Siz olsaydınız nasıl sonlanırdı bu hikaye? Bitermiydi kalırmıydı? Haklımı haksızmı?

gı¢ıq кız

New member
baştan şunu söyliyim uzun diye okumamazlık yapmayın sizden bu hikayenin sonunu bekliyorum
Aşk mı sevgimi?

- Alo ablacığım merhaba, ben Ziya,
- Merhaba canım, ne hoş sesini duymak
- Seni özledim ablacığım biraz vaktin var mı?
- Elbette, sesin çok coşkulu geliyor, bir o kadar da hüzün dolu sanki yanılıyor muyum?
- Aşığım
Telefonlarda ses kesildi birden. Bir asır gecmiş gibiydi, Ziya devam etti.
- Aşığım !

Zihninde bir sürü soru ile kalmıştı ablası. Ziya evliydi Lale’;yle. Mutlu da evlilikleri vardı bildiği. On yıllık birlikteliklerine üç yıl önce kızları Serra katılmıştı. Bermuda Şeytan Üçgeni derdi onlara, mutlulukları bu üçgenin içinde saklıydı ve onlar da onun içinde kaybolmuş gibiydiler yıllardır. Neler olduğunu anlayabilmek için sordu ;

- Lale’;ye ne oldu? Ne geçti aranızda?
- Lale iyi ablacığım hemde çok iyi.
- O halde neler oluyor Ziya?
- Ah ablacığım nereden başlasam bilemiyorum.
- Anlat bakalım vardır bir başlangıcı...
- Bir iş toplantısında tanıdım onu. İlk gördüğüm anda beden kimyam değişti sanki ve tüm benliğim ona aktı. Kontrolden çıkmıştı herşey, ben ben değildim. Kulaklarımda uğultular, tüm bedenim kasılıyordu. Neler olduğunu anlayamadan ilk kahve molasında kendimi onun yanında derin bir sohbette buldum. Çok güzeldi bana göre, gözlerinde sevgi pınarı vardı her an çağlayacak gibi ve yıldızların pırıltısı.. Bakınca derinlerde kendimi buldum. O bendi. Sanki diğer yarımı bulmuş gibiydim ve sanki bir olmuştum yanında. Dokunduğumda tek bir vücut oluyorduk, elektrik akımında gibiydim durduramadığım bir titremeyle gelen hazzı yaşarken. Daha ne anlatayım ablacığım ben ona aşığım. Aklımın, mantığımın devreleri attı çalışmıyorlar artık. Ve ben onu yaşıyorum onunla da onsuzda…;

Ablasının tüm değer yargıları altüst olmuştu bu duydukları karşısında. İçinden haykırmak geliyordu “;Dur! Ne yapıyorsun? Melek gibi karın, kızın var... Oldu mu bu şimdi? Çok ayıp Ziya yakışır mı sana!”; demek geçiyordu ama sustu. Her şey o kadar başkaydı ki anlatılanlarda. Bu bir ihanet değildi, bu bir arayış sonunda bulunan sevgili de değildi. Bu ilahi sevgiydi. Ruh eşini, bir diğer yarısını bulmuştu Ziya mitolojide anlatılalar gibi. İçindeki dişi ve erkek enerjiyi bütünleştirmişti bu karşılaşma. Ne denilebilinirdi ki bu durumda…; Ama bir şeyler söylemeliydi.

- Anlattıkların beni çok etkiledi. Peki şimdi ne olacak? Lale biliyor mu bu durumu? Dünyevi bir cevaptı ablasının ki sonucu öğrenmek istemişti hemen bildik bir davranışla. - Hiç dedi Ziya hiç!
- Nasıl yani, bir karar almalısın bu böyle devam etmez ki.
- Ablacığım nasıl anlatacağım sana yüreğimdekileri. Ben Lale’;yi sevmiyor değilimki, “; onu çok seviyorum ”; Ta ilk günden beri sevdim karımı. O dünyanın en iyi kadını, çocuğumun annesi. O benim eş kimliğimin paha biçilmez değerli varlığı. Onu üzmek aklmın köşesinden bile geçmez. Ben onunla büyüdüm, geliştim. O benim herşeyim.
- Ziya anlattıklarında çelişki yok mu? İki ayrı insan aynı zamanda nasıl oluyor?
- Oldu işte! Karım benim eş, baba kimliğime karşılık gelirken Sevda sevgili kimliğimi kucakladı. Karımla artık sevgili olamıyorum. Sevda ile yaşadıklarım bambaşka. Sevda ile de karımla yaşadıklarımı yaşıyamıyorum. İkilem içinde gözüksemde ben ne yaşadığımı biliyorum.
- Peki Ziya bana söylermisin nasıl çözülecek bu bilmece?
- Sustu Ziya cevap vermedi.
- Ziya?

Ziya telefonu kapamış ve gitmişti.

Evet sevgili dostlar hikayemiz bundan ibaret. Haydi siz çözün bu bilmeceyi. Bir yanda sevgi bir yanda AŞK. Siz olsaydınız nasıl sonlanırdı bu hikaye? Bitirirmiydiniz? Yarım mı kalırdı? Haklı haksız varmı sizce? Kimi nasıl yargılardınız? Karar sizlerin..

. O dünyanın en iyi kadını, çocuğumun annesi. O benim eş kimliğimin paha biçilmez değerli varlığı. Onu üzmek aklmın köşesinden bile geçmez. Ben onunla büyüdüm, geliştim. O benim herşeyim.

dediyse evine yuvasına dönecek yoksa olmaz gelip geçici bir heves olabilir onu iyi olmaz

εگмεя

Fuzuli Üye
özel oLaraq öldürürdüm onu. hem evli hemde başkasnı sewiyor.. saçmaLıq

mineleus

New member
bak benim de böyle bir sacmalığım olmustu bir zaman önce bana karsı melek olan tek ayak üstünde bekle desem karsılıksız sorgusuz sualsiz bekleyen dünya güzeli bir kızdan ayrlıp baska bir kızı sevmiştim ayrılmısttım öteki kızdan bu kızla 3 bilemedin 4 hafta sürmüştü ayrılmısttık yani bence ziyanın yaptığı sacmalık insan belki doğruları yanlısları deneyerek buluyor ama ziya o kadınla yasamazsa bir süre de olsa ziya hiç birzaman o kadını unutamaz ama öyle bir seyde karısı tarafından kabul edilemez birsey olmalı ziya ya sadece sunu söylüyorum ki ben de senin gibi düsünüyordum ama sonradan bunların bos işler olduğunu anladım ya seni seven sana saygı gösteren biri varsa senin asık olman gereken insan odur yapma ziya derim sana baska birsey de demem herseyi bırak da dünya tatlısı çocuğuun üzmeye değmez be kardesim söylediklerimi dikkate almayacaksan yasa da gör derim sana

εگмεя

Fuzuli Üye
ya aLLah kimsenin ba$ına vermesin..hele hele bi bayanın birde cocuğu varsa eşi ba$qasını sewiyorsa cok rencide edici bir$ey dir yaa

K£ĿWΪNAТǾЯ

New member
Öncelikle yuva yıkan kadınların şunu çok iyi bilmeleri lazım...
"Bir adam eşinden başka bir kadın için boşanrsa, aynı şeyi yine yapar.Ozaman mı yuva yıktıklarının farkına varacaklar.
Kimse yuva yıkmasın yıktırmasın.

Gelelim hikayenin sonuna,

Ziya, sen gel beni dinle otur evinde aşşa yanlış yapma günah karınla çocuğuna,
suçu olmayan eşini ne hakkın var boşamaya

Sineksavar

New member
heves gelip geçici

evet sevmiş olabilir ziya engelliyemiyordur kendini ama şu dünyada her insan her istedigini elde edebiliyormu bende sevmek aşık olmak isterim ama bir eşim ve çocugum varsa bu asla olmamalı olduysada duygularına gem vurmalı ziya hayat çok kötü ama işte hayat buu üzgünüm ziya :(

mewzucan

New member
adam aşığım diyo karımla aramda aşk yok diyo neden karısını daha fazla aldatsınki vicdansızlık derim ben bende boşansın.

[KooZ]

New member
ben olsam sonlanmazdı bu hikaye:)
en güseli hepsine yol vercen bekar yaşıcaksın kaydeşimmm:)

Mephisto

R€B€L
wallaha bu duruma benzeyen birisinin gercek hikayesi geldi aklıma gercek hayattan
tamamıyla aynı sayılabilir.
o kişi karısını boşayıp gitmişti işte bi başkasına hala daha dewam edio ondanda bi cocuğu war şuanda.
bana kalırsa ise sewersen bi kere sewersin ölee ewlenirsin.
sewmeden emin olmadan ewlenmicen

~PRENSES~

Romantizmin Delisi
Gerçekten üzücü bi hikaye evlenirken insanın çok iyi düşünüp karar vermesi lazım yoksa böle durumlara düşerbilir..

XShoOt

Banned
Z!ya K€nd! aqzıyLa SoyLem!$ herSey!n ß!rd£n ß1re oLduqunu.Fakat ß1rden ß!re ß!teCeq!n! unutmu$.Onun yer!nde !c!mdeki hewe$ ß!teSiye kadar SewdayLa ßirLikte oLurdum.Taßi öLcü ßoyutunu a$mayaCAk kadar ;)

alish

вυяαq αℓι&#1
ÖnceLikLe Konuyu Açan Arkadaşa Teşekkür Ederim.. Hakkaten Düşündüren Bi OLay.. Ama Bence İnsan Bir Defa EvLendimi Tüm Hayatını AiLesine Feda EtmeLi!!
Başkası Fasa Fiso...

didem86

New member
bence ewlenmek cok buyuk bı adım ınsanın kişiligi ıcın...wazgecegi ve kazanacagı dawranısları bılmelı bastan..ewlıyken bole bıse olmaz olamaz bence ..olmamalı yanı..bole bı ıhtımal warsa yanı hala ruh esını bulamadıysan ararsın ama o arada da ewlenım sewerım olayı olmaz!!!!!!!!!!!!ziya ölsün!

güz_güzeli

New member
birisine aşık olmuş birisini de seviyor... bence aşk bir yerlerde mutlaka biter ama sevgi hiç bitmez uzun sürelidir eğer gerçek sevgiyse hiçbirşey yıpratmaz o sevgiyi ben olsam eşimi seçerdim..

allper

New member
ayran gönüllü :D

ne kadar da elektrik çarpmış felç olmuş kadar aşık olsan da aklında bu işin imkansız olduğunu düşünüp aklında bitirmelisin.. seni en başından beri seven evlenen bi de dünyaya çocuk getiren birine bunu yapmayı bırak sevginin eksildiğini hissettirmek bile affedilemez bi yanlış

0_al2zu_0

New member
ziyanın durumuna dü$mek istememm :)

çokk kötüü bi hikaye ama eşine dönmesi lazım..öylee iyi huylu bi e$ bulmu$ ka$ınıyo yaff çok aipp :eek:ut:

HTML