Style Xp , uxtheme.dll Lanetine %100 ÇÖZÜM

Y1LD1RAY

New member
Merhaba değerli arkadaşlar ;

Sizlere style xp programının çalışmamasını ve windowsta herhangi bir tema dosyasını
(windowsun kendi temaları hariç Luna , Zune vsvs..) dosyalarının çalışmamasını sağlayan uxtheme.dll dosyası hakkında ve uzun uğraşlarım sonucu bulduğum çözümü paylaşıyorum ..

Saat 22.00 den beri uğraşıyorum saat şuan 03:15 artık kafayı yemek üzereydim eminim benim yerimde olan arkadaşlarımda olmuştur , olacaktır ...

İnternette gezen uxtheme editor , uxteme patcher , gibi programların ALAYI FASAFİSO:wink:

manuel çözüm, kesin çözüm, basit çözüm:thumbup1: ! yapamayan bir kişi bile olmayacak..

Bakınız değerli arkadaşlarım , style xp programını açınca bize kocaman bi liste çıkarıyor üzerinde rakamlar olan bir liste. İşte orada bize diyor ki ben bu listedeki uxtheme.dll dosya sürümleri ile çalışırım !

Ama biz napıyorız bulduğumuz patcher proğramları ile hemen hemen uxtheme dosyasında hiçbir değişiklik yapmıyoruz !

Deneme yanılma yoluyla birtane uxtheme.dll dosyası buldum ve style xp programını actım .. Karşıma yine o listeyi çıkardı ?
Listeye baktım desteklediği versiyonlardan bir tanesi de benim bu dll dosyam ile aynı..:001_tt2:

Tamam dedim ve koyuldum işe

Sırasıyla anlatıyorum Kardeşlerim dinlesinler

Bu Dosyayı indiriyoruz

http://rapidshare.com/files/455195223/uxtheme.rar

Daha sonra

Herhangi bir klasöre girip Araçlar/Klasör Seçenekleri/Görünüm sekmesinden
1.Basit Dosya Paylaşımı Kullan
2. Gizli Dosyaları Göster
3. Konuranan işletim sistemi dosyalarını gizle
Kutucuklarını yanındaki işaretleri kaldırıyoruz . Böylelikle Gizli saklı ne var ise görmüş olacağız :w00t:

Daha sonra

"C:\windows\system32\dllcache" klasörüne girip

uxtheme.dll dosyasını tıklayıp dosya adını "uxtheme.bak" yapıyoruz .

indirmiş olduğumuz dosyamızı kopyalayıp buraya atıyoruz

(2. işlem ve asıl işlem) "C:\windows\system32" klasörüne girip uxtheme.dll dosyamızı demin de yaptığımız gibi uxtheme.bak yapıyoruz. İndirdiğimiz dll dosyamızı tekrar buraya kopyalayıp bilgisayarımızı tekrar başlatıyoruz .... bu kadar

yani anlatmak istediğim olay asıl patcherlarda yada bu dosyanın değişmesini sağlayan komutlarda değildir . olay asıl bu dosyanın ta kendisidir...
Dolayısıyla artık SP3 kullanan kardeşlerim style xp proğramını sorunsuz kullanabileceklerdir..
Bunun yanında kendi indirdiğiniz temaları da artık kurabileceksiniz ..:rolleyes:

Her türlü probleminizi dinlerim .. Yapabilirseniz teşekkür edersiniz artık :)

Rar Pass: [email protected]

HTML