Sanatcı ve yapımcılardan CHP ve Kanaltürk'e cevap

RTE

Banned
CHP Kanaltürk hesabına 5.5 trilyon aktarmış ve "belgesel için" demişti. Yılmaz Erdoğan ve Coşkun Aral, CHP'nin bu savunmasına cevap verdiler...

CHP'nin Kanaltürk hesabına aktardığı ve belgesel çekimi için ödediğini iddia ettiği 5.5 trilyon, Türk sinemasının dev yapımlarının bütçesini ikiye katlıyor. Yılmaz Erdoğan rakamı anormal bulurken, Coşkun Aral, “Birkaç yıllık bütçem” dedi.

CHP'nin yaklaşık 5.5 trilyon karşılığında Kanal Türk'e hazırlattığı ve henüz ortada olmayan 'Atatürk'ün Kurduğu Parti'nin Belgeseli' dev bütçesiyle Türk sinemasının ödüllü dev prodüksüyonlarına fark attı

Ünlü sanatçı ve yönetmen Yılmaz Erdoğan, belgesel için 5 trilyonun abartılı bir rakam olduğunu belirterek, 'Bir belgesel için bu rakam pek normal gözükmüyor. Keşke bu parayı Türk sinema sektörüne aktarsaydı daha hayırlı olurdu.' dedi.

CHP'nin İş Bankası'ndaki hesabından Kanaltürk'ün Finansbank'taki hesabına 2004 ve 2005 yılları içerisinde beş ayrı havale ile toplam 5.5 trilyon para aktarıldığının ortaya çıkması üzerine CHP yöneticileri 5.5 Milyon YTL'nin Kanal Türk'e hibe değil 'Atatürk'ün kurduğu partinin belgeseli için ödediklerini savunmuştu.

Dev bütçesiyle dikkat çeken ve henüz ortada olmayan belgesel Türk sinemasının ödüllü dev prodüksüyonlarına da bütçesiyle fark attı. Belgesel için 2004'te başlayan ödemeler 2005 sonu itibariyle bitmesine rağmen belgeselin henüz ortada olmaması dikkat çeken bir diğer konu.

Ünlü yönetmenler dakikası açıklanmayan, tüm teknik bilgileri devlet sırrı gibi gizli tutulan 13 bölümlük bir belgesel için, abartılı rakamlarla hesaplama yapılsa bile, 5.5 trilyonluk bir rakama ulaşılmasının mümkün olmadığı görüşünde.

Rakam pek normal gelmiyor

Yılmaz Erdoğan, belgesel için 5 trilyonun abartılı bir rakam olduğunu belirterek, 'Bir belgesel için bu rakam pek normal gözükmüyor. Keşke bu parayı Türk sinema sektörüne aktarsaydı daha hayırlı olurdu.' dedi.

Dev bir bütçeyle çekilen belgeseli merakla beklediğini söyleyen Erdoğan, 'Umarım bu kadar para harcanan bu belgesel sinemalarda gösterime girer de biz de seyretme imkanı buluruz' diye konuştu.

10 belgesel çekerim

Yönetmen Mesut Uçakan, Türkiye şartlarında 5,5 trilyon gibi bir rakamın değil belgesel sinema filmi için 'Bir parti belgeseli için 5, 5 trilyon akıl almaz bir para. Ben Anka Kuşu filmini 1 milyon dolara çektim. Şimdiye kadar böylesi bir dev bütçeyle değil belgesel çekmek bu fiyata çok az sinema filmi çekildi' dedi. 5,5 trilyonla en az 10 çok iyi belgesel çekilebileceğini söyleyen Uçakan, 'Bir parti belgeseli için 500. bin dolar bile çok büyük bir bütçe. Eğer CHP bana 500 bin dolar verseydi herkesin imreneceği bir belgesel çekerdim. Türkiye şartlarında bu dev bütçeli belgesel için asrın olayı diyebilirim' diye konuştu.

Birkaç yıllık bütçeme denk

Yıllardır televizyonlara belgesel çeken gazeteci Coşkun Aral, '5,5 trilyon bir belgesel için dünya çapında belki abartılı bir rakam olmayabilir. Ancak Türkiye şartlarında bakıldığında normal bir rakam değil. Türkiye'de bu bütçeyle çalışan şanslı bir belgeselciye rastlamadım. Yıllardır televizyonlarda belgesel yapıyorum. Hatta belgesel çekmenin mağduriyetini de yaşamış biriyim. Ancak şu ana kadar böyle rakamlar bana verilmedi. Bu bütçe benim televizyon için çektiğim bir kaç yıllık bütçeme denk diyebilirim" diye konuştu.

En yüksek bütçeli belgesel

Çocuklar Duymasın dizisinin yapımcı ve yönetmeni Birol Güven ise 'Türkiye'de şu ana kadar böylesi büyük bir bütçeyle belgesel çekildiğini görmedim. Türkiye'de çekilmiş en yüksek bütçeli belgesel olacak. Ancak belgeseli izlemeden bu parayı hak edip etmediğini söyleyemem. Belki sanatsal açıdan çok güzel bir belgesel olacak ve biz izlediğimizde şaşıracağız' dedi.

Türk sinemasında 1 milyon seyirci barajını aşan filmler

ORGANİZE İŞLER

Türkiye'de ve Avrupa'nın çeşitli kentlerinde gösterime giren Organize İşler 4.5 milyon dolara çekilmişti.

RECEP İVEDİK

1 MİLYON DOLAR

Türk filmlerinin gişe rekorunu kırmak üzere olan Recep İvedik filminin maliyeti saklanıyor ancak yapımcılar filminin maliyetinin 1 milyon doları geçmeyeceğini söylüyor. Bir otelde çekilen ve Şahan Gökbakar'ın dışında star oyuncusu olmayan film düşük maliyetle büyük gişe yapılabileceğini gösterdi.

BABAM VE OĞLUM

1.4 MİLYON DOLAR

Çağan Irmak'ın yönettiği 'Babam ve Oğlum' 1 milyon 400 bin dolara mal oldu.

GORA: 3.5 MİLYON DOLAR

Cem Yılmaz'ın gişe rekorları kıran filmi GORA, TMSF'ye 2 milyon dolar verilerek satın alındı. Üzerine de 1.5 milyon dolar harcandı ve gösterime sokuldu. Yani maliyeti 3.5 milyon dolar civarında.

BEYAZ MELEK

3 MİLYON DOLAR

Gişe rakorları kıran Mahsun Kırmızıgül'ün yönetmenliğini yaptığı ve 3 milyon dolar gibi bir bütçeyle çekilen Beyaz Melek filmi de CHP'nin çektiği belgeselden daha düşük bir bütçeye mal oldu.

MUTLULUK

3 MİLYON DOLAR

Abdullah Oğuz'un yönettiği Özgü Namal'ın başrolünde oynadığı, yurtdışında ödüller alan 'Mutluluk' filmi 3 milyon dolara mal oldu.

VİZONTELE TUBA

3 MİLYON DOLAR

Yılmaz Erdoğan'ın yazıp yönettiği ve Altan Erkekli, Tuba Ünsal ve Tarık Akan gibi ünlülerin rol aldığı film 3 milyon dolara çekildi. Film için Van'da özel kasaba inşa edildi.

http://www.aktifhaber.com/news_detail.php?id=167087

MAJESTE

Kadim Dost
Baykal ın koltuktan inmeme sebebi çıkıyor piyasaya Bide Oy patlaması yapacaz diyor sayın Baykal O Değilde Kanal Türktekiler bir Parti Kursa Baykal a bi Kazık atarsa şaşırmam :D

Erbakan yapınca hukuk deyip kanun deyip üzerinde çullanıyorlar

CHP kayıp trilyonların hesabını veremeyince kimsenin umrunda olmuyor

other4

New member
Kanaltürk'ün birilerinin amacına hizmet ettiğini bilmeyen salaktır zaten. Bir kesimin maşası, kasası v.b.

digiklan

New member
Ya haklısınız beyler para aktarımını direk yapmışlar.
Herkes AK Parti gibi profesyonel yapamıyor bu hibe olaylarını parasal destek olaylarını.

Oysa Tayyip'i örnek almalıydı CHP. Part ile ilgili 1 trilyonluk bir inşaat 6 trilyoncan ihaleye çıkılmalıydı, Kanaltürk ün kuracağı paravan inşaat şirketine ihale verilmeliydi. Böylece 5 trilyon takla attırılarak girerdi Kanaltürk e kimse de doğrudan bankadan havale yapılmış diye yaygara koparamazdı.

Tayyip Albayraklara bu şekilde para aktarırken hiç birinizin sesi çıkmıyordu. Tüm satılmış medyada bir kanalda Atatürkçülüğe, CHP'ye satılsın ne olacak?

Ayrıca Kanaltürk'te çalışan arkadaşlarım var hepsi neredeyse 6 aydır maaş almadan çalışıyor. Çünkü devlet hiç bir kanala uygulamadığı özel denetimler uyguluyor. Kanaltürk e reklam verenlere bürokratik zorluklar çıkarılarak reklamlarının gelirlerinin önü kesilmeye çalışılıyor.

RTE

Banned
Erbakan yapınca hukuk deyip kanun deyip üzerinde çullanıyorlar

CHP kayıp trilyonların hesabını veremeyince kimsenin umrunda olmuyor
Umrunda olmaz tabi. Bu yargı kurumlarının başaını kim atadı.

A.N.Sezer

A.N.Sezer kim?

7 yıl boyunca adeta CHP çankaya ilçe başkanı gibi davranan kişi

şimdi sen gelde umrunda olsun bakimmmmmmm

Vtnsvr

New member
Umrunda olmaz tabi. Bu yargı kurumlarının başaını kim atadı.

A.N.Sezer

A.N.Sezer kim?

7 yıl boyunca adeta CHP çankaya ilçe başkanı gibi davranan kişi

şimdi sen gelde umrunda olsun bakimmmmmmm
Sen o Ahmet Necdet Sezer'e kurban ol emi? Senin aklın almaz Ahmet Necdet Sezer'i sen agzına o bir trilyonu iç etmiş Gülünle ülkeyi peşkeş çeken tayyibini agzına al onlar senin agzına yakışır.Sezeri agzına alarak kirletme onu.

algoritmaA

New member
Herkes AK Parti gibi profesyonel yapamıyor bu hibe olaylarını parasal destek olaylarını.

Oysa Tayyip'i örnek almalıydı CHP. Part ile ilgili 1 trilyonluk bir inşaat 6 trilyoncan ihaleye çıkılmalıydı, Kanaltürk ün kuracağı paravan inşaat şirketine ihale verilmeliydi. Böylece 5 trilyon takla attırılarak girerdi Kanaltürk e kimse de doğrudan bankadan havale yapılmış diye yaygara koparamazdı.

Tayyip Albayraklara bu şekilde para aktarırken hiç birinizin sesi çıkmıyordu. Tüm satılmış medyada bir kanalda Atatürkçülüğe, CHP'ye satılsın ne olacak?

Ayrıca Kanaltürk'te çalışan arkadaşlarım var hepsi neredeyse 6 aydır maaş almadan çalışıyor. Çünkü devlet hiç bir kanala uygulamadığı özel denetimler uyguluyor. Kanaltürk e reklam verenlere bürokratik zorluklar çıkarılarak reklamlarının gelirlerinin önü kesilmeye çalışılıyor.
arkadaşım forumda yazdığın onca güzel yazıdan sonra bu bana gore olmadı oncelikle akp yapıyor niye sesiniz çıkmıyor diyorsun eğer foruma biraz goz gezdirirsen akp ile ilgili ne kdar çok yazının olduğunu ve ne çok kişinin ne çok laf dediğini gorursun ama chp ile ilgili konu açılınca bu Atatürkcülük muhabettini açmanızı anlmıyorum ve chp bu hatayı yapmışsa sesszmi kalmayı tercih ediyorsun lütfen bırakalım artık bu düşünceleri chp nin yaptıklarına Atamızın kurduğu parti diye goz yummaktan nezaman vazgeçilcek sanki yaptığı herşey Atatürkcülükmüş gibi yorumlanmktan nezaman vazgeçilcek Atamzın kurduğu parti olmasına rağmen onun youlunda olmayan bir yonetime sahip olduğu nezaman anlaşılacak çok merak ediyoru...tarafsız olmak istiyorsan istiyorsak gerekn her kuruma vede kişiye yaptığı yanlışın hesabı sorulmalı hiç bir şekilde ayrımcalık tanınmadan...

sergahcan

New member
algoritma ne hoş yazmışsın, tarafsız olmak. ol o zaman, 6 yıldır bu hükümet yönetimde, muhalefete yüklenildiği kadar hükümete yüklenen varmı. sanki muhalefet( ki adı var kendi yok)yönetimde, kardeşim tabiki hükümeti eleştircek millet.hükümetin yaptığı yanlış tüm ülkeye mal olur, muhalefetin yaptığı ilemi yönetiliyor bu ülke.. dürüst olmaksa konu buyrun örnekleyin kendinizden görelim...

Vtnsvr

New member

Evet.Ayrıca ilk önce 3 milyon ytl dediler , sonra 4 milyon dediler şimdide 5.5 diyorlar hangisine inanacağız ?

AntidepresaN

New member
Hiç bir medya organına yapılmayan mali inceleme KanalTürk'e yapılmıştır.O kadar ileri gidilmiştirki program yapımcılarının özel hesapları dahi incelenmiştir ama uygunsuz hesap verilmeyecek birşey bulamamışlardır.Zaten bulsalardı KanalTürk'ü anında kapatırlardı.Çünkü bunların demokrasi anlayışı muhalefeti susturmak.Chp'ye yapılan belgeselde faturalıdır yani şuanki Cumhurbaşkanının kayıp trilyon davası gibi birşey söz konusu değil.Detaylı açıklamaları KanalTürk'ün sitesinden okuyabilirsiniz.

Şimdi yukardaki arkadaşlara sormak istiyorum sabah-atv satışında devlet bankalarından alınan 750 milyon dolara , katardan gelen para hakkında ne düşünüyorunuz?Bu konudaki görüşleriniz nedir merak ediyorum.

Şunuda belirtmek istiyorum her kim olursa olsun a partisi b partisi farketmez eğer devletin makam ve görevlerini siyasi ve maddi çıkarları için kullanıyorsa şerefsizdir haysiyetsizdir.

Vtnsvr

New member
Hiç bir medya organına yapılmayan mali inceleme KanalTürk'e yapılmıştır.O kadar ileri gidilmiştirki program yapımcılarının özel hesapları dahi incelenmiştir ama uygunsuz hesap verilmeyecek birşey bulamamışlardır.Zaten bulsalardı KanalTürk'ü anında kapatırlardı.Çünkü bunların demokrasi anlayışı muhalefeti susturmak.Chp'ye yapılan belgeselde faturalıdır yani şuanki Cumhurbaşkanının kayıp trilyon davası gibi birşey söz konusu değil.Detaylı açıklamaları KanalTürk'ün sitesinden okuyabilirsiniz.

Şimdi yukardaki arkadaşlara sormak istiyorum sabah-atv satışında devlet bankalarından alınan 750 milyon dolara , katardan gelen para hakkında ne düşünüyorunuz?Bu konudaki görüşleriniz nedir merak ediyorum.

Şunuda belirtmek istiyorum her kim olursa olsun a partisi b partisi farketmez eğer devletin makam ve görevlerini siyasi ve maddi çıkarları için kullanıyorsa şerefsizdir haysiyetsizdir.
Adamlar açık açık götürüyor parayı kimsenin gıkı çıkmıyor , saçma sapan bir ticari işten açık arıyorlar.

algoritmaA

New member
algoritma ne hoş yazmışsın, tarafsız olmak. ol o zaman, 6 yıldır bu hükümet yönetimde, muhalefete yüklenildiği kadar hükümete yüklenen varmı. sanki muhalefet( ki adı var kendi yok)yönetimde, kardeşim tabiki hükümeti eleştircek millet.hükümetin yaptığı yanlış tüm ülkeye mal olur, muhalefetin yaptığı ilemi yönetiliyor bu ülke.. dürüst olmaksa konu buyrun örnekleyin kendinizden görelim...
arkadaşım ben kimseye hükümete yüklenmesin demiyorumki..ama muhalefetide gormezden gelmek onların yaptıklarına sessiz kalmak yanlış olmazmı?ve akp nin yaptığı şeyleride eleştiriyorum ben mesela 301.madde mesela usulsuz ozellştirmeler..bunlar yapılabilecek en büyük yanlışlardan biri ve ne yazıkkı yapıldı..ama chp yide eleştirim mesela yaptığı bu kotu muhalefet...ancak benim anlamadığım nokta neden chp ile ilgili açılan konularda direk Atatürk one sürülüyor tamam Atamızın kurduğu parti ancak bu tüm yıllar boyunce bu parti benlğini kaybetmicek anlamına gelmem...ve forumda bile bazı arkadaşalar chp ye Atamızın kurduğu parti olduğu için bence ayrı bir sevgi duymak lazım tarzında cümleler sarfettiboyle bir mantıkmı var..benim gozlemlediğim daha doğrusu herkezin bildiği ama çok çok azının uyguladığı bir psikoloji içinde insanlar:benim savunduklarım yanlış yapmazz...sonuçlarınıda goruyoruz bugun..

sergahcan

New member
arkadaşım ben kimseye hükümete yüklenmesin demiyorumki..ama muhalefetide gormezden gelmek onların yaptıklarına sessiz kalmak yanlış olmazmı?ve akp nin yaptığı şeyleride eleştiriyorum ben mesela 301.madde mesela usulsuz ozellştirmeler..bunlar yapılabilecek en büyük yanlışlardan biri ve ne yazıkkı yapıldı..ama chp yide eleştirim mesela yaptığı bu kotu muhalefet...ancak benim anlamadığım nokta neden chp ile ilgili açılan konularda direk Atatürk one sürülüyor tamam Atamızın kurduğu parti ancak bu tüm yıllar boyunce bu parti benlğini kaybetmicek anlamına gelmem...ve forumda bile bazı arkadaşalar chp ye Atamızın kurduğu parti olduğu için bence ayrı bir sevgi duymak lazım tarzında cümleler sarfettiboyle bir mantıkmı var..benim gozlemlediğim daha doğrusu herkezin bildiği ama çok çok azının uyguladığı bir psikoloji içinde insanlar:benim savunduklarım yanlış yapmazz...sonuçlarınıda goruyoruz bugun..
değerli arkadaşım muhalefeti eleştir eyvallah. ama ince noktaya düştük. desemki hüseyin üzülmez davasını islamla bağdaştırmak akıl karımı? derdim budur, chp ve tüm chp lilere saldırılması adilmidir. fetullaha kızanların tüm cemaate laf atmasına kızmıyormusun. ayrıca bakın şu işeki alaka nerelere çekilmiş art niyetsiz arkadaşlarca. erbakan yapınca suçmuş, onlar yapınca değilmiş. buyrun hukuk orda, tayyip böyle bir fırsat bulacak, cumhurbaşkanlığına oturmuş aynı dava sanığı abdullah gül böyle bir fırsat bulacak ve tepelerine kimse çökmeyecek. ondan sonra efendim sanatçılar çok bulmuşta gibi kıytırık bir haberle suçlama yapılacak... ülen banada bu yaştan sonra baykalı savundurcanız.sonuçlarını görüyoruz bu kör döğüşünün. dürüstlük diyorum kardeşim, dürüstlük. suçlu kim olursa olsun cezalandırılsın. ama kimden olduğuna bakılmadan. saygılarımla...

=SP4WN=

- нєℓℓ кє&#110
yilmaz erdogan aslinda komik degil

Yılmaz Erdoğan'a gazeteci İsmail Uğur Ertuğ'un verdiği cevabı mümkün olduğunca forward edelim. Bu demokrat geçinen lümpen-soysuz-şerefsiz herifin sesi kısılsın artık. Vatanını, milletini gerçekten seven, kökeni ne olursa olsun bu topraklarda yaşamaktan mutlu olan ve bundan gurur duyan Atatürk ilkelerine bağlı her Türk Vatandaşının, bu adamın ve ailesinin (Gülben dahil) kitap, sinema, gösteri, konser, tiyatro vb. sanat adı altında yaptıkları adı ne olursa olsun her türlü etkinliği boykot etmesi gerekir. Bu aileye giden her bir kuruş, mehmetçiğe kurşun olarak geri dönmektedir. Bunu sakın unutmayın...

Yılmaz Erdoğan duvara tosladı!..

Her filminde, her şiirinde TSK'ya dokundurmadan rahat etmeyen Yılmaz Erdoğan bu kez duvara tosladı. Mektup ' adı altında yazdığı uzun yazıda, resmen çocuk katili bölücü teröristlerle Mehmetçiği bir kefeye koydu. Hürriyet tam sayfa ve CNN Kürt her saat başı bu bölücü yazıyı tekrar tekrar verdiler. Erdoğan yazısında Güneydoğu'da kimsenin kimseye ateş etmemesi gerektiğini belirterek şöyle devam ediyor:
'Kimse ateş etmesin, kimseye. Hiçbir gerekçeyle.
Hatta kendini savunmak için bile... Çünkü savunmaya başlayana kadar masumsun ve masum güzel bir kelime, masum kal...'
Yani, hain terörist çoluk çocuk öldürecek, köy basacak; vatan evladı Mehmetçik, ne dürüst vatandaşı ne de kendisini savunacak. Pes doğrusu!..
Devam ediyor.
'Yazgı birini kışlaya birini dağlara götürmüş. 'Mırın' denir Kürtçe'de 'Ölüm'dür Türkçe'de.`
Vah vah vah!.. Neredeyse kardeş katili teröristler için ağlamamızı istiyor!.. Erdoğan pislik terörist ile vatan borcu için gönüllü olarak askere giden ana kuzusu
askerimizin aynı kaderi paylaştığını hangi cesaretle söyleyebiliyor?
Bakın Erdoğan, kendi aşiretindeki köleliği daha kaldıramadan, yazısında neler yumurtluyor: 'Ve Türkçe, güzel kelimeleriyle her şeyi iyileştirebilir. Kürtçe'yi bu cendereden çıkarabilir. Alır bu Mezopotamyalı kardeşini, önce yaralarını iyileştirir. Onu özgürleştirir.. '
Devletine isyan et. Dağlara çık, 30 yıl önüne geleni öldürürken 'gerilla' de. Hesabı sorulup çocuk katillerinin dağlara leşleri bir bir serilince utanmadan
'Yazgı, kader mahkumu' deyiver. Aynı Ermeniler gibi. Fransız üniforması giyip yüzyıllarca birlikte yaşadıkları insanlara arkadan ateş açtılar. Hesapları tutmayıp boylarının ölçüsünü alınca 'Biz masum insanlarız. Türkler bizi katletti vs...' demeleri gibi...

Her HAİN layık olduğu cezayı ER-GEÇ alır. Yılmaz Erdoğan tiyatrosunda her fırsatta kendi çocukluğundan söz ederken, 'Hakkari'de askerler kurşun atar, biz de onları ellerimizle yakalamaya çalışarak oyun oynardık.' şeklinde anılar anlatır ve açık açık TSK ile kafa bulur. Onursuzlar da bunu yılışık yılışık alkışlar. Yılmaz Erdoğan NE 'kalleş dost' NE de mert düşman' olabilmeyi becerebilmiştir. Ciwan
HACO konseri için toplanan kalabalığa 'Kürtçülük' nutku atarken, güvercin kanadına yazdığı mektuplarda 'Timsah gözyaşı' döküyor. Ama ' İç ülkeden iç ülkeye' diye şiirinde kastettiği Kürdistan'dan hiç söz etmiyor
bu mektubunda. Yazdığı mektup, bizim mütareke medyası tarafından bin bir türlü duygu sömürüsü ile servis edilmeye çalışılsa da artık mızrak çuvala
sığmıyor. Tam da TSK'nın sınır ötesi operasyon yaptığı şu sırada mı depreşti Yılmaz Erdoğan' ın yüreğindeki 'barış' sevgisi?

Yılmaz Erdoğan'a Doğu, Güneydoğu ve Irak'ı
ondan çok daha iyi bilen bir gazeteci olarak soruyorum:
Türk Kürt kardeşliğine ve ateşkese bu kadar önem veriyorsan, yıllarca PKK'nın yayın organı, terör yanlısı ve aşırı Kürt milliyetçisi Özgür Gündem'de ve PKK saflarında faaliyet gösteren kardeşin Mustafa Erdoğan'a neden bugüne kadar engel olamadın? Yoksa sende mi aynı saflardaydın da haberimiz yoktu? Çok değil, 1997'de kardeşin meşhur değilken, PKK'nın
'kalemiz' dediği, Kuzey Irak'taki Zap kampında 5 Türk askeri rehin tutulurken kardeşin de orada yatıp kalkardı. Büyük gaze te ve televizyonların Diyarbakır muhabirleri (isimleri şimdilik bende saklı) ile bölücü Özgür Gündem'in Ankara temsilcisi ve muhabiri olarak kamplara gider gelirdi. O zaman kan akmıyor muydu? O zaman kardeş değil miydik? Kardeşin yerel kıyafetlerle, 'gazeteci' adı altında gözlerimizin önünde terörist kamplarında fink atarken, özellikle kamp komutanı azılı terörist Rıza Altun'un dizinin dibinden ayrılmıyordu. Rehin Mehmetçikler adına, onun da senin de ne yaptığını ben göz tanığı olarak gördüm... Delikanlıysan çık 'bunları bilmiyorum' de!..
Kardeşin internetteki özgeçmişine bu çalıştığı terörist gazetesini ve o yılları koymamış, sorsana acaba neden?

Belki hatırlarsın, sen de vardın. Kürt milliyetçisi kardeşin, şarkıcı Gülben'le tüm medyanın önünde göstere göstere meydan okurcasına Kürtçe şarkı eşliğinde dünya evine girmişti. Kimsenin gözünden kaçmıyor. Şimdi kalkmış sanki Türkiye bir ülkeyle savaşıyormuş gibi laf ebeliği yapıp, teröristle tertemiz Mehmetçiği bir görüp milleti 'Barış'a mı davet
ediyorsun?

Abi kardeş dünyanın terrorist dediği PKK'ya halkın huzurunda siz de 'terörist' deyip, çoluk çocuk masum insanları öldürmemeleri, okul, sağlık ocağı ile yol makinelerini yakmamaları için önce onlara mektup yazmanız gerekmez mi?

Sevgili okurlar keşke türlü kelime oyunlarına hiç başvurmadan, delikanlıca çıkıp ben 'Kürtçüyüm'
diyebilseydi daha dürüst davranmış olurdu. Tabii böyle bir kaygısı varsa.
Siyasal Kürtçülerin başvurdukları en büyük yöntem budur. Ağızlarını açtıklarında bol bol kardeşlik, eşitlik, barış ve sevgiden söz ederler.
Ancak hava kararınca gündüz birlikte çay içtikleri komşularına kurşun yağdırmaktan geri kalmazlar. Mertlik, delikanlılık, barış, çocukların
geçtiği yollara mayın döşeyerek olmaz!

Akrabalarına ve kardeşine önce bunu hatırlat Yılmaz.....

Alın size yılmaz erdoğan...yaa gidip sordukları adam bak yaa :S yılmaz erdoğan hainini önde gideni.. Bi kere

bu adamın beraber olduğu kadının kim olduğunu araştıp haber yapsınlar ondan sonra bu çakala memleket

meselelerini sorsunlar... Bölücünün önde gideni...

HTML