Son Dakİka İsraİl Gazzeyİ Vurdu 200 Den Fazla ÖlÜ

Joow

New member
27.12.2008 18:41
İsrail'in bugün Gazze şeridine düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 200'ü aştı.

Hastane yetkilileri, saldırılarda ölenlerin sayısının 205'e yükseldiğini bildirdi. Muaviye Hasaneyn adlı yetkili, AFP muhabirine, "205 kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce yaralı var" dedi.

Hasaneyn, İsrail saldırılarının hava karardıktan sonra da yer yer devam ettiğini, bu yüzden ölü ve yaralı sayısının daha da artabileceğini söyledi.

İsrail, 6 aylık ateşkes 19 aralıkta sona erdikten sonra Gazze şeridinde Hamas'ın hakmiyetine son vereceğini ilan etmişti.

"Bu barışa vurulmuş bir darbedir"
Başbakan Erdoğan, Gazze saldırısına tepki gösterdi

27.12.2008 14:47
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye saldırısına tepki göstererek, ''Barış için bu kadar çabaları sarf ettiğimiz bu dönemde, İsrail'in böyle bir yola tevessül etmesini her şeyden önce barışa indirilmiş bir darbe olarak görüyorum'' dedi.

Erdoğan, TBMM'de gazetecilerin konuya ilişkin sorularını yanıtlarken, şunları söyledi:

''Barış için bu kadar çabaları sarf ettiğimiz bu dönemde, İsrail'in böyle bir yola tevessül etmesini her şeyden önce barışa indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Barış teşebbüslerine indirilmiş bir darbe olarak görüyorum. Ben, bugün doğrusu İsrail-Suriye görüşmeleri ile alakalı İsrail Başbakanı Olmert'i aramayı düşünürken, bu arama işlemini iptal ettim ve aramıyorum. Çünkü bu bize karşı da yapılmış saygısızlıktır. Biz şu veya bu ülke değiliz. Her şeyden önce demokratik, laik, sosyal bir hukuk devletiyiz.''

Başbakan Erdoğan, BM'yi göreve çağırdı.

Hamas: "Tüm tesislerimiz vuruldu"
İsrail, Gazze yakınındaki İsraillileri uyardı

27.12.2008 13:41
Gazze'deki tüm güvenlik tesislerinin, İsrail'in düzenlediği hava saldırılarında imha edildiği açıklandı.

Hamas yetkilisi, saldırılarda Gazze kenti ile civarındaki tüm güvenlik tesislerinin yerle bir olduğunu söyledi.

Sağlık çalışanları, saldırılarda en az 140 kişinin öldüğünü söylemişlerdi. Yaralı sayısının ise 250'den fazla olduğu belirtiliyor.

Saldırıları doğrulayan ve Hamas'a ait güvenlik noktalarının hedef alındığını açıklayan İsrail, Gazze yakınlarında yaşayan İsraillilere, olası misillemeleri göz önünde bulundurarak, daha güvenli bölgelere gitmeleri çağrısında bulundu.

İsrail'in hava saldırılarında hedef aldığı karakolların birinde yerlerde yatan onlarca üniformalı güvenlik görevlisi cesedinin görülebildiği ve onlarcasının da yıkılan binaların enkazı altında olduğu bildiriliyor. Hava saldırılarında hedef alınan karakollar sivil yerleşim yerlerinde bulunuyor.

Görgü tanıkları, ilk saldırının Gazze'de çocukların okuldan çıktığı sırada düzenlendiğini belirtiyor. Dumanların yükseldiği Gazze kentinde sirenlerin çaldığı ve annelerin çocuklarını aradığı bildiriliyor.

Bu arada, hedef alınan bölgelere koşuşan sivillerin yaralıları araçlarıyla hastanelere yetiştirmeye çalıştıkları da gelen haberler arasında yer alıyor.

İsrail, gerekli görülmesi halinde saldırıların devam edebileceğini açıkladı. Hamas ile Filistin'deki diğer örgütler ise yandaşlarına, İsrail'in saldırılarına karşılık vermeleri çağrısında bulundu.

Hamas, açıklamasında, "Direnişi, kanımızın son damlasına kadar sürdüreceğiz" ifadesini kullandı.

KAYNAK HABERTÜRK

rambo_33

New member
Şu dünya insanları o kadar alçakki hiç kimse şu zalimlerin yaptığı katliamları görmüyor. Çünkü görmek işlerine gelmiyor. Türklerin soykırım yaptığını iddia ediyorlar. Kimlerin soykırım yaptığını Allah daha iyi biliyor. Bence Türkiyenin bu konuda gevşek davranmaması gerekir. Savaşsa savaş. Yaparız. Haklı bir amaç uğruna. Böyle pislikleri yeryüzünden temizlemek için...

HTML