savunma istenmesi?

ozduvenci

Banned
Bir belediyede, belediyenin iştiraki olan bir şirket personeli olarak çalışmaktayım. Belediyede, iştiraki olan şirket elemanlarının personel işlerini yapan arkadaş her ay sonuna yakın her daire başkanlığında puantaj yapmakla görevli arkadaşı arayıp o daire başkanlığındaki puantajları göndermesini ister. Ben puantör görevlisi değilim. Yanımda görme engelli avukatla çalışırken belediye iştirakinin personelle ilgili işleri yapması için görevlendirilen şahıs biizm daire başkanlığının puantörünü arıyor. Puantör yerinde olmadığından telefonu açan temizlik görevlisine benim telefona bakmamamı istiyor. Ben de bu anda görme engelli avukatımızla mahkemeler cevap dilekçesi birim içi yazışmalar yapıyoruz. Ben kim aradığını bilmiyorum. Seninle görüşmek istiyor diyorlar dahili telefonumu arasın kalkamam şimdi diyorum. Israrla illa o telefona gelmemi istiyor. Kim o ya diyorum. Bu cümlemi kendisine hakaret olarak adlederek şirkete dilekçe gönderiyor. şirkette benden savunma istiyor. ben savunmayı veriyorum ama bana bu iş biraz tuhaf geldi. Aslını astarını araştırıp sormadan gel bakalım savunma ver. Ben savunma verdim ama içime de uhte yaptı bu olay. Hukuki olarak ben ne yapabilirim bu durumda.