S.O.S acil yardıma ihtiyaç var

bahadiryal

New member
xp ve vista beraber kurdum makineye,fakat xp'de ses yok driver kabul etmiyor,vistada ses var fakat 15-20 dk sonra mavi ekran hatasıyla kapatıyor

Problem caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS)

This problem was caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS).
This program was created by Realtek Semiconductor Corp.. Realtek Semiconductor Corp.
does not currently have a solution for the problem that you reported.

Recommendation

--------------------------------------------------------------------------------

For support information and product updates, Realtek Semiconductor Corp. recommends that
you go online to the following website:

Realtek Semiconductor Corp.

--------------------------------------------------------------------------------
Rate this response:provide Feedback

driverı güncelliyorum,en güncelini kullanmaktaymışım,öylece kaldım ortada,yardım ederseniz sevinirim.

abuzerttin

New member
Bunun yeri burası değil galiba ama, yardımcı olmaya çalışayım.

Problem caused by Realtek 8101/8168/8169 PCI/PCIe Adapter Driver (RTLH86.SYS)
Bu bi kere ses kartı sürücüsü değil, network kartının sürücüsü. Yani ses kartın için network sürücüsü kurmaya çalıştığın anlaşılıyor.
Çözüm; bir program vasıtası ile ses kartını tam olarak belirle. Sitesinden doğru sürücüyü indir, kur.
Everest programı ile, uğraşmadan algılanan bileşenin -ses kartın- driver sayfasına ulaşıp indirebilirsin.

HTML