Sergen'den Fener'e tavsiye

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
Chelsea'yi yıkan adam konuştu

Beşiktaş formasıyla Chelsea takımına 2 gol atan Eskişehirsporlu Sergen Yalçın, Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Fenerbahçe'ye rakip olan Chelsea'nın güçlü bir takım olduğunu belirterek, "Fenerbahçe'nin iyi konsentre olması gerekir" dedi.

Bank Asya 1'inci Futbol Ligi'nde zirve mücadelesi veren Eskişehirspor'un yıldız futbolcusu Sergen Yalçın, Fenerbahçe'nin rakibi Chelsea ile ilgili olarak görüşlerini açıkladı. Chelsea'nin şu anda üst düzey bir takım ve İngiltere'nin en önemli ekiplerinden biri olduğunu ifade eden Sergen Yalçın, Fenerbahçe'nin de küçümsenmemesi gerektiğini söyledi.

Sergen Yalçın şöyle devam etti: "Chelsea, Avrupa'da İngiltere'nin en önemli ekiplerinden bir tanesi. Ama Fenerbahçe de şu anda küçümsenecek bir yerde değil, çeyrek finale çıkmış durumda. Fenerbahçe açısından kolay bir maç değil. Bu saatten sonra zaten Fenerbahçe'ye küçük bir takım çıkması mümkün değil. Chelsea fizik gücü çok iyi olan, seyirci baskısıyla içeride çok iyi oynayan bir ekip. Çok kaliteli ve iyi oyuncuları var. Bence Fenerbahçe'nin çok iyi konsantre olması lazım."

İLK MAÇTA GOL YEMEMESİ AVANTAJ OLUR

Fenerbahçe'nin İstanbul'da oynayacağı ilk maçta gol yememesi gerektiğini belirten Sergen Yalçın, "Fenerbahçe, içerideki maçta gol yemeden İngiltere'ye giderse büyük bir avantaj olur. Çünkü Chelsea takımı içerde atak oynadığı zaman defansında açıklar verip, rakip takıma gol pozisyonları yaratıyor" dedi.

Chelsea takımının şans yönünden Fenerbahçe'den bir adım önde olduğunu ifade eden Sergen Yalçın, şunları söyledi: "Fenerbahçe'nin şansı az diyemem, fazla da diyemem. Ama tabii Chelsea, çok büyük kulüp olması itibariyle Fenerbahçe'den bir adım daha önde. Hava toplarında da çok iyiler. Fenerbahçe'nin aynı stille karşılık vermesi gerekir. Yani kola kol oynaması lazım, deyim yerindeyse. Ancak bu şekilde turu geçer diye düşünüyorum. Ama zaten bu saatten sonra çeyrek finale kalan 8 tane takım var. Bütün takımların hepsi iyi. Fenerbahçe de bir yerlere gelmek istiyorsa bunu geçmek zorunda."

BEŞİKTAŞ O DÖNEMDE İYİ TAKIMDI

Beşiktaş formasıyla Chelsea takımına attığı golleri de anlatan Sergen Yalçın, o dönemde Beşiktaş'ın çok iyi bir takım olduğunu söyledi.

Yalçın, şöyle konuştu: "Benim iki gol attığım maçta bizim takım çok iyiydi. Beşiktaş takımı o zamanlarda çok iyi bir ekipti. Tam bir takım olarak oynuyorduk. Fenerbahçe'de de aynı havayı görüyorum. Fenerbahçe özellikle Şampiyonlar Ligi'ndeki maçlarını tam bir ekip şeklinde oynuyor. Benim son gördüğüm Sevilla maçındaki Fenerbahçe aynı şekilde mücadele ederse kötü sonuç alacağını sanmıyorum. Tabii onlar kalite olarak Fenerbahçe'den daha güçlüler. Çok üst düzey bir ekip, iyi oyuncuları var. Fenerbahçe'de buraya kadar geldiğine göre bir takım şeyleri başarmış, küçümsenecek bir takım değil. Sevilla gibi Avrupa'nın en iyi takımlarından bir tanesini eledi. O yüzden kol kola mücadele ederse ve Sevilla maçındaki konsantrasyonu gösterirse turu atlaması içten bile değil."

Her iki takımın şanslarının eşit olmadığını kaydeden Sergen Yalçın, "Gönlümüz Fenerbahçe'nin yanında. İnşallah yarı finale kalırlar ve final oynarlar" dedi.

HTML