Skype yi Radyo programina nasil baglayabilrim???

react

Admin
Süper Moderatör
arkadaşım cartalım bilen olsa emin ol yazarlar flooda gerek yok , plz geldiğin ilk anda bir msgını sil..

azizbaba61

New member
DeLi_DaNa' Alıntı:
Arkadaslar, ben internetten radyo yayini yapiyorum ve dinleyicilerimi programima skype ile baglamak istiyorum. Kullandigim dj radiostation programi: Sam Broadcaster...
bilgisi olan lütfen bana yardim edebilirmi?
Simdiden tesekkür edirem
Şimdik 2 yolun var . 1.ci olarak ses kartında mixer var ise onun yardımıyla. 2.ci olarak ise sen misal yayındasın sam programında üstte mute var oraya basıyorsun sana çaldığın müzik gelmiyor ama yayına gidiyor tabii ki :) Daha sonra skype ten konuştuğun kişinin sesini hoparlöre ver ve mikrofonu yanaştır. Kaldı ki en basiti budur ve eğer mesafeyi, yankıyı ayarlayabilirsen sorun çıkmaz. Ben böyle yapıyorum :p haa birde şunu söylim yayın buffer olmaması için en az 512 bağlantı hızın olması gerekli:)

ProwL

Gitarist
DeLi_DaNa' Alıntı:
Arkadaslar, ben internetten radyo yayini yapiyorum ve dinleyicilerimi programima skype ile baglamak istiyorum. Kullandigim dj radiostation programi: Sam Broadcaster...
bilgisi olan lütfen bana yardim edebilirmi?
Simdiden tesekkür edirem
Ses Ayarı Denetimi > Seçenekler > Seçenekler > Özellikler > Kaydetme > Stereo mix i aç "Tamam" butonuna tıkla, Stereo Mix i seçip sesi full yap tamamdır :)

pasaklı

New member
biz denedik bunu..
tamam radyoya ses gidiyo ama karsi taraftaki kisinin sesi cok az gidiyo ve ne denildigi anlasilmiyo pek ise yaramiyo yani...

azizbaba61

New member
fatu' Alıntı:
Neden skype ile yayın yapmak istiyorsun ki..?

south cast radyo kurulumu ve yayınını forumda bir yerlerde görmüştüm..!
skype yayın programı değilki sadece msn gibi bişe sesli konuşma için :D

atlantis_4

New member
ever arkadaşım senin geçtiğin bu yoldan bende geçtim skypeden canlı yaın konuğu almak için çift mikrofon kullanmalaıssın skype den canlı yayın konuğu alınır çünkü çeştli ufak sebepleri vardır işte msne göre ses netliği daha iyidir çoklu konuşma yapabiliyorsun şimdi yapman geeken 2 mikrofonu bilgisayarına takman ikisininde ses ayarlarını kontrl etmen (msn ses ve görüntü kurulumu tavsiyem ) sonra önce canlı yyaın konuğu alacağın kişi ile konuşuyorsun işte ben sana şunları şunları diyeceğim sende bana ne diyecelsin anlaşıyorsunuz işte daha sonra mikrofonun birini hopörlere ayarlıyorsun bu microfondan konuğunun sesi yayına gidicek diğerinkinden de seninki önceden test ederseniz ayarlarınızı sorun çıkmaz umarım yardımcı olmuşumdur olmazsa özelden mesaj yazın yardımcı olayım

JuuJu

New member
Yaa ßiri bana yardımcı olaßilirmi :( shoutcastdan radyo yayını alıyorum skypeden konuk almak istiyorum alıyorum ama karsımdakının sesi cok az qeliyor ne yapmam qerekioo bu anlatma şekillerinide denedim 2 mik alıp denesem oda olurmu :S

desingby

New member
arkadaşım eger sam değilde winamp shoutcast source eklentisi ile yayın yapıyo olsaydınız soutcast source eklentisin de tüm ayarları hallettikten sonra input sekmesinden input u sound card olarak seceriniz hoporlorlerden çokan yüm ses yayına gider ama sam da o seçenek varmı yokmu bilemem ama var oldugunu sanıyorum ama kullanmadıgım için bişi diemem

HTML