Sarı Saçlı Mavi Gözlüm Nerde...?

BeoWuLF_

New member
SARI SAÇLI MAVİ GÖZLÜM NERDE...?

Türkiye'nin tek sorunu bildiğiniz gibi 'türban'. bu sorun çözülürse inanılmaz yollar katedeceğimize eminiz hepimiz değil mi?

Artık "yeter" demenin zamanı geldi de geçiyor bile.Ama duyan var mı sesimizi o ayrı tabiki."HAK" için haftalardır çırpınan hükümetin haktan anladığı tam olarak ne merak ediyorum doğrusu.Hak yalnızca sizin için mi geçerli olan bir kavram.Geçtiğimiz aylarda türbanlı bir öğrencinin ödülünü alamaması sonucu öğrenciyi bizzat arayıp "bu haksızlıklar bir gün bitecek" diyen çok değerli (!) başbakanımız acaba dayak yiyen, hakarete uğrayan alevi öğrencilerin hakkını da düşünüyor mudur ? Ben hiç sanmıyorum.

Sonumuz pek de aydınlık görünmüyor.şimdi sadece üniversitelerde türbanı serbest hale getiren hükümetin çok yakında her yerde zorunlu hale getirmesinden endişeliyim açıkçası.

Şimdi soruyorum; Atatürk'ün kemikleri sızlamıyor mudur gördüğü Türkiye manzarası karşısında?

AlexiS_07

New member
Ataturk sapka ve kıyafet devrimini getirdiginde basortu YASSAK gibi bir uygulamada bulunmamıstır..bunlar Ataturkten sonra gelen İnönü nün uygulamalırıdr..Ataturkun kemikleri sızlamıyormu deyip iyice Atanın kemiklerini sızlatmayın..

BeoWuLF_

New member
߀nce sen Akp taraftarı birisisin yanılıyorumuyum acaba????
Suanda ki icraatlara baktıgımız 3 şey cok net belli oluyor
1.ŞEHİTlere hakaret
2.ßir şerefsize "sayın" diyerek ona saygı gösterme
3.ßu bana göre akpnin gözle görünen tek içraatı oda paradan altı sıfırı atmak

zebani5

New member
bugün bir saat bahçeli de konuştu hep başörtüsü dedi senin gibi alexis TÜRBAN diyemedi Atatürk ün devrimleri arasında fes YASSAK da yazmıyo ama herkes biliyor

utkutan81

New member
arkadaşlar Türkiyeye büyük oyunlar oynanıyor.yakında Türkiyede iç savaş çıkacak.kürtler bi yandan mehpliler bi yandan aleviler bi yandan atütürkçüler bi yandan.sonrada ırağa benzicez.amerika ülkemize sözde özgürlük getirmeye çalışıp güzel ülkemizin yeraltı kaynakalrına turizm cenneti olan şehirlere sahip olup ülkemizi yönetip bize 2inci sınıf vatandaşı muamelesi yapacakler araplardan ıraktan farkımız kalmayacak.dtp milletvekilleri canlı kalkan olarak otobüslerel dağa çıkmışlar bi yandan türban emperyalist devletler bu cumhuriyeti topraklarımızı yıkamadılar .ama bu gidişle Türkiye kendi kendini bitirecek.araplar gibi sömürülen bir devlet haline gelicez.sonrada bub ülkeyi AMERİKA YÖNETİCEK ÖNÜMÜZDEKİ 10 YIL İÇERİSİNDE SÖLEDİKLERİMİN olma ihtimali var.YAZDIKLARIM SADECE KOMPLO TEORİSİ isteyen inanır isteyen inanmaz,saygılar

AlexiS_07

New member
ben ne akparti taraftarıyım ne de mhp...sadece kapalı olan kardesimin üniversitede sorunu cıkmaması icin elimden geleni yaparım..türban ve basortu aynı seylerdir..bunun tartısmasını bile yapıldı 32. gün programını izlediysen..ve tüm anketlerdede cıkan sonuclarla aynı seyler oldugun biliyoruz..bak FES diyosun basortü yada senin tabirinle türban diyemiyorsun dogrumu??Ataturk fes i yasakladıysa dolaylı yönden basörtünün de mi yasaklanması gerekir??elbette bende karsıyım saptırıp carsaf giyenlere ama napalım bunlarda var ama bunların üniveristeye girmesine karsıyım..laiklik hep vardı hep var hep var olacak..

VoyVoy

FoRuM MüHeNDiSi
olayları ne yapıp edip Atatürk'e bağlıyorsunuzya şaşıyorum size.
Nedense Atatürk bu hükümet zamanında çok anıldı eminim önceki hükümetler döneminde kemikleri dahada fazla sızlamıştır.
Lütfen bu olaylara önderimizin adını karıştırmayın eminim bu günleri görme imkanı olsaydı ülkemizin nelerle uğraştığına bakıp kahrından ölürdü...

Vtnsvr

New member
olayları ne yapıp edip Atatürk'e bağlıyorsunuzya şaşıyorum size.
Nedense Atatürk bu hükümet zamanında çok anıldı eminim önceki hükümetler döneminde kemikleri dahada fazla sızlamıştır.
Lütfen bu olaylara önderimizin adını karıştırmayın eminim bu günleri görme imkanı olsaydı ülkemizin nelerle uğraştığına bakıp kahrından ölürdü...
Şüphesiz Kahrından ölürdü.Dindar diye Cumhurbaşkanı seçildigini ve bu seçilen Cumhurbaşkanının eşi tarafından şikayet edildigimizi görseydi,Apo gibi bir bebek katiline "sayın",Şehitlerimize "kelle"diyebilen,"Laiklik"yıkılmalıdır diyebilen,"Türk'üm" diyemeyen ve nerde Cumhuriyet düşmanı,bagnaz şeyh ve tarikat lideri varsa onların dizlerine dibine çöküp elini etegini öpebilen bir kişiyi Başbakan yaptıgımızı görseydi,Ve bu halkın Cumhuriyer ve laiklik düşmanı bir partiye %47 oy verebildigi söylenseydi,devrimlerinin ve kendisinin düşmanı bir çok yobazın bu ülkede cirit atabildigini ve iş başındaki iktidar tarafından bunların özellikle devlet kadrolarına yerleştirildigini bir görseydi, iyiki görmüyor bırakın kahrolmayı,ülkeyi kurtarmak için çektigi çilelerede,bu ülkeye ettigi komutanlıgada,Cumhurbaşkanlıgınada nalet edip,yüzümüze bile bakmazdı...

combanant

New member
MUSTAFA KEMAL kıyafet dfevrimlerinde osmanlıda yasak olan kıyafetleri getirdi osmanlının kıyafetlerini yasaklamadı

esfanu

New member
Nekadar büyük ve tehlikeli birşeymiş bu başörtüsü,Atatürk cumhuriyeti kurarken böyle bir tehlikeyi görmemiş yada görememişmi ?yoksa bugün
baş örtüsü düşmanları Atatürkü bu düşmanlıklarına kalkan olarakmı kullanmak
istiyorlar?Bence aynende öyle oluyor.
Atatürk'ün annesinin resmini görmeyeniniz yoktur,Latife hanımın resminide
eminim görmüşsünüzdür ve Erzurumdaki kahraman Nene Hatunun başına bir
bakınız ne göreceksiniz acaba cumhuriyet ve laiklik için tehlikemi?
İçinizdekileri açık ifade edin**************

GaRpUz

New member
Ataturk sapka ve kıyafet devrimini getirdiginde basortu YASSAK gibi bir uygulamada bulunmamıstır..bunlar Ataturkten sonra gelen İnönü nün uygulamalırıdr..Ataturkun kemikleri sızlamıyormu deyip iyice Atanın kemiklerini sızlatmayın..
arkadaşım sana bişey soracağım bunu neye dayanarak söylüyorsun ki nerde yazıyor kimsöylüyor

HTML