salavat hakkında bir kıssa

hikhikon

New member
Hasan Basri hazretlerine bir kadın gelir ve der ki kızım vefaat etti ve öldükten sonra onu rüyamda hiç görmedim ahirette ne olduğunu çok merak ediyorum bana dua etsen ve dualar öğretsen de kızımı görmek nasip olsa demiş.

Oda dua etmiş ve dualar öğretip yollamış. Kadın her gece dualarını okuyormuş.Bir gece rüyasında kızının ahiretteki halini gördü ateşten bir elbise giydirmişler ve eziyet ediyorlarmış. Kadın uyanınca Hasan Basri hazretlerine ağlayarak rüyasını anlatmış

"-Keşke kızımı görmeseydim şimdi onun o azaptan kurtarmak için ne yapacağım?" diye sormuş. Hasan Basri hazretleri ona bazı dualar öğretti
"-Eğer kızın imanlı ölmüşse tabi ki faydası olur." demiş.

Aradan bir zaman geçiyor Hasan Basri hazretleri bir gece rüyasında Cenneti geziyor bir tane kız altın bir tahtın üstüne oturmuş gayet neşeli mutlu keyifli... Daha önce azap gören bu kız Hasan Basri hazretlerini görünce hemen seslenmiş

"-Ey imam bakar mısın? Beni tanıdın mı?" Hasan basri hazretleri
"-Malesef tanıyamadım, kimsin?" diye sual edince
"-Hani kızını rüyada görmek isteyen bir kadın vardı ya ben onun kızıyım." Hasan Basri hazretleri bu hale çok şaşırdı.
"-Evladım,annen seni alevler içinde gördüğünü söylemişti... Oysa şimdi görüyorum ki altın tahlarda oturuyorsun..." deyince, kız da

"-Ey imam doğru söylüyorsun. Ben azap içerisindeydim. Allahın salih bir kulu bizim kabristanın yanından geçti.Geçerken de Peygamber efendimize sallallahu aleyhi ve selleme salavat getirdi ve bu salavatın sevabını da bu kabirdekilere hediye ediyorum dedi.işte bu sevaptan bana düşen hisseyle benden azap kalktı ve bu nimetlere kavuştum" dedi.

Bunun üzerine,Hasan Basri hazretleri
"-Hemen o kadına varın deyin ki kızı cennet bahçelerinde rahatta ağlamasın.. ."

Öyleyse hadi biz de geçmişlerimiz ve geleceğimiz ölmüşlerimiz ve yaşayanlarımız için çookça salavat getirelim....

ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMEDİN
VE ALA ALİ SEYYİDİNA MUHAMMED....

alıntı

mr.aLi

Moderatör
Moderatör
çok sağoL.ALLAH senden razı oLsun sabah sabah..

yassi

เll๔є שคtค&#36
cok tesekkürler dile kolay aslinda ama gaflete düsüyoruz iste allah razi olsun

srcndrk

New member
Cezallahü anna seyyidena Muhammeden ma hüve ehlüh (Ey Allahım ben hz Peygamberimizin hakkını veremem sen onu benim adıma razı et)

Günde 20 defa devam eden kendini kurtarır.

100 ü geçiren çok getriren zümresine dahil olur.

Bu salavatı 1 kere getirenin sevabını 70.000 melek 10 gün boyunca yazmaktan kolları yorulur.

Bu salevatı hergün getirmeyi vird edinenlerin, Hz Peygamberimiz dünyada 30 ahirette 70 tane hasenatını giderir.

Bu salavatı getirene 10 yerde şefaat edilir.
(Dünyada sıkıntılı zamanlarında,ölüm anında,kabirde,kabirden kalkarken,mahşerde hesap gününde hatırlayabildiklerim bunlar)

Ve bir kıssa;
Bir genç babası ve kabilesiyle birlikte hacc yoluna düşmüşdür.Bir gece dinlenmek için çadırlarına çekildiklerinde babası vefat etmiştir.Ve babasının cesedi bir hayvan suretine dönüşmüştür.Genç hacc yolunda böyle bir olayla karşılaşınca çok üzülür dahası kabilesinede ne diyeceğini de bilemez.Gece boyunca korku ve ümitsizlikle beklerken güzel mi güzel bir zat çadıra girer ve mübarek elini hayvan suretine dönüşmüş cesete sürer.Ceset o anda bembeyaz bir surete bürünür ve güzel kokular yaymaya başlar.Zat dışarı çıkarken genç bunu nasıl yaptığını sorar.O zat da "_O dünyada çok günahkardı lakin hergün bana selavat getirmeyi hiç ihmal etmedi,ben üzerime salavat getireni unutmam"

Arif Pamuk/Duaların hikmeti esrarı fazileti/pamuk yayıncılık

HTML