sizce sevgi nedir?

bukeeee

New member
Çocukların ağzından sevgi ne anlama gelir ?>>

Profesyonel bir insan grubu bu soruyu 4 – 8 yaş grubundaki çocuklara >sordu, “Sevgi ne

anlama geliyor?”>> Onların verdiği yanıtlar düşünebileceğinizden daha geniş ve

derin.>> “Büyükannemin artriti olduğu zaman, eğilip ayak tırnaklarını artık

>boyayamıyordu. Büyükbabam her zaman bunu onun için yapıyor, hatta kendi >ellerinde

artrit olduğunda bile. Sevgi budur.

>>Rebecca- 8 yaşında>> “Biri sizi sevdiği zaman, isminizi söyleme şekli farklıdır.>

İsminizin onun ağzında güvende olduğunu bilirsiniz.”>>

Billy - 4 yaşında Bir kız parfüm sıktığında ve bir oğlan traş losyonu sürdüğünde, dışarı

>çıkarlar ve birbirlerini koklarlar. Sevgi budur”>>

Karl - 5 yaş>> “Sevgi, yemek için dışarı çıktığınızda ve onlar kendilerininkini size

vermeden, sizin onlara Fransız kızartmalarınızı n çoğunu vermektir”>>

Chrissy – 6 yaş>> “Sevgi yorgun olduğunuzda sizi gülümseten şeydir”>>

Terri 4 yaş>> “Annem babam için kahve yaptığı ve ona vermeden önce tadının nasıl

olduğundan emin olmak için bir yudum içtiği zaman, bu sevgidir”>>

Danny - 7 yaş>> “Öpüştüğün her zaman sevgidir. Sonra öpüşmekten yorulduğunda,

hala >birlikte olmak istersin ve daha çok konuşursun.Annem ve babam böyle

>yaparlar.”>>
Emily - 8 yaş>> “Eğer hediyeleri açmayı bırakıp dinlersen, sevgi Noel’de seninle odada

>olan şeydir.”>>

Bobby - 7 yaş>> “Daha iyi sevmeyi öğrenmek istiyorsanız, nefret ettiğiniz bir arkadaştan

>başlamalısınız”>

>Nikka - 6 yaş>>”Bir çocuğa gömleğini beğendiğinizi söylediğinizde, onu her gün

giydiğinde >bu sevgidir.”

>>Noelle - 7 yaş>> “Sevgi, birbirlerini çok iyi tanıdıktan sonra bile hala arkadaş olan

>küçük yaşlı kadın ve küçük yaşlı adam gibidir”>>>>

Tommy – 6 yaş>> “Piyano resitalim sırasında, sahnedeydim ve korktum. Beni izleyen

>insanlara baktım ve el sallayan ve gülümseyen babamı gördüm.>> Bunu yapan tek kişi

oydu. Artık korkmadım

Cindy – 8 yaş>>> “Annem beni herkesten çok sever. Gece uyurken beni öpen başka

biri yok.”>>

Clare - 6 yaş>> “Annem babama tavuğun en iyi parçasını verdiğinde bu sevgidir.”>>

Elaine- 5 yaş>> “Annem, babam kötü ve ter koktuğunda hala onun Robert Redford’tan

daha >yakışıklı olduğunu söylediğinde, sevgidir”>>

Chris - 7 yaş>> “Yavru köpeğinizin, siz onu bütün gün yalnız bıraktıktan sonra bile,

>yüzünüzü yalamasıdır”>>

Mary Ann – 4 yaş>> “Ablamın beni sevdiğini biliyorum, çünkü o bütün eski elbiselerini

>verir ve gidip yenilerini alır”>>

Lauren – 4 yaş>> “Birini sevdiğiniz zaman, kirpikleriniz oynar ve sizden küçük yıldızlar

>çıkar”

Karen - 7 yaş>> “Bunu demek istemedikçe, “seni seviyorum” dememelisiniz. Ama eğer

bunu >anlatmak istiyorsanız, bunu çok söylemelisiniz. İnsanlar unutur.”>>

Jessica - 8 yaş>> Ve sonuncusu --- Yazar Leo Buscaglia bir yarışmada jüri olduğunu

>anlatmıştı.>> Yarışmanın amacı en özen/ihtimam gösteren çocuğu bulmaktı.>>

Yarışmayı kazanan, kapı komşusu yakın zamanda karısını kaybetmiş yaşlı >bir adam

olan dört yaşındaki bir çocuktu.>> Yaşlı adamın ağladığını görünce, çocuk adamın

avlusuna gitmiş, onun >kucağına oturmuştu ve sadece orada öyle oturmuştu.>>Annesi

komşusuna ne söylediğini sorduğunda, çocuk şöyle demişti, “Hiçbir >şey, sadece

ağlamasına yardım ettim.>>

bukeeee

New member
çocuklar kadar yaratıcı ve saf olabilir misiniz bilmiyorum ama soruyorum, sizce sevgi

nedir?

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör
Karen - 7 yaş>> “Bunu demek istemedikçe, “seni seviyorum” dememelisiniz. Ama eğer

bunu >anlatmak istiyorsanız, bunu çok söylemelisiniz. İnsanlar unutur.”>>

bu cevap gerçekten güzel ve uygulanması gereken bir davranış.

sevgi nedir???

sevgi; karşındaki kim, ne olursa olsun hiç bir karşılık beklemeden kalbini, ruhunu ona verebilmektir bence. iyi ve kötü günlerinde onun yanında olabilmek, onunla paylaşmaktır.

HTML