Sol Siyaset İktidara Gelmek İçin Ne Yapmalı?

Sol Siyaset İktidara Gelmek İçin Ne Yapmalı?

• Merkez sağdan partiye katılımlar sağlanmalıdır.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Özgürlük ve demokrasiden daha fazla söz edilmelidir.

Kullanılan: 1 5.3%
  • Din ve dini duygulara daha fazla önem verilmelidir.

Kullanılan: 2 10.5%
  • Genel başkanı güvenilir,kadrosu sağlam olmalıdır.

Kullanılan: 6 31.6%
  • Mevcut sol siyasi partiler haricinde yeni bir oluşum sağlanmalıdır.

Kullanılan: 3 15.8%
  • Sol görüş felsefesi tamamıyla değişmelidir.

Kullanılan: 6 31.6%
  • Diğer..

Kullanılan: 1 5.3%

• Kullanılan toplam oy
    19

AngeL Of Death

Wishmaster
Birçoğumuzun bildiği üzere malum Türk siyasi hayatında sol veya liberal olarak tabir edilen partiler siyaset hayatında çok az iktidara gelmiş veya çok kısa süre ülkeyi yönetmiştir.Sizce bunun nedeni/nedenleri nedir?Günümüzde sol ve liberal görüşlü olarak tabir edilen partiler iktidara gelmek için ne yapmalıdır?

-Merkez sağdan partiye katılımlar sağlanmalıdır.

-Özgürlük ve demokrasiden daha fazla söz edilmelidir.

-Din ve dini duygulara daha fazla önem verilmelidir.

-Genel başkanı güvenilir,kadrosu sağlam olmalıdır.

-Mevcut siyasi partiler haricinde yeni bir oluşum sağlanmalıdır.

-Sol görüş felsefesi tamamıyla değişmelidir.

-Diğer..

Mephisto

R€B€L
Sol ve liberalizm farklı kavramlar.. Liberal sol(nasıl oluyorsa) dersek belki olabilir ama onuda geçiyorum.

Türkiye halkının eğitim, kültür ve humanizm seviyesi artarsa.. 3-5 torba kömüre, 3-5 kuruş paraya/ranta evet diyip günü kurtardığını sanan ama uzun vadede kendi geleceğini, kendi elleriyle yok eden bir halk olmazsa o zaman sol iktidara gelebilir.

Dİn ve milliyetçilik sömürüsünün karın doyurmadığını anlarlarsa o zaman sol iktidara gelebilir.
Egolarını yenebilirlerse o zaman sol iktidara gelebilir.

Jntrk33

New member
Mevcut sol siyasi partiler haricinde yeni bir oluşum sağlanmalıdır. Yıllardır CHP ve BDP dışında bir parti barajı aşamıyorsa bu diğer sol partilerin suçudur. Biraz kendilerine baksınlar.

MasTerOn

New member
Sol görüş felsefesini gözden geçirmeli çağ dışı kalmış bir felsefe ile bundan daha iyisinin olma ihtimali yok. Feslfeyi değiştirmeside tek başına yetmez. Halkın bunu nasıl okuyacağı halka bunun nasıl gösterilebileceğide çok önemli. Dinsizlik algısını yıkması lazım da bunu yapabileceklerine inanmıyorum.