Ses Problemi.

kardelen79

New member
Arkdaslar pcmde xp yüklü ve gigabyte 8vm800m-775 anakart var sorunum su; speakerdan sağ ses bir türlü alamıyorum speaker sağlam sis temden ve ya driverden kaynaklandığını sanmıyorum anakart ses çıkısı yanmıs olabilirmi. çözüm önerilerinizi
alabilirmiyim.

Kiowa Apache

Ŧreedoʍ ŦoreveƦ
ses kartı yanmış olsaydı hiç ses gelmezdi
jack girişlerini kontol ettinmi ??

<<<DeFThELoG>>>

New member
Peki şöyle soralım..
Bazı jacklar tıpkı walkman jackına benzer yani 3 lü yada ikili seçenek olabilir..
Farklı bir jack kafası takamyı denermisin..
Eğer birinden ses alıyorsan diğer ikisi kısa devre yapıyor ve ses işletilemiyor olabilir..
Eğer problem bundan sa ses çıkışını yakma ihtimalinde doğar ileriki zamanlarda:S

kardelen79

New member
söyle söyliyim anakart üzerinde kasanın ön konsoluna gelen (mic.usb.kul. bloku) soketi çıkarınca ses komple gidiyor takınca sadece sol geliyor aynı speaker diğer pcde sağlı sollu çalışıyor.

<<<DeFThELoG>>>

New member
Anakarta takılan extra spekar varmı yani hata anında cıırrtdiye gıcık bı ses çıkaran speakerlardan
o yanmış olabilirmi çıkarırsan belki ses düzelir...
Lamagro olsa anında bulurduda bizimde bilgimiz sınırlı yav..

kardelen79

New member
dostum extra spekar yok hatalı komutta öten dıt sesinden başak bişey yok yardımlarınızı bekliyorum...herkese kolay gele

µ.CastieL

New member
hocam ses kartının suruculerını guncelle ??

sorununu cozmez ise bulabılırsen bır ses kartı ayarlayıp onu takıp ondan ses alıp alamayacagını kontrol et.. ??

HTML