saddam'ın avukatları dava açıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

H@YDUT

MoNtAnA
Saddam’ın avukatları dava açıyor

08 Ocak 2007 Pazartesi
Irak’ın devrik lideri Saddam Hüseyin’in avukatları, Şii liderler Mukteda Es Sadr’la Abdülaziz El Hekim’in, infazı izlemelerine izin verilmesi, infaz sırasında Saddam Hüseyin’in cellatlardan kötü muamele görmesi ve ölümü ardından cesedine de zarar verilmesi iddiaları nedeniyle, Irak hükümeti aleyhinde Uluslararası Adalet Divanı’nda dava açacaklarını duyurdu.

Savunma ekibi, işkenceye maruz kalıp kalmadığının belirlenmesi için devrik lidere otopsi yapılmasını da istiyor.

Avukatlar, Duceyl katliamı davasında Saddam Hüseyin’le birlikte idam cezasına çarptırılan Barzan El Tıkriti ve Avad El Bender’in de soruşturma tamamlayıncaya kadar, Irak makamlarına teslim edilmemeleri için ABD Savunma Bakanlığı’na da başvuruda bulundu.

Ancak Irak hükümeti, Tıkriti ve Bender’le ilgili kararların onaylandığını ve cezanın bu hafta infaz edileceğini açıkladı.

(konunun kaynagı)
http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=61526

Aysar

New member
tamam yeter ya ... cok desmeyelim ... cok populer oldu valla ... bizdemi idam olsak ne ... slmetle

ISHYnum846

New member
idam edilmekle populer olunmuyor dostum. tabi ki Saddamin yaptigi cogu seyi
dogru olarak nitelendiremeyiz fakat buyrun gelin ki Saddam, sadece ve sadece
ABD idam ettigi icin artik efsanelesmis ve bir kahraman haline gelmistirki. Oyle
bir nefret dusunun ki bir diktatoru kahraman kilan.. Hic iyi degil ABD ve
yandaslarinin (Ingiltere, Israil) sonu.

omorfuLis

New member
WaLLa Şu Saddam Muhabbetinden sıkıLdım ya öLdü gitti Kim ne haLt yiyiosa kim kime neini açıosa açsın..

HGUL

New member
yardim

Üzgünüz, Forumda belli bir rütbeye yükselinceye kadar özel mesaj kullanma yetkiniz webmaster tarafindan durdurulmustur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

HTML