sorun nasıl çözülür ?

kaan2002

New member
arkadaşlar win 7 yi formdan indirdim kurdum loader ile etkinleştirdim türkçeyeçevirdim buraya kadar bir sorun yok sorun ne derseniz?
1-win 7 açıldığında windows 7 başlatılyor diyeceğine ingilizce açılıyor yazıyor kapanırken de shut down yazıyor diğer herşey türkçe sadece bunlar ingilizce ama önemli değil olsa iyi olurdu.
2-win7 açıldığına msnlive çalışmayı durdurdu diyor msn yiaçmıyor ancak program files ten el ile çalıştırdığında açılıyor
3-radeon player diye tv izleme programı var on da da aynısını yapıyor ancak bunu hiç açmıyor hata oluştu kapat ekranı çıkıyor kapatoyorum.
4-borsa izlediğim real trade diye bir prgram var onu da çalıştırmıyor (istanbul merkezi tel ile aradım görüştüm win 7 de sorun çıkarmadan çalıştığını söyledi) wistada daha dün güzelce çalışmakta idi

format sonrası kurdum orjinal vistayı kaldırp yardımlarınızı bekliyorum.
hp 2200 laptop 3 ggbyt ram 512 ekran kartı 250 hard disk ayrıca güncel driverlerini de hp nin sitesinden indirip kurdum onlarda da sorun yok

Boschwer

M€SHGUL
acilip kapanirken ilgilizce yazmasi bölge dil ayarlarindan kurulum esnasinda secdiyseniz !Belki ondandir, programlarin calismamasi veya uyumsuz calismalari,compatible/ özelliklerinden farkli versiyon> windows vista 'secenegiyle yönetici olarak calistir sekmelerine isaretleyip, tekrardan deneyebilirsiniz,windows un messenger live sorunu ! windows un kendi bileseni oldugundan baslangicda calistirilmayan veya otomatik olmayan servisin .dll sorunundan ilk acilisda baglanti kuramadigindandir diye düsünüyorum, tüm ayarlari görev yöneticisinden girerek servisle ilgili otomatik baslat secerseniz live sorunu giderilebilir,
not>eger entegreli bir win7 idirdiyseniz bazi dosyalar zarar görmüs olabilir,eksik veya hatali olabilir, tavsiyem, YEDEKLEME+katilimsiz kurulum KOLAY GELSIN;

egitimci-

New member
siz ingilizce windows 7 indirip bunu dil paketiyle türkçeye çevirmişsiniz bu olmamış işte
msdn sürümünü orjinal türkçe olarak yükleyin böylelikle yerli programlar sorunsuz çalışacaktır

kaan2002

New member
siz ingilizce windows 7 indirip bunu dil paketiyle türkçeye çevirmişsiniz bu olmamış işte
msdn sürümünü orjinal türkçe olarak yükleyin böylelikle yerli programlar sorunsuz çalışacaktır
türkçe dil sürümünü güncelleme sırasında yükledi windows updateden yani ben onu ayrı olarak indirmedim kendisi yükledi fark edemi bu

HTML