Sistem donuyor - yardım lütfen?

hayvanizm

New member
Uzun zamandır bilkgisayarım donup duruyor.Ve artık elime balta alıp parçalamak üzereyim zor tutuyorum.Bildiğim herşeyi yaptım,bu nedenle donanımsal bi hata gibi görünüyor.Olanları yazayım:
-Mouse hareket etmiyor,
-Klavye Çalışmıyor,
-Windows çalışmıyor,
-Ekran gitmiyor,sadece donuyor,yani kapanıp siyah mavi falan olmuyor.
-Donduktan sonra klavye ışığı(numlock) tir tir titriyor.
-Donmalar genelde bilgisayar açıldıktan bikça dakka sonra oluyo ama bazen de saatlerce hiçbirşey olmuyor.
-Eğer mp3 ve benzeri bi şey çalıyorsa donduğu anda berbat bi ses çıkartıp susuyor.

Buyrun bi fikriniz var mı?

dr.hn

New member
işlemcin veya ekran kartın çok ısınıyordur . düşük bir ihtimal de klavye veya mouse yada başka bişey takılı ise şase yapıyor olabilir

Madness

Banned
2 ihtimal var arkadaşım ya virüs vardır ve sistem yavaşlamıştır. Yada işlemci çok ısınıyordur. Kasayı açıp işlemcinin fanına bir bakmanı öneririm. iyi bir temizlik işe yarayabilir. Yada fan değiştirmen sorunu çözer

mnteke

New member
Anakartında yada hdd de de sorun olabilir çok bişey anlamıyosan pc hakında bi göster derim bilgisayarcıya

Boschwer

M€SHGUL
bilgisayarin ÖZELLIKLERINI verebilseyin kullandigin windows system ve donanimin hangi programlarda uyum saglayip veya hangi güvenlik programlari kullaniyorsun v.b aciklamalar bazi tahminleri dogru teshis etmeye YARAYABILIR YINEDE << denemedigin belki windows \system32 dosya sina YERLESMIS regedit.exe DE de görebilecegin trojan olabilir TAVSIYEM 1= PC TOLLS registry mechanic v 7.0 SYSTEMI TAMIR etmek 2= antivirus programi olan kav (KASPERSKY .6VEYA 7. 0 ile BILGISAYARIn Tümünü virus taramasindan gecirmek.3= EGER trojan varsa temizleme programi ile Tamamen regedit.exe den sil ( Trojan silme Programi +.ayrica Kaspersky Antivirus ve Registry Mechanic forumda mevcut ) son care 4= kurulum cd SI VARSA ;)umarim vardir BILGISAYARI fortmatla >>>>>>>>>formatdan önce önemli dosyalari garanti altina alacak sekilde baska bir yere usb ile aktar KOLAY GELSIN<<<<<<

HTML