Sagu_Turan'a.....

pointır

New member
OĞUL ,
İNSANLAR VARDIR,ŞAFAK VAKTİNDE DOĞAR,GÜN BATARKEN ÖLÜRLER!
UNUTMA Kİ DÜNYA SANDIĞIN KADAR BÜYÜK DEĞİLDİR!
İKİ PARLAK GÜNEŞE ALDANIP SONRA DA KARDA, AYAZDA KAVRULUP GİTME!
GÜÇLÜSÜN AKILLISIN
AMA;
BUNLARI NEREDE, NASIL KULLANACAĞINI BİLMEZSEN,
SABAH RÜZGARINDA SAVRULUP GİDERSİN,
ÖFKEN VE BENLİĞİN BİR OLUP AKLINI YENER!
DAİMA SABIRLI, SEBATLI VE İRADENE SAHİP OLASIN
AZMİNDEN DÖNME!
ÇIKTIĞIN YOLU,TAŞIYACAĞIN YOLU BİL !
HER İŞİ GEREĞİNİ VAKTİNDE YAP !
AÇIK SÖZLÜ OL !HER SÖZÜ ÜSTÜNE ALINMA !
GÖRDÜN SÖYLEME BİLDİN BİLME !
SÖZÜNÜ UNUTMA ! SÖZÜ SÖZ OLSUN DİYE SÖYLEME !
ANANI,ATANI SAY, BEREKET BÜYÜKLERLE BERABERDİR !
SEVİLDİĞİN YERE SIK GİDİP GELME,MUHABBETİN KALKAR,İTİBAR OLMAZ
ÜÇ KİŞİYE ACI;
CAHİLLER ARASINDA ALİME,
ZENGİNKEN FAKİR DÜŞENE,
HATIRLIYKEN İTİBAR KAYBEDENE,
UNUTMAKİ: YÜKSEKTE YER TUTANLAR,AŞAĞIDAKİLER KADAR EMNİYETLİ DEĞİLDİR
HAKLI OLDUĞUN KAVGADAN KORKMA !
BİLSEN Kİ :
ATIN İYİSİNE DORU,YİĞİDİN İYİSİNE DELİ DERLER​

Bak bilinçli bir insan değilsin senin bu forumda yapmaya çalıştığını pkk yirmi yılda yapamadı ayrılık gayrılık tohumları ekemedi bir kaç tane çakal bunları yaptı diye hepsine şerefsiz diyemezsin. burda ayrım yapamazsın bu h.h sana kullandırtmazlar

sana tek tavsiyem öfken seni değil sen öfkeni yönet

ilave olarak haddime değil ama bu ülke için canını verecek kürt.yada değişik etnik yapıdan olan ve forum üyesi olan arkadaşlarımdan h.h adına özür diliyorum

karizma_5

karizmatik
bu güzel şiiri paylaştığın için teşekkür ederim,
bu ülkede yaşayan
ve ülkemiz için canını verecek çok kürt tanıyorum,
sonuçta bu ülke hepimizin,
yazdıklarımıza ve davranışlarımıza dikkat etmemiz lazım,
dış güçlerin oyununa gelip çatışma ortamına girmeyelim,
ülkemiz bunu yıllar önce yaşadı
sağ-sol
alevi-sunni
çatışmaları kime ne yarar sağladı,
lütfen sağ duyumuzu kaybetmeyelim,
saygılarımla

iSpiK

Kadim Dost
kiimLikleri ne düsündükLerini bilemem ama.. soner33 benim abimdir.. onun ne düsündüünü gayet ii biliorum

Darzamat

New member
Sagu turan yada Graveworm ( bu grubun adını kirletiyorsun ayrıca) :
Dagda Türk askerlerine kurşun sıkan Türk kimliğine sahip insanlar da var bundan emin ol! Türk - Kürt ayrımı yapamazsın!!! Senin yaptigin ırkçılıgı yapan adam kafasına kurşunu sıktı, geberdi gitti! Burda senin yapacagın olay Türk askerine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlügüne kurşun sıkan insanlara karşı olmakdır. Bir kimliğe degil...

rastignac_

New member
ayrımcılık yaparak ne elde edeceğini sanıyo bu garip arkadaşlarımız yaa...sanıyolarmı ki,,güneydoğuda bi kürt devleti kurulsa (ki asla gerçekleşmicek bi olay)...bu ülkeyi kürtlere mi devretcekler...şimdi onları fitleyen israil,,amerika gün gelince nasıda binicek üstlerine bunu akıl edemiyolar mı...

...ulan bu ülkede yaşadığınız kadar daha nerde rahat olabileceksiniz be...ne zorunuz var hala anlamış değilim ki...tabi sözüm meclisten dışarı...türk kürt ayırımıyapmadan vatanını seven doğu yöresi kardeşlerim ayrı...aklı başında insanlar,,kürt devleti kurma rüyasının ne kadar gereksiz olduğunun farkında olur....

iSpiK

Kadim Dost
arkadaşlar kimse de kimseye yuklenmesin.. güzel bi paylaşım...

rastignac_

New member
...sözü söz olsun diye söyleme....işte bu laf varya....herşeyin üstü ya....

...bide...yapabileceğin kadar söz ver,,söz verdiğinden fazlasını yap....bu lafta benim için değerlidir ya...paylaşmak istedim...kendine pay çıkartmak isteyen arkadaşlar olur...hakketten faydalı oluyo yaw...

SaGu_TuRaN

New member
karizma_5' Alıntı:
bu güzel şiiri paylaştığın için teşekkür ederim,
bu ülkede yaşayan
ve ülkemiz için canını verecek çok kürt tanıyorum,
sonuçta bu ülke hepimizin,
yazdıklarımıza ve davranışlarımıza dikkat etmemiz lazım,
dış güçlerin oyununa gelip çatışma ortamına girmeyelim,
ülkemiz bunu yıllar önce yaşadı
sağ-sol
alevi-sunni
çatışmaları kime ne yarar sağladı,
lütfen sağ duyumuzu kaybetmeyelim,
saygılarımla
Beynimden vurulmuşa döndüm, tansiyonum düştü ... Karizma benim konumu okuduğuna eminmisin... Senin içindemi yoksa TÜRK BAYRAĞININ LAĞIMLARDAN TOPLANMASI ÖNEMLİ DEĞİL... YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

soner33' Alıntı:
Bak bilinçli bir insan değilsin senin bu forumda yapmaya çalıştığını pkk yirmi yılda yapamadı ayrılık gayrılık tohumları ekemedi bir kaç tane çakal bunları yaptı diye hepsine şerefsiz diyemezsin. burda ayrım yapamazsın bu h.h sana kullandırtmazlar

sana tek tavsiyem öfken seni değil sen öfkeni yönet

ilave olarak haddime değil ama bu ülke için canını verecek kürt.yada değişik etnik yapıdan olan ve forum üyesi olan arkadaşlarımdan h.h adına özür diliyorum
BİLİNÇLİ İNSANLARA BAK...BENİM BİLİNCİM YERİNDEDİR.TÜRKLÜK BİLİNCİDİR. BİLİNCİ OLMAYANLARA DUYRULUR...

rastignac_' Alıntı:
ayrımcılık yaparak ne elde edeceğini sanıyo bu garip arkadaşlarımız yaa...sanıyolarmı ki,,güneydoğuda bi kürt devleti kurulsa (ki asla gerçekleşmicek bi olay)...bu ülkeyi kürtlere mi devretcekler...şimdi onları fitleyen israil,,amerika gün gelince nasıda binicek üstlerine bunu akıl edemiyolar mı...

...ulan bu ülkede yaşadığınız kadar daha nerde rahat olabileceksiniz be...ne zorunuz var hala anlamış değilim ki...tabi sözüm meclisten dışarı...türk kürt ayırımıyapmadan vatanını seven doğu yöresi kardeşlerim ayrı...aklı başında insanlar,,kürt devleti kurma rüyasının ne kadar gereksiz olduğunun farkında olur....
:) Sen beni onaylamışsın bu yazıda... KONUYU OKUMADAN YORUM YAPMANIN SEBEBİ İŞTE....

Darzamat' Alıntı:
Sagu turan yada Graveworm ( bu grubun adını kirletiyorsun ayrıca) :
Dagda Türk askerlerine kurşun sıkan Türk kimliğine sahip insanlar da var bundan emin ol! Türk - Kürt ayrımı yapamazsın!!! Senin yaptigin ırkçılıgı yapan adam kafasına kurşunu sıktı, geberdi gitti! Burda senin yapacagın olay Türk askerine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bütünlügüne kurşun sıkan insanlara karşı olmakdır. Bir kimliğe degil...
Biliyor musun graveworm'u ?... Şarkı sözlerine baktınmı sen hiç... :) Adını kirletiyor muşum... Yazık sana... Seni bana başka anlatymıştı arkadaşlarım sağlam elemandır demişlerdi ama değilmişsin... Türk kimliğine sahip olupta Türk askerine kurşuun sıkan insanlar sizin bir sonraki evriminiz kürd TÜRK kardeş diyerek beyinleri yıkandıktan sonra mankurt olup kendi atasına soyuna sopuna küfür ederler... Silah sıkarlar...

rastignac_' Alıntı:
...sözü söz olsun diye söyleme....işte bu laf varya....herşeyin üstü ya....

...bide...yapabileceğin kadar söz ver,,söz verdiğinden fazlasını yap....bu lafta benim için değerlidir ya...paylaşmak istedim...kendine pay çıkartmak isteyen arkadaşlar olur...hakketten faydalı oluyo yaw...
Harbidenmi yauw.... bu sözü de söz olsun diye söylemişsin belli...

reactor]Ezik Karakterli insan olmak nasıl bir duygu mrk ediyorum' Alıntı:
boş bi başlık. türklük diosun agressive
kullanıosun cümlelerinde bide parantez içinde
trsini yazıosun. boş cümleler boş insnalar...
söyleyecek fazla söz yok
Benim Türklüğümü merak ediyorsan eğer Samsun'da buluşup konuşabiliriz . Yaptığımız icraatleri anlatırım hatta eğer onurun varsa beraber yaparız kardeşim seni de severdim ama belli ki unuttuğum için adını yazmayı takılmışsın bir olaya...

Haksızlık ediyorsun çünkü ben o ingilizce kelimeyi Türkçeleştirenlere karşı yazdım. TIPKI DÜŞMAN GİBİ HAİN GİBİ türkçe kelime olmasın diye ingilizcesine karşı TÜRKÇE sini yazdım. Biraz zahmet edip açtığım konulara bakarsan ne kadar hassas olduğumu görürsün...

Velhasıl kelam siz olmasanız bile bir kaç arkadaşımın dün akşam bana söylediklerini düşündüm ve sizin gibilere karşı hep burada olmam gerektiğine karar verdim. Aldığım özel mesajları görseniz doğru yolda olduğumu anlarsınız...

[me|2wi$]

H & M
abicim haqlısın..biz qimseye düşüncenden wazgeç demiyoruz burda ama en azında üsturuplu bi şeqilde dile getirmesi lazım..böle insanları aşağılayıcı biçimde yazılarla hiçbişeyi değiştiremez ztn..umarım Sagu_Turan arkadashımız bundan sonra üslubunu daha dikkatli seçer..boşu boşuna watan haini ilan ediliyo sonra :S cıx cıx cıx yaws

SAYGILAR + SEWGİLER..

karizma_5

karizmatik
Beynimden vurulmuşa döndüm, tansiyonum düştü ... Karizma benim konumu okuduğuna eminmisin... Senin içindemi yoksa TÜRK BAYRAĞININ LAĞIMLARDAN TOPLANMASI ÖNEMLİ DEĞİL... YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.

SAGU_TURAN
beni anlamamışsın kardeşim,
bayrağımıza onu yapan şerefsizlere katılmak mümkün değil,
bu ülkede yaşayıpta bayrağımıza hakaret eden
bu ülkede yaşamasın daha iyi,
ülkemizi terk etsin,
senin yaptığın yapanlarla yapmayanları
aynı kefeye koyuyorsun
buda çok yanlış bence,
benim yazımı iyice okursan sevinirim saygılarımla

osiris_cemo

New member
Sagu_Turan kardeşim Tamam anlıyoruz vatansever hemde milliyetçi bir insansın ama yazdıkların bazen pekçok kişiyi rahatsız ediyor.İnsanlar azıcıkta olsa tahammül göstermeyi bilmeliler yoksa osmanlı 600 sene hüküm süremezdi.Farklılıklarımıza hoşgörüyle yaklaşmalıyız.Ama teröriste de hakkını vermeli kafasına kurşunu sıkmalıyız.Her insan seninle paralel düşünmek zorunda değil.Bu nedenle onları yargılayamazsın.İthamlar da bulunamazsın.İnan en az senin kadar milliyetçi insanlar onlarda :D herşey saygı çerçevesinde

Tanrı(Tengri) Türkü Korusun ve Yüceltsin.....

pointır

New member
osiris_cemo' Alıntı:
Sagu_Turan kardeşim Tamam anlıyoruz vatansever hemde milliyetçi bir insansın ama yazdıkların bazen pekçok kişiyi rahatsız ediyor.İnsanlar azıcıkta olsa tahammül göstermeyi bilmeliler yoksa osmanlı 600 sene hüküm süremezdi.Farklılıklarımıza hoşgörüyle yaklaşmalıyız.Ama teröriste de hakkını vermeli kafasına kurşunu sıkmalıyız.Her insan seninle paralel düşünmek zorunda değil.Bu nedenle onları yargılayamazsın.İthamlar da bulunamazsın.İnan en az senin kadar milliyetçi insanlar onlarda :D herşey saygı çerçevesinde

Tanrı(Tengri) Türkü Korusun ve Yüceltsin.....
budur adam bizi vatan haini iğlan etti kardeşim yazmayım başka bir şey diyordum ama.....

Kur-Sad

New member
Sagu ağabey ne yazdında bu kadar tepki aldın... Gerçekler acıdır bilirim. Sen basbayağı tam gerçekleri söylemişsin ki anlaşılan vatan haini ilan etmişler seni :D:D

soner33 sagu ağabeyi yakinen tanırım .. Sende de Türk bayrağı kullanıcı resmi var o halde seni neden hain ilan etsin ki? Türk ler arasınbda tartışşma olur doğaldır ama zannetmiyorum ki ağabeyim boş yere hain ilan etmiştir. Bir şey vardır söylemek istediği...

iSpiK

Kadim Dost
soner33 ü de ben yaKından tanıRım... olay ne ne oldu da bilmioRum alal bu baslık ne zaman acılmıstı yaw ;)

pointır

New member
Kur-Şad' Alıntı:
Sagu ağabey ne yazdında bu kadar tepki aldın... Gerçekler acıdır bilirim. Sen basbayağı tam gerçekleri söylemişsin ki anlaşılan vatan haini ilan etmişler seni :D:D

soner33 sagu ağabeyi yakinen tanırım .. Sende de Türk bayrağı kullanıcı resmi var o halde seni neden hain ilan etsin ki? Türk ler arasınbda tartışşma olur doğaldır ama zannetmiyorum ki ağabeyim boş yere hain ilan etmiştir. Bir şey vardır söylemek istediği...
kıymetli kardeşim ben hain ilan etmedim aslında onun düşünceleri ve paylaştığı fikirler olarak bibirimize yabancı değiliz ben sadece açmış olduğu bir konuda uyardım ve o beni düşman ilan etti havlama falan dedi kına sparişi verdi kim olduğumu ve yaptıklarımı bilse inanıyorumki düşünceleri değişir benim bir düşmanlığım yok ne derse desin benim kardeşim onun yaşındayken onla aynı çizgideydik sanırım

iki amcasını şehit verdiğini söylüyor acısını benden iyi anlayanın olacağını sanmıyorum devir belki safların netleştirimesi gereken zamandır ama bana göre şimdi o an değildir konu başlığığını okursan bazı tavsiyeler var uzun uzun yazmak isterdim ama forum sayfalarında olmaz bınlar

genede benim kardeşim Allahın selamı sagu ve senin üzerine olsun

Kur-Sad

New member
Doğrudur O sebeptendir...

Yalnız anlatamadığı şeyler varmış o malum konuya baktım da... Abimin dediği ARAP-FARS- TÜRK kırması olup kendini Med kavminin devamı sayan ve yurdumun dağlarında İnsan öldüren hayvancıklardır. Bu ülke üzerinde yaşayıpta yanlış propaganda ve bilgilendirme yüzünden kendini kürd sanan ANADOLU TÜRKLERİ yani ZAZALAR gibi aynı yaşam koşullarını paylaştığımız insanlar değil... Alıştığı için öyle yazmıştır...

Hem haksız mıdır ki o konuyu sakin bir kafayla bütün duygularınızı insanlığınızı bir kenara koyarak okuyon çünkü bazı şeylerin görülmesi için gözlüklerin çıkarılması gerekir...

react

Admin
Süper Moderatör
kurşad o abin değil sen o sun zaten.

lazzuri53

"LazigoL"
Grave_Worm çoğu zmn ben senden daha Türk'üm yarışına giriyordu..
bu ülke topraklarında yaşayan herkes TÜRK'tür..
herşeyin fazlası zarar derler ya
Grave_Worm yada Sagu_Turan aşırı milliyetçi olduundan bu hatalar düştü...
hh onu affetmeli bence..

HTML