Sarızeybek'ten şok iddia

samco_deu

samcho
"Zekeriya Öz, Türk Silahlı Kuvvetleri alyhinde ifade vermem için beni zorladı"

Terör Uzmanı Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün Türk Silahlı Kuvvetleri'nin aleyhinden kendisinin ifade vermesi için zorladığını ileri sürdü.

Türk Ocağı Kayseri Şubesi'nin davetlisi olarak kente gelen ve Kayseri'nin yerel televizyonlarından Erciyes TV'de 'Türk Dünyası' adlı programa konuk olan Terör Uzmanı Emekli Albay Erdal Sarızeybek, Ergenekon'a ilişkin açıklamalarda bulundu.

Savcılığın bu soruşturmayı terörle mücadele adına yaparak sanıkların savunma haklarını vererek zamanında iddianamesini ve dosyasını tek davada birleştirip vermiş olsaydı, adil yargılanmaların sağlanacağını sözlerine ekleyen Sarızeybek, "Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz zaten başından beri bu soruşturmaya gölge düşürmüştür. Bunun sebebini ise Zekeriya Öz'ün özel olarak İstanbul'a çağırmasıdır. Bana özel olarak silahlı kuvvetler aleyhinde ifade vermem için baskıda bulunmuştur. Sebebi de ben kendi isteğimle 2005 yılında emekli oldum. Bugün tutuklu bulunan Orgeneral Şener Eruygur ve Albay Atilla Uğur ile aramızda bir tartışma geçti. Ben bir haksızlığa uğradığımı hissedip, dava açtım. Onlarda benim hakkımda bir dava açtı. Davalar sürdü ve ben aklandım. Hatta bir haksızlık olmuş deyip beni alay komutanı yaptılar, ama kalbim kırılmıştı. Bir dilekçe verdim ve ayrıldım. Ya gazi paşa duyarsa diye de bunun kitabını yazdım. Savcı Zekeriya Öz bu kitabı okumuş. Demiş ki, "Ya bak silahlı kuvvetlere kırgın" öyle anlaşılıyor. İki de bir bana diyor ki, "Ya albayım sizi general yapmamışlar vah vah. Eğer ki bildiğiniz bir şey varsa sizin adınıza hesabını sorarız". Bunu çıkıp televizyonlarda söyledik. Aradan 8-9 ay geçti, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na şikayet dilekçesi verdik. Adalet Bakanlığı izin vermediği için soruşturma açılmadı. Benim vicdanımda, bu cumhuriyet savcısı görevini kötüye kullanmıştır. Görevden alınmalıdır. Soruşturmaya gölge düşürmüştür. Terörle mücadele eden yok. Ordu yıpratılıyor. PKK'lı teröristler cirit atıyor. Bu mahkeme bitmeli. Türk milletinin vicdanı bunu kaldırmaz. Çünkü Türk ordusu Türk milletinin nezrinde çok yüce bir yere sahipti" şeklinde konuştu.

kaynak

bazuuka

Banned
Amma sallamış Zekeriya Öz zorlamış filan ne o ya çocuk musun ne zorlaması şeker verdi kandırdı deseydin bari..

uLash

Kaleidoscope
Bencede bıraz asparagas habere benzıyor 70 mılyonun Onune cıkıp cok mertce hıc korkmadan delı dolu konusan bır ErdaL sarızeybekı Zekerıya ozmu korkutucak ? bence asılsız tesekkurler ..

antiochia

guard
işte olay budur_? yakında bunuda alırlar içeriye ergenekon diye. ama halaa bu ülkede insan olduğu için açıkladı erdal sarızebyek. böylece öz'ün kimin uşağı olduğunu gördük

ramo46

New member
Bazı arkadaşlar ve bir kesim medya TSK dan çürük elmalar ayıklansın

falan diyordu Bunda samimi olsalar Erdal Sarızeybek i baş tacı yapmaları

gerekir: Biraz daha araştırsınlar Böyle komutanlar az yetişir.Sırf ideoljik

hedefleriniz farklı diye herkesi karalamayın...

atn42

New member
Adalet Bakanlığı izin vermediği için soruşturma açılmadı.
Benim vicdanımda, bu cumhuriyet savcısı görevini kötüye kullanmıştır.
Görevden alınmalıdır.

bu davanın savcısı olduğunu iddia edenler gereğini yerine getirecektir hiç şüphem yok bundan

HTML