Sata Harddİsk Konusunda Acİl Yardim...

kralcıplak

New member
Arkadaşlar zoru başararak windows ve c harrdiskimi çökerttim...hp labtobumun kurulum cd side yok....windows cd koyarak kurmaya başladım..win cd si sata harddiskimi tanımadı...sata özelliğini disabled ederek windowsu kurdum...
bu sata özelliğini bir türlü tanıtamadım...disket sürücü istiyor oda yok ne yapacağımı şaşırdım....
windowsun içine sürücüler enteğre edilebiliyormuş....oda nasıl yapılıyor bilmiyorum...

yardımcı olursanız sevinirim....

noduncan

New member
merhaba arkadaşım ben hayatımda hiç bilgisayarlara format atamamışken dün sata hdd format attım.
öncelikle ana kartının driver i bul bir diskete yerleştir.
- bilgisayarı yeniden başlat
space tuşuna bas
gelen ekranda f6 ya bas senden ek aygıt istiyecek s basıp diskeitni takar enter ı basasın ve yüklemeyi yapar.

kralcıplak

New member
noduncan' Alıntı:
merhaba arkadaşım ben hayatımda hiç bilgisayarlara format atamamışken dün sata hdd format attım.
öncelikle ana kartının driver i bul bir diskete yerleştir.
- bilgisayarı yeniden başlat
space tuşuna bas
gelen ekranda f6 ya bas senden ek aygıt istiyecek s basıp diskeitni takar enter ı basasın ve yüklemeyi yapar.
dostum çok teşekkür ederim anlattığınız yolu biliyorum...bilgisyarımda disket sürücü yok...başka bir yol bulmak lazım....

COLDFIRE307

New member
mevcut xp cd ni kullanarak içinde kendi sata diskinin driverlarının olduğu yeni bir xp cd si yaratabiliyorsun. bunun için bir program vardı forumda görmüştüm bi yerlerde hatta yapmıştım bile kendim için ama şimdi bulamıyorum :D biraz araştırıp bulabilirsin bu yöntemi.

Bunu yapınca XP ilk yükleme ekranında driverlar yüklenirken senin satanın driverlarıda yükleniyor ve diskin görünüyor. Yani dediğim program senin sata driverlarını xp cdsinin içine gömüyor ve diskete gerek kalmıyor. Ayrıca bildiğim kadarıyla XP yi daha yüklemeden USB bellek kullanılmıyor emin değilim ama sleepwalker yada ben yanlış biliyorum. Eğer haklıysa o daha bir yöntem tabi :)

HTML