Sata Hard Diske Windows Kurulumu nasıl Olur ? Yardım Pls

fire

New member
Arkadaşlar YıLLardır format Atarım hiç böyle bişiyle karşılaşmadım Bi pata bide sata 2 Hddm
var windows pata(ide) kuruluydy halada kurulu neyse satay sp3 lü windows kurayım dedim

cd yi yükledi yükledi hiç bir sabit disk bulunamdıBilgisayarınıza bağlı hiçbir sabit disk bulunamadı, kurulum için disk bulunamadı, Kur Bilgisayarınıza Takılı Hiçbir Sabit Disk Bulamadı

dedi oysa biostan ayarlarını değiştirdim sata biosta boot bölümünde görünüyor (pata harddiskteki windowsta tanıyor) ama gel gelelim bi türlü yükletemedim windowsu ha bu Arada benim anakart a8v sata 1 destekli sata2 hdd yi tanıtmak için b,os update etmek zorunda kaldım dandik biraz anakart ama

Varsa bi yolu lütfen yardım edin daha önce hiç böle bişi başıma gelmedi

Anakartın kullanım kitabı burada

http://dlsvr03.asus.com/pub/ASUS/mb/socket939/a8v/e1994_a8v.pdf

Bİ ÖNERİSİ OLAN

ilker55

New member
windows xpultimate ise windowsun tanımaz.... bende sata disk kullanıyorum fakat service pack 2 entegreli windowsxp cd sinde bir hata çıkarmadı... diskini başka bir bilgisayada formatla tekrar dene...inş çalışır

nameisselcuk

New member
nlite ile sata harddiskinin sürücünü kullanacağın xp cdsine entegre et ;) başka yolu yok!!!
yardımcı labildiysen ne mutlu

fire

New member
Sata Hard Diske Windows Kurulumu (ALINTI)

İNTERNETTE ARAŞTIRIRKEN KARŞILAŞTIM İŞE YARAR İNŞALLAH :D

IDE kablolarını kullanmak istemeyen ve anakartında SATA özelliği bulunan kullanıcılar bir adaptör yardımı ile PATA sabit disklerine SATA veri kablosu takılabilirler

Şimdi de SATA diskleri Windows XP kuracağımız bilgisayarımıza nasıl tanıtacağımıza gelelim.Windows XP kurulumu yapıyoruz.Kurulum esnasında bu ekranla karşılaştığımızda "F6" 'ya basmalıyız.

"F6" 'ya bastığımızda birşey olmuyormuş gibi görünsede bir süre sonra karşımıza bu ekran gelecek.Biz de yeni bir aygıt eklemek için "S" tuşuna basacağız

Hemen ardından bizden anakartımızla beraber gelen sürücü disketini isteyecek.Disketiniz yoksa kurulumdan önce oluşturmanız gerekir.Büyük olasılıkla bu sürücüler anakartınızla gelen CD'dedir orda da yoksa anakartı üreten firmanın internet adresinden indirebilirsiniz.Disketimizi sürücüye yerleştirip "Enter" tuşuna basıyoruz

İşte disketten sürücü adı okundu ve onaylamamız için bize bir sorgu ekranı geldi."Enter" tuşuna basarak onay veriyoruz

Serial ata paralel atanın geliştirilmiş halidir denilebilir.Saniyede 150 mb veri iletimiyle şimdiye kadar ki veri iletişimde ulaşılabilinecek en yüksek hıza ulaşılmıştır.Ama çok yeni bir teknoloji olduğu için eski işletim sistemlerinde serial ata harddisk kullanmak için birkaç ayar yapmak gereklidir ve eski anakartlar bu teknolojiye uyumlu olmadığı için serial ata harddiskleri desteklemezler bu nedenle eski bir ana karta sahipseniz bu teknolojiyi kullanamazsınız.

holigan85

New member
fire ark dedigi dogru aynısı benim başıma geldi önce anakart cd sinin içinde a driver diye bi dosya olması lazım o dosyayı diskete çekip disket sürücü koy sonra sistem cd sini sürücüye koy ve pc yeniden başlat normal wündows ekranı geldigin de f6 bas dediginde bas sonra sürücüyü seç bu kadar

HTML