Sapanca GÖlÜ'nde 2 Kİloluk Bİr Pİrana Daha Yakalandi...

_MaNiaC_

New member
SAPANCA GÖLÜ'NDE 2 KİLOLUK BİR PİRANA DAHA YAKALANDI
Sapanca Gölü'nde bir balıkçının oltasına takılan 2 kilo ağırlığında 40 cm boyundaki balığın pirana olduğu ileri sürüldü.

--------------------------------------------------------------------------------

Adapazarı Aşağı Dereköy'de Sapanca Gölü'nde balık tutan Münir Dizdar (70) isimli şahıs, oltasına takılan balığın pirana olduğunu söyledi. Münir Dizdar, Sapanca Gölü'nde 40 yıldır balık tuttuğunu belirterek, "Bu tür bir balığa ilk kez rastlıyorum. Balığı çekince çok şaşırdım. Dişlerini görünce de balığın pirana olmasından şüphelendim. Daha önce de Sapanca Gölü'nde tutulan 2 balığın pirana olduğunun kesinleşmesinin ardından, bu balığın da pirana olduğunu tahmin ediyorum" dedi.

Münir Dizdar tarafından yakalanan balık, incelenmek üzere İstanbul Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Sapanca Su Ürünleri Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne götürüldü. Merkez Müdürü Yard. Doç. Dr. Erdoğan Güven de yaptığı inceleme sonrasında balığın pirana olabileceğini söyledi. Erdoğan, Sapanca Gölü'nde pirana yaşamasının mümkün olmadığını belirterek, balıkların göle bırakılmış olabileceklerini ifade etti.

Uzunefe

Altın Üye
lan nerden buluyolar şu piranaları ya , mazallah adam düşse içine 1 dk içinde gitti

S!yaĦ

Banned
yok yok bu o piranalardadn değilmiş. kırmızı pirana denilen cinsi bu zararsızmış. korkmaya gerek yok. haber biraz eski, geçen hafta tvde izledim ordan biliyorum.

Cree

Murat
Benim Akvaryumdaki Piranalar da Baya Büyüdü Geçen Biri Kıyma Verirken Elimi Isırmıştı Dişleri Tırnağımdan İçeri Geçti Bi Yakalasalar Parça Parça Ederler Mazallah Tehlikeli Balık ;)

osiris_cemo

New member
ızgarası şahane olur denize karşı oturcan yanında birde buz gibi rakıı ohh miss miss :D

HTML