Symbian Nokia telefonlara format atmak ve telefonu safe modda açmak

ORKUN85

New member
Symbian telefonlara format atmak

--------------------------------------------------------------------------------

Symbianlı telefonlarda "soft format" ve "hard format" olmak üzere 2 çeşit format vardır.

Soft Format eğer telefonunuz sürekli sistem hataları veriyorsa, istem dışı kapanıp açılıyorsa, yüklemiş olduğunuz uygulamalar normal dışı çalışıyor yada hiç çalışmıyorsa vs.. Telefonunuza soft format atarak telefonunuzu ilk aldığınız zaman ki ayarlara geri çevirebilirsiniz.

Soft format: Fabrika ayarlarına dön gibi değildir. Fabrika ayarlarına dön yapıldığında sadece profiller orjinal ayarlara dönmektedir. Ancak format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek. Telefon defteri, mesajlar, erişim noktaları... Yöntemi: Telefon açık iken *#7370# yazın. Ekrana "Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? Telefon kapanıp açılacak" uyarısı gelecektir. Evet seçeneğini seçtikden sonra güvenlik kodunu girerek format işlemini tamamlayın. Ortalama format süresi 2 dakikkadır.

Hard Format: Eğer telefonunuz hiç açılmıyorsa veya güvenlik kodunuzu bilmiyorsanız hard format atarak telefonunuzu tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Yöntemi: Telefon kapalı iken (*) (3) (yes) ve yukarıdaki kapama açma tuşuna birlikte basarak format işlemini yapabilirsiniz.: Bu işlemleri yapmadan önce bataryanızın en az yarısının dolu olmasına dikkat ediniz'

NOKIA TELEFONU SAFE MODDA AÇMAK

Kalem tuşuna basılı turtarak telefonun açma butonuna basın ve telefon açılana kadar o şekilde basılı tutun.Telefon açıldıgında elinizi kalem tusundan çekin. Bu sayede sadece telefonun çalışması için gerekli minumum dosyalar yüklenecektir.Bazen oluşan telefonu formatlayamama sorunu bu şekilde çözülebiliyor.

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
orkun bendeki n-gage telefona hiç bi format işlemiyo ama benim telefonda s 60...nası olacak bu işşş?:(

ORKUN85

New member
antony_costa' Alıntı:
orkun bendeki n-gage telefona hiç bi format işlemiyo ama benim telefonda s 60...nası olacak bu işşş?:(

ne diyeyim ngage hakkında hiçbir bilgim yok.o yüzden yorum yapamıyacağım.

alperentan

New member
bende kara kara düşünmekteydim acaba tel çalışmazsa format atmak gerekirse ne yapmam gerekiyor diye saolasın teşekkürler denemekte fayda var lakin rehberdeki numaralarda silinecek bunun için nasıl bir yöntem uygulamamız gerekiyor bilgin varsa yardım eder misin?:(teşekkürler:)

sametçik

New member
alperentan' Alıntı:
bende kara kara düşünmekteydim acaba tel çalışmazsa format atmak gerekirse ne yapmam gerekiyor diye saolasın teşekkürler denemekte fayda var lakin rehberdeki numaralarda silinecek bunun için nasıl bir yöntem uygulamamız gerekiyor bilgin varsa yardım eder misin?:(teşekkürler:)
YA BİRADER Ne salaksın ya numaraları bi yere yaz ordan tek tek yaz salak mısn sen ya adam o kadar solemiş artık gerisini sen düşün

DeLSoLaR

New member
selam dostum paylaşım için teşekkür ederim dediğini yapmadan önce sana biş sormakisterim ben telefonuma tam format atacam ama emin olamıyorum bvenim sorunum daha önce telefonuma yani telefon hafızasına yuklediğim programların bi kısmınıkaldıramıyorum uygulama yöneticisinde görünmüolar.. :( bi çok şey denedim ama olmuyo... uygulama yoneticisi sadece hafıza kartına kurulu programları ve oyunları görüyor malesef. hazır bilene danışırken bi derdimide daha anlatayım sana (bu arada telefon 6630) mp3 lerimi dosya yöneticisinden açamıyorum bilinmeyen dosya biçimi diyor sadece ultramp3 ü çalıştırınca dinleyebiliyorum.. mplayer yukledim oda sadece 60 taner mp3 den 14 tanesini görüyor bana yardımcı olursan sevinirim....

latrodects

New member
n93 te soft formatı denedım. ılk soruya evet dedıkten sonra kılıt kodu ıstedı rasgele 12345 dedıkten sonra telfn acılıp kapandı o kadar. ne verıler sılındı ne format atıldı bıktım bu aptal telefonla ugrasmaktan. sureklı hafıza dolu dıyor,msj almıyor gonderılemıyor,arama kaydı tutmuyor vs vs .... hard formatta olmuyor. ne işe yarar bu telf artık....

HTML