svchost.exe yardım lütfen !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_TozKoparaN_

Altın Üye
c:/wındows/svchost.exe yuklenemedi veya calıstırılamadı.dosyanın bilgisayırınızda bulundugun emın olun veya kayıt defterındekı basvuruyu kaldırın die yıne bı uyarı gelıo
bilgisayarı her actıgımda bole uyarı gelıo

öncelikle sitede bulamadım benim sıkıntıyla ilgili bi konu onu belirteyim ...

MSNclear diye bi pro ile pc yi tarattım ve bu svchost.exe yi virüs olarak gördü ben de sildim ardından her açılışta böyle oluyor

şimdi xp cd si ile onar diyorlar ancak diğer programlarım vs. gider mi formatta ki gibi

ve onar nası yapılır format atar gibi cd den çalıştırıp ardından c bölümüne xp yi kur demeyip onar mı diyeceğiz

veya çözüm bu değilse nasıl çözebilirim acaba

yardmlarınızı bekliyorum ...

µ.CastieL

New member
birisinden svchost.exe dosyasını temin edip bulunması gereken yere yapıstırarak sorununu gıderebılırsın...

ama önce antivirüs iile pcni temizle wırs yemısssın bellı : ) ben win7 kullamasaydım yollardım.. ama sanırm calısmaz xp de yada vstada : )

weeee son olarak yardım gibi baslıklarla konu açmassan hocam ii olur : ) malum forum kuralları : )

Zeytin

Zeytin&Limon
başkasından alacağın svchost dosyası sorun çıkartabilir.. =) onar dediğinde dosyaların gitmez sadece eksik olanlar eklenir.. Öncelikle sistem geri yükleme denemeni tavsiye ederim eğer önceki tarihlerde alınmış bir backup var ise eğer yoksa onarma onunda işe yaramadığı durumda başkasından alınan bir svchost dosyasını dene..

En son çaren üzerine windows kurup yedekleri alıp format atmak olsun.. Tabi pc açılıyorsa bunu direk atla =)

_TozKoparaN_

Altın Üye
ama pcye formatı zaten geçen hafta attım virüsü nerdn yedim ki

başlığı da biliyorum ya sorma bi anda gaza geldim :D

başkasından alacağın svchost dosyası sorun çıkartabilir.. =) onar dediğinde dosyaların gitmez sadece eksik olanlar eklenir.. Öncelikle sistem geri yükleme denemeni tavsiye ederim eğer önceki tarihlerde alınmış bir backup var ise eğer yoksa onarma onunda işe yaramadığı durumda başkasından alınan bir svchost dosyasını dene..

En son çaren üzerine windows kurup yedekleri alıp format atmak olsun.. Tabi pc açılıyorsa bunu direk atla =)

pc açılıyor geri yüklemeye bi bakayım ama sanmıyorum kendisi oto almadıysa ( oto geri yükleme alınır mı onu da bılmıom :D)

o zaman şu anda onar demek en iyisi geri yükleme de olmazsa değil mi
bi de benim üstteki onar tarifim doğru mu acaba ?

µ.CastieL

New member
hemen hemende onarmak zor cmd kullanmayı bılmıyosan yapamassın onarmayı söyliyim baslangıcta onar dedıkten sonra vistadaki gibi sorunu kendısı onarmıyo hangı dosya bozksa onu bulup konumuna kopyalaman gerekıyo.. bunuda komut ıstemıyle yapıyosn.. sana en kolay ger yukleme we dosyanın bı baska kopyası gelır onar secenegını kullanamıyabılırsın eğer kmt ıstemı kullanmayı bılmıosan : )

Zeytin

Zeytin&Limon
fadetoblack lafı ağzımdan almış onar seçeneği bahsettiğin gibi ama fadetoblack haklı benimde sonradan aklıma geldi başlığı arıyordum =)

onarma biraz zorlu bir işlem istersen svchost u upload edelim windowsuna göre deneyelim bakalım ne tepki verecek?

µ.CastieL

New member
cok hızlıyımdır :p benım aklıma geldı oncednde hiç yazmıyım dedım sen yazıncada acıklık getırelım girdiii yolu bılsın dıe dusundum... upload edılsınde bı bakalım nolcak.. olması lzım grv yonetıcısı fln gıbı seylerı değiştirebiliyoruz bunuda değiştirmek mumkundur dıe dusunuyorum..

_TozKoparaN_

Altın Üye
winxp SP2 den alınan svchost

http://rapidshare.com/files/196584819/svchost.rar.html

kendi uploadımdır virus falan yok merak etme =)
abi benimki sp3 ayrıca estağfurullah senden şüphem olmadı bu zamana kadar bundan sonra da olmaz olursa eğer:vur

geri yükleme işi çözdü niye aklıma gelmemiş ya bu benim:saskin

tşk herkese :clap:clap:clap

aranızda yetkisi olan varsa konuyu kapatabilir yoksa istek şikayete bildirecem kapatsınlar diye

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML