Sansar SaLvo hakkında....(röportaj)

4trymebaby

New member
Sansar'dan Cok Ozel Aciklamalar !

Olympos Family'den ayrildiktan sonra Taşoda Müzik ile anlasma imzalayan , cikardigi albümlerle Istanbul Undergroundinda büyük yanki uyandiran Sansar ....

Bize biraz kendinden bahseder misin?
Ben Sansar.Rap yapmaya 2000 sonlarında başladım ilk kaydımı 2002nin sonlarına doğru yaptım o günden bu güne beat ve vokal anlamında sürekli üretim içerisindeyim.Bir çok underground çalışmaya imza attım.

Bir LP hazırlığın var onu biraz açıklar mısın?
Evet. Biliyorsunuz artık Taşoda bünyesindeyim. Onlarında destekleriyle ilk profosyonel stüdyo L.Pmi hazırlıyorum. Underground mc ler de artık yavaş yavaş home studiolardan çıkıyor yani. Bir kaç gün içinde kayıtlara başlıyorum. Bu sefer hepsinden farklı olucak umarım.

Peki Olympos ne olucak?
Olymposla yollarımı ayırdım maalesef. Ama içlerinden birkaçı ile hala kankayım. Bu işe olymposu kurarak başladığımızda (3 kişi) çok farklı düşüncelerim ve planlarım vardı.hiçbiri olmadı maalesef.Çok iyi yerlere gelebilirdik hep beraber ama aile içindeki bazı durumlar buna elvermedi.

LPde kimlerle çalışıcaksın?
Albümün kayıtları dediğim gibi Taşoda Stüdyosunda olacak.Feat.ler için görüştüğüm 2 isim var.Olursa çok şaşıracaksınız.Şimdiye kadar sadece canka dan beat desteği aldım bu l.p de fakat diğer beatmaker kardeşlerde çalışıyorlar benim için harıl harıl sağolsunlar.

Rapertuar albümüyle büyük çıkış yakaladın sonra devamı geldi ne düşünüyosun ileriye yönelik olarak?
Evet Rapertuarla tanıdı beni underground. İleriye yönelik olarak bandrollu albüm düşünüyorum.Ama yakın bir tarihte değil. Daha underground için yapmam gereken şeyler var.Ben bazı mallar gibi undergrounda hiçbir şey vermeden piyasaya bodoslama dalmam.İşi öğreniyorum öncelikle.Ama Rapertuardaki beatlerin çoğu alıntıydı ve bu beni çok rahatsız etti. Artık alıntı beat kullanmamaya özen gösteriyorum. Kullansam da kendim dinliyorum genelde. Sample olacak tabii ama tüm beati almanın artık yanlış olduğunu düşünüyorum işi öğrendikçe düşünceler değişiyor.

Müziğinin oluşmasında etki eden faktörler nelerdir? Liriklerini yazarken nelerden ilham alırsın?
Altyapıdan tabiiki.Müzikteki ensturmanlar , ritmler ve melodiler nasıl hissettirirse ona göre yazarım ruh halime göre yazarım genellikle.

Agresif bi stilin var. Bunu neye bağlıyorsun? Her altyapı agresif hissettirmez herhalde?
Aslında sadece internette yayınladığımız parçalar öyle albümlerimize baktığında böyle bir şey yok.Sert parçaların yanı sıra melankolik şarkılarda sıklıkla var.

Kendi stüdyo aileni kurmak istiyor musun? Alcatraz Family olucak mı?
Şimdilik düşünmüyorum böyle bir şey. Belki ileride olabilir ama önce biraz toparlamam lazım kendimi artık insanlara fazla güvenmiyorum.

Beğendiğin kimler var piyasada?
Piyasa olarak Fuat ve Cezayı beğenirim diğerlerinden fazla hoşlanmıyorum.Underground olarak Pusat, Kmk, Kılıç, Canka, Mess, Raziel, Mozole Mirach, Emir(Yakında bandrollu albümü çıkacak) dinlerim bir kaç isim daha var ama aklıma gelmiyor. Ve tabii MERDiVEN

Anadolu Kaplanları toplama albümüne katılacaktın ama sonra iptal oldu galiba. Nedenini açıklayabilir misin?
Jöntürkle aramdaki problemden kaynaklanıyor.Bundan sonra dersimi aldım.Adam olmayan adamlarla çalışmayacağım.

İleriye yönelik rap adına yapmak istediğin ama kesinlikle yapmam gerek dediğin bir şey var mı?
Ben yapmam gerekeni yapıyorum yani elimden geleni...

Sağolun. Kalitesiz işlerin a.k. Herkes işine baksın. Kimseden çekincem yok. Suratıma gülüpte iki gün sonra özel numaradan arayıp afra tafra yapmasın kimse...

iSpiK

Kadim Dost
hic bisey diilde su cezanın cıkarcagı albumun ta -- ulan adam ne zamandr albm cıkarcak be petek dıncoz bıle onun ustune 3 album cıkardı yazık yazık ; )

DeeRPaRtY

IRC Operator
iSpiYonCu' Alıntı:
hic bisey diilde su cezanın cıkarcagı albumun ta -- ulan adam ne zamandr albm cıkarcak be petek dıncoz bıle onun ustune 3 album cıkardı yazık yazık ; )

Yaw iSpik O Bu DeiL Boswer sen... Mt Bi Sene içinde 6. aLbümünü Cıkardı.. Ayıp Ya.
30 Aqustos'a Denk qeLmiş Onun için Araya TatiLLer qirmiş.
Bu 30 Aqustos Günü qeLdiqi Zaman beLLi oLan bişey deqiL Ya..
Her sene KutLanan Bi Zafer Bu Her sene Resmi TatiL oLuo.
Ama Müzik YapımcıLarı 30 Aqustosun Tarihteki AnLamını biLmior qaLiba..

Yazık...

HTML