Sizce hangisini almalıyım?

schumi61

New member
Merhaba arkadaşlar bir tane laptop almayı düşünüyorumda packard bell ile toshiba arasında kaldım.Toshibanın kalitesi tartışılmaz,tasarımı da hoşuma gidiyor ama biraz pahalı tabi,packard bell ise donanımına göre ucuz sahibi acer diye duydum tasarımı hoşuma gitmiyor ama özellikler beni cezbetti.Sizce hangisi toshibamı packard bell mi aşağıdaki linklerdeki modellerinden bahsediyorum.

Packard Bell
Hepsiburada.com : Packard Bell Easynote TJ75-JO-118TK Intel Core i5 430M 2.26GHZ 6GB 500GB 15.6" Taşınabilir Bilgisayar | Bilgisayar

Toshiba
TOSHIBA A500-1F4 CORE i5-430M 4GB 320GB W7HP, TOSHIBA - Taşınabilir Bilgisayar

angelmax

New member
arkadaşim ikiside sorunlu notebooklar olduğu için tavsiye etmedim easytone ısınma problemi var, fandan kaynaklı değil anakarttan kaynakli tosiba a500 de ise ölü piksel ve fan sorunu mevcuttur, eğer 1ay içinde fabrikalari toplayip yenisini üretmişse ben yanıliyorum yoksa siz.
ikiside çok satilan modeller olduğundan üretim toplam kalite sorunu var.
tavsiye ettiğim sony modeli tosibadan daha kaliteli ve donanim olarak daha üstündür fiyat olarakta daha makuldur,ayrica servis ve garanti olarakta bir numaradir.

Time2Win

New member
Eğer ki param bol diyorsan Toshiba Qosmio serisini öneririm.Kendi zamanından 5-6 sene önde giden canavarlardır.Benim şu an masaüstü bilgisayarımda 4 Gb ram yok , bundan 4 sene önce Qosmio larda vardı :D Şu an standart 8 Gb diye biliyorum Qosmio serisinde.Ama bütçe Türkiye geneli dersen arkadaşların fikirlerine başvur derim :)

angelmax

New member
bence notebook ta sony 1 defa al başın ağrımasın biraz pahalı ama ........
pahali degil, arkadaşimizin verdiği linkere baktinizmi tosiba yaklaşik 2.000 tl benim verdiğim linkteki sony 1.728 tl hangisi pahali acaba, ayrica sony nin donanim üstünlüğü var ekran karti daha iyi kalite olarakta tosibadan iyi olduğu kesin. tosiba a500 un kasasi full plastiktir hemde abs bile değil adamlar plastiğe piano black kaplamişlar magnezyum diye satiyorlar, sony ise magnezyumdur kasa olarak.
önerdiğim sony modeli en çok satilan kullanici dostu modeldir stoklarda bulmak zordur,
paraniz ne kadar olursa olsun bulamayabilirsiniz,

schumi61

New member
Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkürler.Angelmaxin tavsiye ettiği laptop güzel hoşuma gitti ama istanbul bilişim hakkında iyi şeyler duymadım o yüzden çekiniyorum.Duyduklarımdan biride satıkları laptopalara sony nin değil de kendi firma garantilerini veriyorlarmış.Daha önce alışveriş yapan varmı istanbul bilişimden bilgi veririmisiniz eğer bu şekil sıkıntıları yoksa sony alacam.

angelmax

New member
eğer internetten alişverişle alacaksan ve garanti ile ilgili kuşkularin varsa vatanbilgisayar,bimeks veya hepsiburada tavsiye ederim hepside resmi satıcisidir. stokta bulmak güç ama güncel olarak takip edip alabilirsin. kolayliklar,

angelmax

New member
git bi apple macbook pro al fiyatları da düşmüştür ugraşma uyduruk kıytırık hacetlerle
arkadaşim windows7 varken mac/os alinirmi, neden düştü acaba fiyatlari apple sezon sonu indirimimi yapti acaba ?
yazilim sektörü şu an desteğini windows7 den taraf kullaniyor, applenin işletim sistemi dişinda diğerlerinden bir farki yok yine intel işlemcisini yine intel chipsetini kullaniyor,

HTML