Sanal Pc de Network Kuramadım?

pudu11

New member
Ustalara bir sorum olacak VMware de sanal pc oluşturdum. XP de Loopback adaptorunu etkinleştirdim ve sanal PC leri benim Gerçek PC den internete çıkarmak istiyorum fakat bir türlü beceremedim Loopback de hangi IP değerlerini ve Gateway yi ne olarak belirliycez.Ben kendi IP değerlerini girdim olmadi . Sanal PC de sorun yok gibi o bağlanacak ama Loopback i bir türlü ayarlayamadim.Lütfen yardim??

zoece

New member
Kardesim yazalı uzun zaman olmus ama eger hala ihtiyacın varsa bana ulasabilirsin pm den ..

ocean0758

New member
dıyelımkı IP numaran 192.168.10.1 ana makına..vmware IP numaralarını buna gore ayarlaman lazım.nasıl dersen ag baglantısı-yerel ag baglantısı-sag kılık ozellıkler- yerel ag baglantısı ozellıklerınden-ınternet ıletışım kuralı-ozelıkler buradan IP numaranı baştakı ıp numarana yakın or:192.168.10.x buraya 2 ile 254 arasında ıstedıgın sayıyı gırebılırsın .sabnet mask 255.255.255.0 olacak .default getaweylerını modermın ıp numarası yanı ınternete baglanırken hangı aypıle baglanıyorsan onu yazacaksın yanı 192.168.10.1 ok..
umarım yardımcı olabılmısımdır..

HTML