ses sorunu...

ismail996

New member
slm arkadaşlar.2 gün önce biligisayarıma format attırdım.aldığımda ses kartı sürücüsü yüklü değildi.sürücüyü yükledim fakat hoparlörümün yalnızca ikisinden ses geliyor.yalnızca ön hoparlör çıkışına takılı olandan ses geliyor.ses sınaması yaptığımda hepsi çalışıyor.everest programının directx kısmında hoparlörler desteklenmiyor gözüküyor.ne yaptıysam olmadı.yardımcı olursanız sevinirim...

tersinir

New member
ses sınamsı doğruysa problem yoktur.. everest tanımayabilir.. sorun teşkil etmez..yanlızca ön hoparlörden ses gelmesinin sebebi video müzik oyun herneyse desteklediği ses kanal sayısından kaynaklanabilir... yada 3d ses desteği varsa vede açıksa bundanda olabilir...

ismail996

New member
bütün uygulamalarda ses yalnızca iki hoparlörden geliyor.herhangi bir uygulamada değil.sınamada hepsi çalışıyor.3d ses desteğini nereden kontrol edebiliri.?teşekkürler...

tersinir

New member
bütün uygulamalarda ses yalnızca iki hoparlörden geliyor.herhangi bir uygulamada değil.sınamada hepsi çalışıyor.3d ses desteğini nereden kontrol edebiliri.?teşekkürler...
5+1 mi kullanıyorsun benim kullandığım sistem desteklediği kanal sayısına göre ses veriyor.. kullandığın hoparlör sisteminde bunu açıp kama tuşu olmalı yoksa zaten 3d ses desteği yoktur... aygıt yöneticisini aç ses sürücülerinde problem görünmüyorsa sorun benim tahminim bağlantıdadır... donanımın hakkında detaylı bilgi sahibi olamadığım için ançak bunlar geliyor aklıma :glare: inş... yardımım dokunmuştur..

ismail996

New member
sorunu gideremedim.anlamış değilim herşey tam çalışıyor yinede ses gelmiyor.yinede çok sağol yardımların için.

HTML