Sarkıntılık

ahmtcyhn88

New member
merhaba bir mevzu olduda bu konuda hukuki yoldan ne haklara sahibim bilmiyorum bu yüzden bilginize sundum.olay şu ; ablam evli kendisine yabancı biri gelip tanışmak istemiş numarasını vermiş.daha sonra babamlar adamı arayıp küfür etti sonra bi yerde buluşma kararı aldı babamla o adam.fakat daha sonra adamı aradığımızda telefon hattını iptal etmiş ulaşılmıyor.şimdi sorum şu adamın yaptığını savcılığa verebilirmiyiz ? kim olduğunu öğrenebilirmyiz ? yada ceza çekmesi için hukuki haklılığımız var mı ?

levent32

New member
merhaba bir mevzu olduda bu konuda hukuki yoldan ne haklara sahibim bilmiyorum bu yüzden bilginize sundum.olay şu ; ablam evli kendisine yabancı biri gelip tanışmak istemiş numarasını vermiş.daha sonra babamlar adamı arayıp küfür etti sonra bi yerde buluşma kararı aldı babamla o adam.fakat daha sonra adamı aradığımızda telefon hattını iptal etmiş ulaşılmıyor.şimdi sorum şu adamın yaptığını savcılığa verebilirmiyiz ? kim olduğunu öğrenebilirmyiz ? yada ceza çekmesi için hukuki haklılığımız var mı ?
Adamı mahkemeye veremezsiniz çünkü sarkıntılık denecek bişey yok ortada . Sizin anlatımınıza göre gelip efendi efendi tanışmak istemiş numarasını vermiş bunda yasal olmayan bişey yok.
Ancak ;
Bunu yaparken sözlerle yada fiziksel olarak tacizde bulunmuş ise sarkınlık hakaret davaları açarsınız.
Ancak adamda telefonda rahatsız ettiğinizi ispatlayabilir. Çünkü siz aramışsınız. Ancak ses kaydı dahi olsa o da size bişey yapamaz çünkü sizin ona hakaret ettiğinizi ispat etmek için şahitlere gerek vardır. Habersiz yapılan ses kayıtları delil sayılmaz.

ahmtcyhn88

New member
peki o kişinin kim olduğunu biz görmedik ablam gösmüş kim olduğunu öğrenebilirmiyiz ? nerede oturduğunu falan bulabilrimyiz ?

sarkıntılık dava açmak istesek kim olduğunu bilmiyoruz ?

levent32

New member
Kardeş sizin niyetiniz kötü adamı dövmek mi istiyorsunuz başka bişey mi bilmiyorum ama ..
Bakın adam hattını değiştirmiş bir daha rahatsız etmemiş. Aslında en başta ta bişey yapmamış.
AZ İŞTEN ÇOK İŞ ÇIKAR.
BIRAKIN UNUTUN GİTSİN.

ahmtcyhn88

New member
amacımız hukuki yoldanda hakkımızı aramak.ortaya çıksınki rezil olsun herkes bilsin kim olduğunu.şimdi onun kim olduğunu öğrenebileceğimiz yer varmı ? nasıl bulabilriz? savcılığa verebilirmiyiz böylece bulunurmu ?

FaLCoN_TiGeR

∂єѕιgη ву ƒαℓ¢ση
Merhaba, C.Başsavcılığına dilekçe ile başvurduğunuz taktirde, ilgili operatör şirketine ve Teleküminkasyon İletişim Kurulu başkanlığına müzekkere yazılarak şüpheli şahsın kimliği tespit edilerek ifadesinin alınması yönünde çalışmalar yapılır. Ancak şüpheli şahıs müşteki ile telefon görüşmesi yapmış mı o kısmı tam olarak anlayamadım, eğer görüşme yapmış ise TİB kayıtlarında birden fazla aradığı tespit edilirse iddianame düzenlenebilinir, sadece numarasını bırakıp hiç bir görüşme olmamış ise C.Savcısının taktirine göre kovuşturmaya yer olmadığına ( Takipsizlik Kararı) dair karar verilebilinir.