sağlıksız gıda üreticileri,kendi mamullerini yemiyor

caracedi

New member
Sağlıksız Gıda Üreticileri, Kendi Mamullerini Yemiyor

Gıda sektöründeki kayıt dışılık ve sağlıksız üretime karşı Avrupa'daki cezaların uygulanmasını isteyen iş dünyası, zararlı ürünlerin marketlerden lokantalara, fırınlardan semt pazarlarına kadar her tarafta rahatça satılmasından da şikayetçi.

Sektör temsilcileri, ‘merdiven altı' diye tabir edilen kaçak işyerlerinde üretilen sağlıksız gıdaların, sahipleri tarafından bile tüketilmediğine dikkat çekiyor. Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Başkanı Kemal Kadal'ın şahit olduğu olay, gıda terörünün boyutlarını gözler önüne seriyor: “Yüzlerce insana gıda hizmeti sunan bazı işletme sahipleri kendi ürettiğini asla yemiyor. Halka gıda satıp da sefertasıyla evinden yemek getirip yiyenleri görüyoruz. İşyerindeki gıdaya kendisi bile güvenmiyor. Çünkü üretim aşamasına bire bir şahit oluyor.”

alıntıdır.

MaΨèŔcİķ

Altın Üye
haklısın dostum buna biçare ama dewlet hiç oralı olmuyor insan sağlığıyla resmen oyun oynuyor..

the_apprentice

New member
Tarım Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı İl Gıda ve Çevre Kontrol Müdürlükleri denetimleri asla yeterli değil. Uğur Dündar gibi Memur da yok bu devlette maalesef...
o adamlar yaptıklarından kazandıkları paraları yiyorlar, yaptıklarını değil tabiki ...

caracedi

New member
bide düzensiz bi denetim var.et ve et ürünleri tesislerini gıda mühendislerinden çok veteriner hekimler denetliyo,süt ve süt ürünlerinde ise süt teknolojisi bölüm öğrencileri denetim yapabiliyor.ben kesinlikle bu kişiler denetlemesin demiyorum ama bir denetimde mutlaka o işin eğitimini almış mühendiste olmalı diye düşünüyorum.ama nerdee.zehir yemeye dewam ediyoruz.

sancar46

New member
ya arkadaşım ben gıda mühendisiyim yiemiek fab. çalışıyorum. çok şükür burada herşey kontrolum altında ama burdan önce 3 yerde daha çalıştım rezaletti. ayrılmak zorunda kaldım. şimdi orda başka gıda müh. çalışıyor. paramı alırım vazifemi yaparım olayındalar. ama o yerleri gıda müh. odasına bildirip sorumlu yönetici belgesinin verilmesini engellemeye çalışacağım. devlet bizleri buralarda süründüreceğine işe alsa bak nasıl herşey yolunda gidiyor.

HTML