Sistem Geri Yükleme Sorunu Yardım

boggacio

New member
Herkese selam,

Bir süredir windows'la ilgili bir sorun yaşıyorum. Windows geridönüşüm noktası oluşturuyor fakat sorun çıktığında geridönüşüm yapamıyorum. Geri dönüşüm işleminiz gerçekleştirilemedi diyor. Bunun yüzünden birkaç kez bilgisayara format atmak zorunda kaldım.

Bilgisayarımda Kaspersky bulunuyor ve HP ile yaptığım görüşmede bunun nedeninin virus programından kaynaklana bileceği söylendi.

Kaspersky'nin windows'u kontrol etmesini nasıl engelleyebilirim.

Yada sizce geridönüşüm noktasını geri yükleyememin başka bir nedeni var mıdır?

Bilmiyorum kendimi tam ifade edebildim mi ama yardımlarınızı bekliyorum.

Kolay gelsin, yardımlarınız için şimdiden teşekkür.

pori

New member

Benim bilgisayarımda, sistem geri yükleme olmuodu..aynı dediğin şekilde...

bu yenilerde formatlandı bilgisayar..sistem geri yükeleme yine olmuo :)

Kaspersky kullanmıorm bu arada :vur

mic999

New member
Dostum Bende Ayni Sorunu YaŞadim Kac Defa ..bendede Kaspersky Vardi Ama Format Attim Şİmdİ F-secure Var Onunlada Gerİ DÜnÜŞ Yaptim Gene Olmadi Ayni Seninkİ Gİbİ Mesj Verdİ Bana ..bunu ÇÖzÜme Habİden Belİrsİz Galİba Yada Tam Wİndows Ustasini Beklİyecez

boggacio

New member
Arkadaşlar ben sorunumu çözdüm. Sirvivor isimli bir arkadaşın yol göstermesiyle ulaştığım sonucu sizlerle de paylaşmak isterim ki sorunlu arkadaşlar da sorunlarını çözsünler. Bende üstteki iki komut değil ama 2. çözüm sorunu ortadan kaldırdı. Windows script 5.7'yi indirdim ve çalıştırdım artık sorun yok.

Kolay gelsin

Sirvivor'un cevabı

Aşağıdaki komutları başlat çalıştıra yazıp çalıştır
regsvr32 jscript.dll
regsvr32 vbscript.dll

Windows Scripting Engine hatası gibi görünüyor. Yukarıdaki komutlar işe yaramazsa Windows Script 5.6 veya şu an en son hangisi varsa onu indirip kurarsın.
O da düzeltmezse en son http://windowsxp.mvps.org/reg/olereg.vbs dosyasını indirip çalıştırırsın.

TuRK_HaRD

нα¢кιηg αяαşтıямα¢ıѕı
Başlat>Programlar>Donatılar>Sistem Araçları>Sisten Geri Yükleme'ye gelip sağ tuşa tıklayın, ozellikler'e girin..

hedef yazan yerde= %SystemRoot%\system32\restore\rstrui.exe

başlama yeri yazan yerde de= %HOMEDRIVE%%HOMEPATH% yazılı olduğundan emin olun..

ayrıca aşağıda verdiğim registry kodlarını bir not defterine yapıştırıp uzantısını da reg olacak şekilde kaydedin ve ardından çalıştırın:

Kod:
Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.htc]
"Content Type"="text/x-component"
@="htcfile"

[HKEY_CLASSES_ROOT\MIME\Database\Content Type\text/x-component]
"CLSID"="{3050f4f8-98b5-11cf-bb82-00aa00bdce0b}"
"Extension"=".htc"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{3050f4f8-98b5-11cf-bb82-00aa00bdce0b}]
@="Microsoft Html Component"
[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{3050f4f8-98b5-11cf-bb82-00aa00bdce0b}\InProcServer32]
@="C:\\WINDOWS\\System32\\mshtml.dll"
"ThreadingModel"="Apartment""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.htc]
"Content Type"="text/x-component"
@="htcfile"
sorununuz büyük ihtimal çözülecektir..

antix

New member
herkes bir cevap yazmış bende yazayım bari kaspersky kendini koruma özelliğinden kaynaklanıyor benimde başıma gelen bir olay bu ve bende kaspersky kullanıyorum bide şunu deneyin ayarlardan kendini kendini koruma diye bir şey var onun önündeki işareti kaldırın çünki sistem geri yükleme kullanıldığında programdan önceki bir zamana yükleme yapacagınız olası bir durum olacagı için engelleme yapıyor

yingveben

New member
ustalar dururken ben gibi acemi statüsündekilere laf düşmez. ama başıma geleni anlatmak istedim. bende kaspersky kullanıyorum aynı sorun, baska bır pro nun arıza cıkarmasından dolayı sistem gerı yükleme yapmak durumunda kalmıştım. tabii yüklemedi:) kaspersky dahıl bütün açık proları kapattım( devreden çıkardım ) sonra sistem kendı kendını gül gibi yüklemişti.şimdi hiç bir sorunum yok.

HTML