Soruma Cevap Bulamıyorum Yardımcı Olurmusunuz

tito33

New member
(Öncelikle Yöneticilerden özür diliyorum Konuyu Nereye açacagımı Bilemedim Flashla ilgili Bölüm Yok )
arkadaslar benim merak ettigim konu herhangi bir siteden flash çektiğimiz zaman bunu kendi sitemizde yayınlamak yasal mı lisans olayı flash lardada mı var ? ve bi flash var elimde arkaplanında yazı vs var onu nasıl değiştiririm yardımlarınızı bekliyorum

AgResiFe

New member
arkadasım öncelikle flash ile iş bitmiyor. elindeki flashın "FLA'sı" olacak düzenlemek içinde flash macromedia'da düzeltirsin .
Lisans olayına gelince türkiyede mahlesef bilişim konusunda lisans olayı çok kabaca adlanrılıyor.
kullan gitsin sorun olursa yaz yardmıc olalım =)

yaresa

New member
dostum sorularına yanıt vermeye çalışayım... özellikle belirtilmedikçe başka siteden bir flash dosyayı alıp kendi sitende gönül rahatlığıyla yayınlayabilirsin.... ancak içindeki yazı arkaplan vs. gibi değişiklikler yasal değildir ama bu güne kadar niye değiştirdin kardeşim diye birilerine sataşan görmedim duymadım. Bir flash dosyasının bir üstedi cevap ta da belirtildiği gibi düzenlenebilmesi için FLA dosyasına ihtiyaç vardır (bildiğin gibi yayına hazır flash uzantısı SWF dir) ama korkma SWF yi FLA ya çeviren programlar var en iyi program da SOTHING diye adlandırılan program google amcamda aratırsan tam sürümünü bulabilirsin..

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)
sevgiyle kalın

HTML