SSD takacağım bazı sorularım var

doğa47

New member
Merhaba arkadaşlar,

SSD kart aldım geçen hafta. Bu akşam kurulumu yapıcam. Şimdi derdimi şöyle izah edeyim size. Benim ssd 120 GB ama benim pc de 20 ye yakın program kullanıyorum farklı farklı. Bende extra 2 HDD var. Biri 3TB lık biri 1TB.
3TB arşiv için
1TB diğer programlar için
SSD kart windows için olacak.
Bu işlerden anlayan bi arkadaşımın tavsiyesiyle satın aldım SSD kartı. Ana programlarını SSD ye kur diğerlerini C ye kur dedi.Ben pc nin performansını arttırmak için illustrator ve 3Ds Max, Vrayi SSD ye kurayım diyorum. Diğer programlar (Adobe programları) Maya, Zbrush, After Effecs vs programları da C ye kurayım istiyorum. (AE yi C yemi yoksa SSD yemi kursam karar veremedim. yer kalmayacaktır diye endişe ediyorum.)
Sorularım şunlar:
- tamam anladım SSD ye kurduğum programların ve pc nin hızı vs artacak, peki ya C deki programlar? Onları windowsun kurulu olmadığı sürücüde tutmadığım için performans kaybı yaşarmıyım?
- driver, program türevi şeyleri C ye kurayım, SSD sadece windows, 2-3 tane program için kullanılsın diye düşünüyorum.
- C ye driver ve diğer programları kurduktan sonra yol tanımlama hatası vs olurmu herhangi bişeyde?

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Selamlar

AlbinaReal

New member
dostum ben de senın gibiyim kur sen direk windowsunu ssd ye sonra programlarınıda ssd ye kur.. geri kalan kur dosyaları olsan videolar filmler program arşivlerin veya diğer arşivlerin nelerin varsada at.. hdd ye kalsın

şöyle diyorsan yaptığın çalışmaları nasıl yaparım ssd de barındır hdd yedeği kalsın

sonoyuncu

New member
120 gb hem işletim sisteminizi hemde driverlarınız için yeterli olucaktır programlarınınzıda kura bilirsiniz böylece daha performanslı olur

odiseus

New member
Şu an 60 gb ssd de windows 7 artı programlar var ama bana yeterli gelmiyor.
120 gb. olsaydı yeterli gelirdi. Greçekten bilgisayarın açılışı ve programların çalışması hızlandı.
Örnek : corel video studio pro x7 ile oluşturduğum filmi eskisinden çok daha hızlı hazırlıyorum.
DİKKAT : ssd yi takmadan önce altına bir fan ayarla bu fan işlemci soğutucusunu taktığın yerlerden ikincisinden elektirik alabilir..Çünkü ssd ısınma yapıyor..Yakabilirsin.