Selçuk Dereli hakemliği bıraktı

samco_deu

samcho
Dereli bıraktı!

FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli, hakemliği bıraktığını açıkladı.

Selçuk Dereli, kendisine ait internet sitesi www.selcukdereli.com'da, istifası ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

''22 yıldır onurlu bir şekilde sürdürdüğüm hakemlik yaşamımı, gördüğüm lüzum üzerine sonlandırmış bulunuyorum. Ülkemde ve Avrupa'da gelmiş olduğum konuma katkısı bulunan tüm büyüklerim ve dostlarıma teşekkür ediyorum. İlkelerimden ve doğrularımdan en küçük bir taviz vermeden, gururla taşıdığım Türk hakemlik formasını bırakırken, her daim futbolumuzun ve hakemliğimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimi ifade ediyorum.''

Habertürk

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
Selçuk Dereli hakemliği bıraktı

FIFA kokartlı hakem Selçuk Dereli, hakemliği bıraktığını açıkladı.

Dereli'nin, Fırat Aydınus, Cüneyt Çakır, Hüseyin Göçek, Halis Özkahya, Bülent Yıldırım ve Yunus Yıldırım ile birlikte 2010 FIFA listesinde olmasına rağmen, "gördüğüm lüzum üzerine" diyerek aniden hakemliği bırakması şaşkınlık yarattı.

40 yaşındaki Selçuk Dereli'nin UEFA'nın Cüneyt Çakır'ı 1. kategoriye, Bülent Yıldırım'ı da 2. kategoriye yükseltmesinin ardından önümüzdeki yıl Avrupa'da önemli maçlarda görev alamayacağı endişesiyle faal hakemliğini noktaladığı iddia edildi.

Bilindiği gibi Dereli, 2007 yılında Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında oynanan Türkiye Kupası yarı final rövanş karşılaşmasını yönettikten sonra sarı-lacivertli yöneticiler tarafından sertçe eleştirilmiş ve mahkemelik olmuştu.

Dereli, Aziz Yıldırım, Ali Koç ve Murat Özaydınlı'ya açtığı tazminat davalarını kazanmıştı.

Selçuk Dereli ligde son olarak 1-1 biten Manisaspor-Beşiktaş maçını yönetmişti.

"TÜM BÜYÜKLERİM VE DOSTLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

İşte Dereli'nin hakemliği bırakma açıklaması:

“22 yıldır onurlu bir şekilde sürdürdüğüm hakemlik yaşamımı, gördüğüm lüzum üzerine sonlandırmış bulunuyorum. Ülkemde ve Avrupa'da gelmiş olduğum konuma katkısı bulunan tüm büyüklerim ve dostlarıma teşekkür ediyorum. İlkelerimden ve doğrularımdan en küçük bir taviz vermeden, gururla taşıdığım Türk hakemlik formasını bırakırken, her daim futbolumuzun ve hakemliğimizin hizmetinde olmaya devam edeceğimi ifade ediyorum.”

Kaynak

yyildirayy

Moderatör
Moderatör
Kendisi tam bir Fenerbahçe düşmanıydı

Fenerbahçenin yediği hakları boğazından aşağı inmesin

HTML