Sevgilisini masanın altından ateş ederek öldürmüş...

mxa

New member
KONYA (İHA) - Konya'da sevgilisini öldürmekten yargılanan genç kadın, evlenmek için eşinden boşandığını ve sevgilisinin evlenmeyip kendisiyle ilişkiye devam etmek için baskı yapması üzerine korkutmak isterken cinayeti işlediğini söyledi.

Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen cinayet davasına tutuklu sanık Canan S., maktül yakınları ve taraf avukatları katıldı. Duruşmada 25 yaşındaki 1 çocuk annesi Canan S., tabancayı masa altından ateşlediğini ve kendisinin teslim olduğunu söyledi. Mahkemede başından geçen tüm olayı anlatmak istediğini belirten Canan S., "Ben 14 yaşında ailemin isteğiyle istemediğim bir evlilik yaptım. 10 yıllık evliliğimde bir çocuğum oldu. İş yerimizde çalışırken, yan komşumuz olan maktül Celalettin beni sürekli taciz etmeye, çiçekler göndermeye başladı. Sevgiye aç olduğum için de birlikte olmaya başladık. Evliliğim devam ederken 7 ay birlikte olduğum Celalettin'e, 'Artık böyle olmasını istemiyorum. Boşanırsam evlenir miyiz' dedim. Celalettin bana boşanmam durumunda evleneceğimizi ve bana sahip çıkacağını söyledi. Ben de eşimle görüşerek boşandım. Aradan 3 ay geçti, Celalettin'e evlenelim dedim, o da bana dul biriyle evlenmeyeceğini ve bu durumu ailesinin iyi karşılamadığını iletti. Biz de ayrıldık, ama 2 ay sonra benimle tekrar birlikte olmak istedi. 'Evlenelim' dedik, yine benimle birlikte olmaya başladı ama evlenmek istemedi.

Bu arada hamile kaldım ve ikiz dünyaya gelecek bebeğimi aldırttı. Çok pişman oldum, ben istemesem de rahatsız edip dövüyordu. Kendisinin dediği her şeyi yapmamı istiyordu. Her şeye rağmen 4 ay görüşmedim, ama olay günü benimle insan gibi konuşmak istediğini söyledi. Buluştuk, buluşmaya giderken yanıma evdeki dedemin tabancasını da aldım. Bir parkta yaklaşık 4 saat oturduk, sürekli beni tehdit ediyor ve baskı uyguluyordu. Masanın altında çantamdan çıkardığım tabancayı Celalettin'e doğru çevirerek ateş ettim. Masayı fırlattı, ben korkutmak istedim, yaralandı. Daha sonra tabancayı parktaki kafe sahibine teslim ederek, teslim oldum. Celalettin ayaktaydı, hastanede nasıl öldü hala inanamıyorum" dedi.

Sanık Canan S.'yi dinleyen mahkeme heyeti, öldürülen Celalettin Erken'in ailesini de dinledi. Aile, olayı hastanede öğrendiklerini ve birkaç kez evlerine ölüm tehdit telefonu geldiğini söyledi. Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Olay, Selçuklu ilçesi Rauf Denktaş Caddesi Nene Hatun Parkı'nda meydana gelmiş, kuaförlük yapan Celalettin Erken (29), sevgilisi Canan S.'nin masanın altından ateş etmesi sonucu kasığından yaralanmıştı. Erken, kaldırıldığı Konya Numune Hastanesi'nde hayatını kaybetmişti.

HTML