sabit disk yardım

deadhunter

New member
sabit diskimde c de toplam alan 29gb diyor.kullanılan alan 24 boş alan 5 gb.diyor buraya kadar hersey normal.fakat ben c sürüsününü içindeki kalsörlere bakıyorum.programfiles, windows vs.ne varsa hepsinin tek tek özelliklerinden boyutlarına bakınca toplam 11GB yapıyor.peki geri kalan 13GB nerde neden diskimde bişey olmadıgı halde dolu gözüküyor yada varda benmi görmüyorum.şimdiden tşkr ederim.

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
bilgisayarinda 2.bi sistem kurulu değil sanirim...

Him.. iyice bak bi derim olmazsa bi format çek

ReddeviL10

New member
bu sistemde gizli dosyalar olduğunu biliyosun demi..Belki gizli dosyalarını işin içine atmamış olabilirsin :D

deadhunter

New member
arkadaşlar 2.bir sistem kurulu değil.gizli dosyalarıda biliyorum.pc ye yeni format attım.doc.and setting.girince orada all user benim pc adı ve administratör olmaı sanırım ama.bende baya bir klasör var.acaba ben format attım ama eski dosyalar hala duruyormu öyle bişey olabilirmi.yani windows yeniden kurdum ama eskilerin üzerine değilde başka bir klasöre benim aklıma bu geldi eger öyleyse bunu nasıl düzeltirim.tabi öyle oldugnuda bilmiyorum.

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
bence işini daha çok karıştırma yedeklemelerini yapıp biçimlendirmeni tavsiye ederim sana Yanlış dosyalari silebilirsin...

µ.CastieL

New member
tune up utilities 2008 i öneririm dostum hiçbişey yapma diskteki gereksiz dosyaları bulsun sil gitsin ;)
ayrıca sstemini optimize edip hızlandırma imkanıda sunar ;)

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
tune up gerçekten işe yarayan bir program ama ortada ciddi bi alan söz konusu bunu halledeceğini sanmıyorum tam olarak tabi denemekte fayda var ;)

deadhunter

New member
arkadaşlar belirtiğinz programı kurdum.sorun benim söylediğim gibi.programda diskimde neler var nekadar yer kaplıyor gösteriyor.anormallik burada başlıyor.yukarda belirtmiştim.doc.and settings içinde 4 kullanıcı var.ve 2 sine erişemiyordum.ve klasörler 0 byt gösteriyordu.fakat bu program onların içinde bir sürü veri oldugunu gösteriyor.ama onlara erişemediğim için silemiyorum.admin şifresi ile girdim yine erişemedim.tavsiye ettiğinz programda silemedi.tek care sabit diski biçimlendirip tekrara forat gibi görünüyor.silmemein başka yolu varsa önerilerinizi bekliyorum.

ΜεтάĻïڪţ

^_^-/!ηєω ѕнι&#10
administrator olarak giriş yap heralde o klasöre girip silmeyi denemedin :D :D

denetim masasindan kullanci hesaplarindan fazla olan hesaplari kaldır

yazanomer

New member
kardes hdd' yi bicimlendirerek mi format atiyorsun,yoksa direk olarak yukleme mi yapiyorsun???

eger ki format esnasinda bicimlendirme yapmadan, uzerine kurulum yapiyorsan format oncesi dosyalarin duracaktir, bunlardan bazilari gecersiz duruma geldiyse bu hali alirlar,ve iclerindeki veriler durur, ve yer kaplar

bunun yanisira nekadar sanal bellek kullaniyorsun bunada bir gozat, cunku sanal bellek hdd' den alacagi alan ile calisiyor unutmamak lazim

bir daha ki sefere format atarken format atacagin bolumun bicimlendirmesini yap,benim tercihim full hdd' leri sifirlayarak format atmaktir, eger ki formatta tum hdd' leri sifirlamazsan pc' de daha cabuk sorun olusacaktir...

kolay gelsin

deadhunter

New member
kardes hdd' yi bicimlendirerek mi format atiyorsun,yoksa direk olarak yukleme mi yapiyorsun???

eger ki format esnasinda bicimlendirme yapmadan, uzerine kurulum yapiyorsan format oncesi dosyalarin duracaktir, bunlardan bazilari gecersiz duruma geldiyse bu hali alirlar,ve iclerindeki veriler durur, ve yer kaplar

bunun yanisira nekadar sanal bellek kullaniyorsun bunada bir gozat, cunku sanal bellek hdd' den alacagi alan ile calisiyor unutmamak lazim

bir daha ki sefere format atarken format atacagin bolumun bicimlendirmesini yap,benim tercihim full hdd' leri sifirlayarak format atmaktir, eger ki formatta tum hdd' leri sifirlamazsan pc' de daha cabuk sorun olusacaktir...

kolay gelsin
hocam format atmadan önce biçimlendirme yapmıyordum.haliyle belirttiğin gibi oldu sanırım.daha öncekilerin üzerine yüklemedi.ve onlarda duruyor hala.peki tekrar format atmdan bunları silemezmiyim.tek cözüm format mı.bazı programlar var pc.kaldırınca yüklemek sorun olacak tekrar merkezi ara aktivasyon kodu almak falan.

yazanomer

New member
kardes sistemin guvenli kipte acik durumdayken,

onceki yuklemis oldugun isletim sistemleri c altinda;

windows
windows00
windows01

gibi gorunur, oncekilerden birini silmen gerekir,
ama dikkatli olmani tavsiye ederim
boylelikle kismen sorunun hallolmus olur,
ama bu surumlerin icinde verilerin varsa yedekle, cunku sileceksin

bir dahaya aktivasyaon kodlarini bir yere yaz:D

kolay gelsin,

deadhunter

New member
kardes sistemin guvenli kipte acik durumdayken,

onceki yuklemis oldugun isletim sistemleri c altinda;

windows
windows00
windows01

gibi gorunur, oncekilerden birini silmen gerekir,
ama dikkatli olmani tavsiye ederim
boylelikle kismen sorunun hallolmus olur,
ama bu surumlerin icinde verilerin varsa yedekle, cunku sileceksin

bir dahaya aktivasyaon kodlarini bir yere yaz:D

kolay gelsin,
biraz riskli bişye benziyor:durdurun ama deneyim.bakalı ne olacak:vur.önerileri bekliyorum arkadaşlar

HTML