sahte işten çıkarmalar

gokhancix

New member
merhabalar kısaca bir konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum son 14 aydır ünlü fast food firmasının baska baska subelerinde calıstım.aynı subede calısmaya devam etmek istememe ragmen bolge muduru eleman acıgı nedeniyle baska subelere verdi. bugün e devlet şifresini almamla hizmet dökümüme transfer oldugum tarihlerde işten çıkışım verilmiş konu ile ilgili hakkımı nasil arayabilirim ve suan aynı yerde calısmaya devam ediyorum ve bir hak kaybım varmıdır?
konu ile ilgili aydınlatıcı bir bilgi verebilirseniz sevinirim

kent55

Süper Moderatör
Süper Moderatör
genel de bu firmalar yıl sonlarına doğru işten çıkışını gösterip seni tazminat hakkınını almaman için girdi çıktı denilen olayı yaparlar .. eğer sen bu işten şikayetçi olacam bana sorulmadaan yapıldı diyorsaan .. bulunduğun ildeki sgk müdürlüğüne gidip orda bulunan işçi haklarına başvurmalısın ..

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
bu işi şikayetinden önce uzman birisine danışmalısın.

Bazı işverenler farklı şubelerde yada şehirlerde faaliyet gösterebilir ve her işyeri için bir ssk işyeri numarası alınır,dolayısıyla seninde mecburen girdi-çıktıların yapılır.Ama işverenin ana tabanında aynı şirket olduğu sürece tazminatını hakedersin ve verirler.

Kısacası çıkaracağın bir ssk dökümünü bu işin uzmanına göstermelisin,en basiti mali müşavir yada muhasebecilerin konuya vakıf olma durumları vardır,avukat dersen onları sevmem :)

aquariusap

New member
aynısı bana da oldu. firmam çok büyüdüğü için yeni açtıkları 2. firmaya transfer edildim. Doğal olarak ilkinden çıkmış yeni bir işe başlamış gibi görünsem de aslında tazminat ve haklar aynen devam etti. SSK ya mail atmıştım, onlar araştırıp bana cevap yazmıştı hakların devam ediyor diye.

HTML