sevdalıysan gel

αѕ!_υє_мαυ!

όℓυ ∂σgмυ$ &
seviyorum ama neye yarar

Seni saklayacağım inan
Yazdıklarımda, çizdiklerimde,
Şarkılarımda, sözlerimde.

Sen kalacaksın kimse bilmeyecek
Ve kimseler görmeyecek seni,
Yaşayacaksın gözlerimde.

Sen göreceksin, duyacaksın
Parıldayan bir sevi sıcaklığı,
Uyuyacak, uyanacaksın.

Bakacaksın, benzemiyor
Gelen günler geçenlere,
Dalacaksın.

Bir seviyi anlamak
Bir yaşam harcamaktır,
Harcayacaksın.

Seni yaşayacağım, anlatılmaz,
Yaşayacağım gözlerimde;
Gözlerimde saklayacağım.

Bir gün, tam anlatmaya..
Bakacaksın,
Gözlerimi kapayacağım..
Anlayacaksın.
GeL! Sende egolarını tatmin et. Istediğin gibi davran. Yapamadıklarını, bastırılmış duygularını ve bütün intikamlarını al benden. Izın veriyorum buna, sesim bile çıkmayacak söz veriyorum. Ama doyuma ulaştığın zaman sessizce git. Birdaha adımı biLe anma. Bütün nefretini, kinini ve bütün egolarını al ve beni kendime bırak...

Seni düşlerime aldım,
Uykusuz kaldım.
Seni uykularıma aldım,
Düşsüz kaldım.
Başıma aldım, sensiz;
Gönlüme aldım, başsız,
Sensiz, yollarda pulsuz,
Pullarda mektupsuz kaldım.
Sana adlar aradım..
Ardında adsız kaldım.

Özledim sesini ne olur konuş
Bir gül açtır zamanların ötesinden
Karanlıklar içindeyim, kapkarayım bugün gel
Gök mavisinden, deniz mavisinden
Bana bir şarkı söyle
İçimde bir şey kımıldıyor
Gözlerim kan çanağı, yorgunum, uykusuzum
Bir baksana ne haldeyim deli divane
Yaralıyım, çaresizim umutsuzum
Bana bir şarkı söyle
Yağmur ol yağ üstüme, güneş ol ısıt
Dökül karanlığıma ışıklar gibi
Al beni, en uzaklara götür
Sesin aksın içimde bir pınar gibi
Bana bir şarkı söyle
Bütün renkleri kat birbirine
Buram buram bir turuncu getir geçen yazdan
Bir tüy gibi, bir bahar dalı gibi
Hafiften, inceden, güzelden, en beyazdan
Bana bir şarkı söyle
Bazen kar nasıl hazin yağar bilirsin
Kurşuni bir gökyüzünden ağlamaklı
İşte öyleyim, kapkarayım bu gün gel
En hüzünlü sesinle, en dokunaklı
Bana bir şarkı söyle

Kapılarımı yıkmaya geldin demek,kilitleri kırıp yüreğimin derinlerine sızmaya ve beni esir almaya öyle mi...Oysa ben hep kaçmıştım senden bunca zaman yıpratılmak korkusuyla..Ya da köşe bucak saklandığımı sanırken bile hep peşimdeydin belki de...Meğerse ne kadar yakınmışım sana; ne kadar içimdeymişsin hiç fark etmedim..
Nice sevda büyütüp göz bebeklerime sakladım ki bana seni getirene armağan edeyim diye...
Bugün güneş pencereme daha parlak doğduğunda anladım hayatıma girdiğini...Kışlar daha bir bahardı sanki,baharlar daha bir yeşil gelecekti artık gönlümün kırlarına...Düşlerim daha pembe;pembelerim daha mavi dolaşacaktı gökyüzünde....
Gözlerim daha bir ışıldayacaktı sebepsiz pırıltılarla etrafı seyrederken,, ve hayat daha yaşanılır olacaktı artık seninle...
Aslında beklemiyordum seni ama iyi ki geldin...
Madem ki uzak diyarlardan geldin kalbime dolmak,içimi ısıtmak için...
Madem ki baharı serdin yüreğimi üşüten ayazın üstüne ve ışığı oldun göz bebeklerimin...
Madem ki gecenin grisine yıldızlar dokuyup, gündüzüme bir güneş daha kondurarak girdin hayatıma;....
Öyleyse AŞKIM ,hoş geldin gözlerime.......

bıLıyorum artık sevmeyeceksın benı, yuzumu gormek bıLe ıstemıyorsun bıLıyorum. ama en cok canımı acıtan bunLarı bana soyLemeden gercekLEstırmen oluyor... Oysa en basında herseyden vazgecmıstım ben, ama sen o herseyden vazgecmıs bır kosede unutuLmus, dısLanmıs sevgı fakırı oLan benı seveceğını soyLemıstın... Bunun ıcın ne cok emek sarfedıp benı olduğum yerden cıkarmıstın; karanLıktan... Bır mum ısığıydın bana bunu bıLıyordum ama sen aydınLığım oLacağını soyLuyordun, hersey cok guzeL oLacak sende sevebıLeceksın dıyordun...

Kabuk bağLamıs yaraLArım vardı benım, nasır tutmus bır kaLbım.. Onu hıssedebıLmek ıcın kac kere yumrukLamıstım goğsumu atısını duyabıLeyım diye... En cok yaLnızken onunLaydım en cok unutuLmusken hıssedıyordum onu. Gercekten sevebıLırmıydım ben ? YapabıLırmıydım bunu sence ? Sen buna benı ınandırmak ıcın herseyı yaptın ve bıLıyormusun en sonunda ınandırmıstın benı bende sevebıLecektım, benıde seven bırıLerı oLAcaktı artık... Ama ınsanLAr doyumsuz, kımse eLde ettıkLerıyLe yetınmıyor artık. Hem bak sende yoksun artık sen de dayanamdın benım sevgısızLığıme...

Burası yaLnızLıkLar sehrı... benım ıcın kendımden baska sevenımın oLmadığı bır yer.. Burda bır ısık bır umıt ıcın ınsanLar bırbırLerını yok edıyor.. Sonsuz ıstek carpısıyor bu sehırde.. bıLıyormusun bu sehır hep karanLık, aydınLığı buLamayanLarın sehrı burası. SokakLarı ıssız caddeLerı soğuk, burda kımse kımseyı goremıyor. En fazLa kendıne sığınıyor burada ınsan... Ve bıLıyormusun benı burdan cıkarttığında sana mınnetkârdım. Ama yıne burdayım, kendımı arıyorum yıne buLamayacağım yerLErde. kaLbımın parcaLArını arıyorum butun yaLnızLıkLarda, hayaLLerımın gercekLerını arıyorum yıne...

Dediğin gibi ben hayaLLerde yasıyorum ama bıLıyormusun hayaL ettıkLerım bunLar değiLdi...

Seni her özlediğimde sevgilim,
Gökyüzüne bakıyorum;
Göğün mavisinde gözlerini görüyorum çünkü.
Seni her özlediğimde bir tanem,
Denizlere bakıyorum.
Ufuğa bakınca mucizeni görüyorum çünkü.
Seni her özlediğimde bir tanem,
Kuşlara bakıyorum.
O kanatlardaki özgürlüğünü görüyorum çünkü.
Ve aşkım, seni her özlediğimde,
Adında isyan ediyorum.
Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum,
Seni her özlediğimde sana bakmak istiyorum
Ve seni sende görmek sadece

Bir çift göz girdi hayatıma.. Sıradandı belki herkes için ama benim için değil.. Yanaklarıma dokundu ilk, sonra gözlerime baktı.. Sıradan bir dokunuştu belki herkes için ama benim için değil.. Seninle vakit geçirmek istiyorum dedi.. Sıradan sözlerdi herkes için ama benim için değil..

Sen sıradan değildin.. Seni sıradanlıktan çıkaran benim sevgimdi ve benim sevgim sıradan değildi..

Bu yazıyı okuyacağını biliyorum ve ne düşüneceğini de.. herkesin birbirine söylediği kelimeleri söylüyor.. Evet belki kelimeler aynı ama duygular değil..

Başa dön »

ÖNCELERİ ÇOK KORKTUM.BU KADAR BÜYÜK BİR AŞKA HAZIR DEĞİLDİ YÜREĞİM,İNCİLİR KIRILIR SANDIM.KORKUYORDUM AMA İSTİYORDUM DA SENİ.SONRA AŞKIN ÇEKTİ BENİ İÇİNE,HER YANIMI SARDI.KALBİM SADECE SENİN İÇİN ÇARPIYORDU ARTIK.HİÇ BÖYLE DELİCESİNE AŞIK OLMAMIŞTIM.TÜM BENLİĞİMLE HER ŞEYİMLE KAPILDIM AŞKINA.TÜM KALBİMİ,RUHUMU,AŞKIMI BIRAKTIM KOCAMAN ÖPÜCÜKLE O SICACIK AVUCUNA.SENİNDİ ARTIK ONLAR,SANA VERMİŞTİM.ÇÜNKÜ ANCAK SEN KORUYABİLİRDİN ONLARI TÜM ZORLUKLARDAN.
ÖYLE ÖZLÜYORUM Kİ SENİ,GÖZLERİMİ HER AÇTIĞIMDA İLK SENİ GÖRMEK,İLK SENİN SESİNİ DUYMAK İSTİYORUM.HER SABAH SENSİZ BAŞLIYORUM KAPKARANLIK GÜNE.AĞZIMI TEK KELİME AÇMIYOR,DAYANAMIYORUM,ÖZLEMİNLE YANIYOR İÇİM.HAYATIMI SENİNLE GEÇİRMEK İSTERKEN,AŞKIMI SENİ GÖREBİLDİĞİM BİR KAÇ DAKİKAYA SIĞDIRMAYA ÇALIŞIYORUM.HER GÜN BİR KAÇ SAATLİĞİNE DE OLSA SANA DOKUNABİLMEYİ,SICACIK NEFESİNİ İÇİMDE HİSSETMEYİ,GÜLÜŞÜNÜ ÖZLÜYORUM.BAZI GECELER SICAKLIĞINLA UYANIYORUM.SANKİ HEMEN YANIBAŞIMDA MIŞIL MIŞIL UYUYORMUŞSUN GİBİ NEFESİNİ HİSSEDİYORUM.SICAKLIĞIN YAYILIYOR BEDENİME VE O ZAMAN BİLİYORUM Kİ SENDE UYUMUYORSUN..

Dün gece senin küçücük elinle yalnız yattık
Yalnız senin küçücük elinle yalnızlık
Kandilli ilkokulu kadar kalabalık
Zilleri çaldığında düşlerinin
Sınıfların kapıları ardına kadar açık
Gökyüzünün, denizin, toprağın, hayalle, emeğin
Haklı sınıfları

Belki de baskın korkusuyla vefasız, akıntıya atılan
Kitaplar varya onlardan
Öğrenmiş Marx'ı, gümüş balıkları
Ve belki de onun için o kadar,
O kadar aydınlık ortalık...

Sen ki çicekleri toplamayan güzelim
Çicekleri sulayan çocuk
Ve ben ki buruk ve kavruk
Bir ihtiyar adamım artık
Öyle güzeldim ki senle, çiçeklerden çok
Ve anladım, anladım ki bir daha
Düşünde bile göremez işler
Düşlerin gördüğü işleri

--------------

Kadın sevdiği adama sorar: ' Neden Ağlıyorsun? ' Adam cevap verir: ' Seni sevemediğim için.'

İşte bu yüzden bir kez daha iyi ki varsın diyorum sana.

Senin de beni sevmeni elbette çok isterim. Belki de inanmayacaksın ama, olmasa da olur. Çünkü yıllarca sevgimin öyle çok düşmanı, öyle çok muhafızı vardı ki, ben seninle onları aştım, inan varolman bile yeterli ve seni seviyor olmak bile büyük bir nimet benim için.

Ve şunu bil ki bu sevgime asla çoklarının yaptığı gibi yeteneksizliklerimi, kusurlarımı, yalnızlık korkumu, başarısızlıklarımı yüklemiyorum. Eğer öyle olsaydı, yitirmekten ölesiye korkar, seni kör bir tutkuyla sahiplenirdim.

Oysa seni bir dine bağlanır gibi değil, kendi özgürlüğümü sever gibi seviyorum

Gidiyor musun diye sorma bana. Gönderen sensin. Ne terk etmeyi istedim seni, ne de daha yasamadigimiz bu aski topraga gömmeyi. Senin kadar öfkeliyim bende senin kadar endiseli... Bir dokunuşunla bin kenti yıkacak güç verirdin bana, ama inandiramadim seni. Sen sorgularken beni kafanda ben gözlerinin içine bakiyordum. Bir tek sözün baglardi beni sana, oysa sen hep susmanin koynunda...
Askin içine bir kez girdi mi kusku teslim alir bedenleri de. Sütten çikmis ak kaşik degildim ama yalani sokmadim iki kişilik dünyamiza. O dünya ki bazen minicik bir odada bazen kentin ortasinda sekillendi. Nasil da güzeldi... Zaten varsin diye her sey güzeldi ama sen buna inanmadin. Ah bu sorular. Yasamak varken sevdayi delice, niye bogariz sorunlarla? Nasil ikna edebilirdim seni? Ben ask dedikçe sen dur dedin. Ben seninleyim dedikçe sen hayir dedin. Zaten az konusan sen olumsuz ne kadar sözcük varsa bulup çikardin ortaya. Ben bir sey diyemedim.
Ne kadar zarar vermisim sana meger... Nasil degistirmisim seni. Oysa hiç böyle düsünmemistim. Kimseye zarar vermek istemem ben. Kimseyi oldugundan farkli bir hala getirmek istemem. Ama öyle oldu iste. Demek ki gitmelerin zamani simdi. Çocukluguna siginir atlatirsin bu aciyi. Ne sevismelerimiz kalir aklinda ne sevda sözlerimiz. Rahat degilim diyordun ya rahat ol artik. Gülüslerini saklaman için bir neden kalmadi. Tedirginliginin sebebi de kalkti ortadan...
Gidisim yürekten degil, zorunluluktan. Sanma ki bu sevdayi baska kimliklere tasirim. Sanma ki benden sakladigin gülüsleri yalanci yüzlerde ararim. Seni de götürürüm yüregimde. Yoklugunu tasirim. Bulup bulup kaybettim seni. Ne yazik ki toz-duman edemedim kuskularini, ne yazik ki kalamadin bana. Öpücügümün kokusu kalacak kapinin esiginde. Kokladikça bizi bir yanlisa mahkum ettigini anlayacaksin

kompile alıntıdır

Seni düşlerime aldım,
Uykusuz kaldım.
Seni uykularıma aldım,
Düşsüz kaldım.
Başıma aldım, sensiz;
Gönlüme aldım, başsız,
Sensiz, yollarda pulsuz,
Pullarda mektupsuz kaldım.
Sana adlar aradım..
Ardında adsız kaldım.

eline sağlık dostum