sistem ciddi bir hatadan kurtuldu-pc kapanıyor kendiliğinden yardım

kibritt

New member
pc kapanıyor kendiliğinden arkadaşlar birden
sonra başlayınca

sistem ciddi bir hatadan kurtuldu hatası çıkıyor ne yapmam lazım....

kibritt

New member
sistemi demin kurdum yeni xp

hersey normaldi fakat kaspersky i yukledım ve update yapmka isterken birden kapanıyor ve ciddi bir hatadan kurtuldu diye hata veriyor..

fanlar çalısıyor hocam..

fanlar çalışıyor hocam

mmtcck

New member
kardeş bios ayarlarını sıfırla içinde bi ip var pc nin fişini çek o pili değdirmeden çıkar tak sonra işlemci fanınn altında soğutucu var onu bi temizle

JoNeRR*

L![se]L!
kardeş ben sana en etkili yolu söyliyim önce sorunun harddisk ve ya ram de neden diye sorarsan banada aynısı oldu bilgisayarda internet açıkken kapanır(bende olanları yazıyorum)öyleyse buraya yaz.yani internetin fişi takılı iken kapanır.ama sen format atmışsın bana olduğunda format atamıyoduk mavi bi ekran çıkıyodu bizde teknik servisi aradık ve bilgisayarın ram ve harddisk ini değiştirip getirdiler bence sen en iyisi bi bilgisayarcı bul.tabi bu en son çaren olsun biraz araştır.

kartopu_43

New member
slm arkadaşlar aynı sorun bende ve 2 arkadaşımda da daha vardı.ben ram ve hdd yi değiştirdim yine de olmadı.diğer 2 arkadaşım bilgisayarın "power supply" "bilgisayara girişteki güç ünitesiymiş"değiştirdi kurtuldu. sıra bende. güç yetersiz geliyormuş resetleniyormuş o yüzden.

patiba

New member
dostum güvenli kipde kasperskyı kaldır bi türkçe yama falan yaptıysan hata veriyo olabilir format attıysa problemsiz yazılımsal hata var bence bide işlemci fanına bak temizmi çok ısınıyorsan yapar anakart ısınmasından yapcanı sanmam

viper02

New member
kardes senin anakartta problem vardır.sen bilgisayarın kapagını ac iice bi temizle fan man hepsi tertemiz olsun. asırı ısınıyor makina hepsi bu.

bayydolar

New member
kardesim benim laptopta aynısı oldu stop sistem ciddi bi hatadan kurtuldu diyodu harddiste sorunun bende bilgisayarcıyım sorunun hdd de yukardaki arkdasım dogru sölüo hard diskinde badsector olusmus ve pcsin hata verio hdd almalısın

XeRo

New member
bilgisayarına virus girmiş temp2 olabilir hep bu sorunu veriyor o şerefsiz virus :)) format at cünkü solucan

gundogan20

New member
dostum virüs falan değil o...onun 2 nedeni olabilir..1.si ram 2. si de power supply..başka bi ram taka dene.. olmazsa power supply i değiştir.. sorun ortadan kalkacaktır die düşünüorum..

icemen

New member
dostum bende de oluyodu tek sorun pc ye yüklediin son program da bunun bi dosyası eksik olabilir. anakartın ısınmasında da olabilir ama karpsky yükledikten sonra oldu diyosun yani az bi ihtimal bu. o yüzden sen karpeskyı kaldır makimeden o zamn düzelir

myesilyaprak

New member
bende bu sorunu yaşıyorum vede yarın bilgisayarcıya götürecem ama hdd de neden sorun oluşsun ki ben pc yi de çok temiz tutuyorum ama bilemiyorum aynen stop ediyor...

ben kaspersky pı 2 yıldır kullanıyorum böyle bir sorun yoktu son 1 haftadır ben bu sorunu yaşıyorum deep freeze yi yükledim virüs bulaştı o programdan sonra format attım dahada düzelmedi pc acaba o virüsten olabilirmi ama 4 defa format attım

freecafe

New member
sorun bulunmus

baktımda cevap yazan arkadasların hepsinin söyledikleri dogru ben teknik servisim ve bu sorunla çok karşılaştım
1-spy olabilir (spyware bul tarat-anti trojan bul tarat-formatlamadan sistemi yenileyen araçlar var onları dene)
2- anakarttan olabilir (anakartın değiştirmen gerek)
3-ramden olabilir(ramleri tek tek dene bozuk olanı bulabilirsin)
4-power dan olabilir (değiştirmen gerek)
5-ısınma çok kullanıldığında olabilecek bir sorun bazen resetleme 5 dakka sonrada olabiliyor bu yüzden reset süresi önemli
6-benim tahminim büyük ihitimalle sistemi 100 de 100 çalıştıran bi program var nod32 veya pc-sillin siliyor onu dene
7-bunun haricinde sorun yine devam ederse sistem özelliklerini ve alınma tairihini yaz yardımcı olurum

HTML