Son kurşununa kadar çatıştı

cw_attack

New member

Çatışmanın ortasına düşen köylüler, şehit Astsubay Onur Bakbak'ın yaralı olmasına rağmen saatlerce çatıştığını söyledi
Silopi'de geçen hafta PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Astsubay Onur Bakbak (27), yaralı haliyle saatlerce çatışmış. Çatışmaya tanık olan köylüler, Bakbak'ın bu kahramanlığı sayesinde kendilerinin de terörist kurşunlarından korunduğunu söyledi.

Cudi Dağı eteklerinde bulunan ve daha önce boşaltılan Esenli ile Derebaşı köyleri arasında 13 Temmuz akşamı devriye görevi yürüten Astsubay Onur Bakbak komutasındaki tim, bir grup teröristle karşılaştı.
PKK'lılar “teslim ol” çağrısına ateşle karşılık verdi. İlk ateş sırasında Bakbak ayağından yaralandı. Şiddetli bir çatışma çıktı. Bu sırada, köylüler de ateş altında kaldı.

Köylüleri korudu

Köylüler, çatışmayı şöyle anlattı: “Çatışma çıkınca korunmak için çocuklarımızı da alarak askerlerin bulunduğu yere gittik. Köyde siper alan askerler, PKK'lılarla çatışıyordu. O sırada Astsubay Bakbak'ın ayağından yaralı olduğunu gördük. Yaralı halde çatışmaya devam ediyordu. Bizi gören Bakbak, askerlerine, ‘Kendinizin ve köylülerin güvenliğini sağlayın' diye emir verdi. Bize de ‘Kendinize dikkat edin, çocuklarınızı koruyun' dedi. Biz daha sonra güvenli bir bölgeye geçtik. Bakbak, yaralı halde çatışmaya devam ediyordu. O hem bizi hem de emrindeki askerleri korumak için yaralı halde çatıştı. Şehit olduğunu öğrendiğimizde çok üzüldük.”
Bakbak, Jandarma Er Murat Uzun'la birlikte şehit olmuştu.

Kaynak

Newwave

Altın Üye
Allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin bu acı haberleri bir gün duymamak umuduyla.

Aktuğ

Altın Üye
Allah rahmet eylesin....
korkup kaçmak türk askerine yakışmazdı zaten...

iSpiK

Kadim Dost
Allah rahmet i ni üzerinden eksik etmesin .. geride kalanlara sabır..

binlerce kahramanımızdan biri..

firatay

>>>> ALESTA
Allah Rahmet Eylesin

SickDreTh

Altın Üye
Allah rahmet eylesın mekanı cennet topragı bol olsun!!

Kanın Yerde Kalmayacak Mehmedım! ! !

KiLLinq-LoNeLiNeSs

OrijiNaL jojuK®
Allah Rahmet Eylesin..

Teröristlerinde Kökü Kurur İnş.!

Siromar

New member
Allah rahmet eylesin, mekanının cennet oldugundan supemiz yok, Allah geride kalanlara sabır versin

ßirisi

"O" $imdi AsKeR
Askerimiz, mehmetimiz dünyada tek.. Allah rahmet eğlesin.. Geride kalanlara Tüm Halkımıza Allah'dan sabır diliyorum..

saol dostum güzel .......

HTML