svchost.exe

emakin

New member
Arkadaşlar merhaba...
Geçen Pc'e bir virüs girdi ve çıkaramayınca KasperSky'ı kurdum çok güzel bir şekilde temizledi herşeyi eski haline çevrdi sayılır...
Sorun şuydu;
Kotamı yiğen bir .exe vardı ne olduğunu buldum (svchost.exe) sildim ama gittikçe yayıldı Kasper'i kurdum olayı çözdü ama Görev Yönetisince hala duruyor!!! Bir zararı olmadığı düşünüyorum ama orda durmaması gerekiyor diye düşünüyorum! Ben bilgisayar tamiri işlerinde uğraşıyorum ve herşeye format atmıyorum çünkü çözüm bu değil...

Svchost.exe bildiğim kadarıyla 4 yada 5 tane çalışması gerekiyor?
Bilmediğim birşey varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim.
Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim

Not: svchost.exe nin windows'un çalışanlarından birisi olduğunu biliyorum çalışması gerektiğinide biliyorum ama fazla dan 2 3 tane daha çalışıyor daha önce hiç çalışmamıştı ve Kasper virüs olarak svchost.exe buldu sildi ama hala gördüğünüz gibi görev yöneticisinde...

mutant6742

New member
Konuyla lakalı Microsoftun Windows XP'deki Svchost.exe'nin Açıklaması

Başlangıçta, Svchost.exe yüklemesi gereken hizmetlerin listesini oluşturmak için kayıt defterinin hizmetler bölümünü denetler. Svchost.exe'nin birden çok örneği aynı anda çalışabilir. Her Svchost.exe oturumu bir hizmet grubu içerebilir, böylece Svchost.exe'nin nasıl ve nerede başlatıldığına bağlı olarak farklı hizmetler çalışabilir. Bu durum, daha iyi denetim ve daha kolay hata ayıklama olanağı sağlar.

Devamı

http://support.microsoft.com/kb/314056/tr adresinde

Ancak bazı durumlarda sorunlar çıkabilir eğer sorun çıkarsa güzel bir programla sisteminizi taratın sorunuç alamazsanız işletim sistemi kurulum cd si ile sistemi onarın

*Alıntı 1

yanlız bazıları gereksiz onların boşuna çalışan Windows sistem araçları sadece. Denetim Masası --> Yönetimsel Araçlar ---> Hizmetler kısmından gereksizleri kapatabilirsiniz

*Alıntı 2

HTML