Sırf Sizin için Tam 30 tane seçmece Fıkra by _EmelD_

_EmelD_

New member
1-Adamin biri bir gün meyhaneden çikmis tabii kafasida iyi. Yolda bir ayagi kaldirimda bir ayagida yolda yürüyormus. Baska biri bunu görüp yanina yaklasmis. Ve de merakini gizleyemeden sormus.

-Ya hemserim , niye bir ayagin asfaltta bir ayagin kaldirimda yürüyorsun? Bir yerde yürüsene? demis. Adamda ona:

-Allah razi olsun hemserim sana. Bende acaba ne zaman topal oldum diye düsünüyordum.:eek:ha

2-Temel ile Dursun bi gün ava çıkmışlar.Bi süre sonra Dursun Temel e sormuş.
-Biz neden avlıyamıyoruz uşağım.
Temel - Bence köpeği daha yukarı atmalıyız.!!!:durdurun

3-bir gün namık kemal ingiliz ve fransız bir yarışmaya girerler yarışma
kuralları ise masanın üstünde bir içki var set bir içki bu içkiyi içip ondan sonra karşıdaki mağaranın kapısından girip ayının ensesine vurup diğer kapıdan çıkıp bir tane kızla sevişmek.

fransız içkiyi devirir ve olduğu yerde sızar ingiliz ise içkiyi içer ve mağara kapısının önünde yığılır sıra bizim namıka gelir namık içkiyi devirir biraz bekler irkilir ondan sonra koşmaya başlar mağaraya girer ve1 saat olur çıkmaz 2 saat olur cıkmaz bunlar merak eder içeriye hirmeye tam hazırlanırken namık içeriden çıkar ve

- "ensesine vurulacak kız nerde" der:melek

4-Ebe, doğumhane kapısında adama seslenir:

-Beyefendi, bir oğlunuz oldu.

Temel atılır:

-Piz daha önce celmiştuk...

5-Adamin biri birgün felç olan bir arkadaşını ziyaret etmiş. Sohbet sırasında felçli arkadaşı adama "terliklerim yukarıda kalmis onları bana getirirmisin lütfen" diye rica etmiş.

Adam yukarı çıkmış, bir de ne görsün! Felçli arkadaşının afet gibi iki kızı varmış. Hemen pratik zekasını çalıştırarak

"Babanız beni sizinle yatmam için gönderdi" demiş.

Kizlar "Nasıl olur! imkanı yok demişler!"

Adam "inanmıyorsanız soralım" demiş ve aşağıya seslenmiş:

"iKiSiNiDE Miiii!".

Felçli adam bağırmış: "iKiSiNiDE! iKiSiNiDEEEE!"

6-Yaşlı bir amca parkta bir banka çökmüş etrafı seyrediyormuş... derken yanına bir delikanli gelmiş ki saçları kırmızı, turuncu, mavi, sarı renk boyalı... Adam çocuğa bakakalmış... Çocuk da küstah bir sesle:

- "Ne var moruk, sen hayatında hiç çılgınca bişey yapmadın mı!" demiş... Adam gülümsemiş:

- "Yaptım.. bir seferinde çok sarhoştum ve bir papağanı becermiştim.. Şimdi de acaba sen benim oğlum musun diye merak ediyorum..."

7-Genç kız kasabaya yeni gelmişti. Gideceği sokağı bir türlü bulamıyordu. O sırada yanından geçen bisikletli delikanlıdan rica etti.

- "Beni 63.caddeye bırakabilirmisiniz?"

Delikanlı tabi der ve kızı önüne alarak gideceği yere kadar götürür. Kız tam inerken çocuğa döner ve :

- "Çok enayiymişsin. Ayağımda donum yoktu", der

Delikanlı hiç umursamadan cevap verir:

- "Sen öyle zannet. Bu bisiklet kız bisikleti. Sen bi saattir neyin üzerinde oturduğunu zannediyorsun?":clap

8-Temel ve Idris issiz gucsuz,agizlari aclikdan kokar bir sekilde gezerlerken bir kahveye girer ve otururlar ve konusmaya baslarlar;para yok pul ne bok yiyecegiz diye.Gaezetede is ilanlarina bakarken gozlerine bir reklam ilisir ve okurlar.Ilanda bir kizildereli kafasi getirene 1000$ veriliyor.Temel hemen atilir

-"Kalk Idris Amerikaya gidiyoruz."

Bunlar Amerikaya varirlar.Ara tara haftalarca bir tane bile kizildereli ulamazlar.Yorgunlukdan bitkin bir sekilde bir agacin altina oturur ve uyumaya baslarlar.Temel gozunu bir acar birde ne gorsun binlerce kizildereli oklarini onlara dogru cevirmis bekliyorlar.Temel hemen Idrisi

uyandirir ve

-"Ula Idris kalk kalk paranin *mina koyduk".

9-P*ç Oğlan bir gece yatarken annesiyle babasının odasından annesinin "ıh ıh evet" falan diye sesler gelmiş. P*ç oğlan gidip kapının deliğinden bakmış babası annesini domaltmış yapıyormuş.

Piç oğlan gidip yatmış. Sonraki gün sabah kahvaltı ediyor bizim aile. P*ç oğlan sormuş babasına, Baba dün annem niye ıhh ıhh diye sesler çıkarıyordu, demiş.

Babası cevap vermiş, Oğlum annen hasta bilmiyomusun.

Piç oğlan: "Hasta karıyı s*kmeye utanmıyonmusun"demiş

10-bir fransız,bir ingiliz,bir iranlı,bir hollandalı,bir rus ve birde bizim temel bir uçağa binerler. uçak fransanın üstünden geçerken fransız bizim kız larımız çok güzeldir tüm dünya bayılır; ingilterenin üstündeyken bizimde biramız meşur; iranın üstündeyken iranlı bizim halımız meşhur; hollandalı bizim evlerimiz meşhur; rus ise bizim de radar sistemimiz iyidir ne olursa haberimiz olur der.

sıra gelir türkiyeye temelde bizim erkeklerimiz meşhur der. fransızın kızını alır,ingilizin birasını içirir,hollandalının evine götürür, iranlının halısının üstüne yatırıp çatır çatır s*ker der. ruslarında hiç bişeyden haberi olmaz der.

11-Nasrettin hoca pazarda dalgın yürüyormuş.etrafındaki esnafları seyrediyor.bu sırada ensesine bir tokat geliyor. Hoca tökezlemiş bir kaç adım sendelemiş neyse toparlanıp sinirli bir şekilde arkasını dönmüş.

Bir bakmış ki hocanın 2 katı hayvan gibi bir adam. Hoca durmuş bir yutkunmuş önce,sonra:
- bana senmi vurdun? demiş adama.
Adam: - ben vurdum lan ne olacak demiş.
Hoca: - sakadan mı vurdun ciddiden mi? demiş
Adam: - ciddi vurdum napacan?!
Hoca: - Aman aman, öyle olsun... Cunku şakadan hiç hoşlanmam da ...

12-Kadın, köyden birisiyle iş tutuyormuş. Bu işi de ahır duvarları ince olduğu için ahırda yapıyorlarmış. Bu köylüler de kimse davayı çakmasın diye duvarı delmişler. Adamın canı isteyince "Melemez, melemez" diye seslenince kadın ahırdaysa, adam aleti duvara dayıyor, böylece *ikişiyorlarmış. Bunu kocası farketmiş. Karısından intikam almak istemiş. Birgün komşusunun haberi yokken elinde kızgın bir demirle komşusunun ahırına girmiş ve "Melemez, melemez" demiş. Kadın *mını dayıyıvermiş. Herif de kızgın demiri karının *mına sokmuş. Aradan birkaç gün geçmiş. Adam ahırda olduğu sırada komşusu da ahıra gelmiş ve adam "Melemez, melemez" diye seslenmiş. Karının komşusu da "*mı yandı gelemez" demiş...

13-Temel ile Dursun bir aksam otobanda iki sarisini arabalarina almislar ve issiz, kuytu bir yere gitmek için basmislar gaza...

Yarim saat sonra gidecekleri yere

yaklastiklarinda sarisinlardan biri der ki :

- Simdiden söyleyelim, biz dönmeyiz.

Temel kendinden emin bir sekilde cevap verir :

- Valla bu kadar geldikten sonra biz de dönmeyiz.(bide bunun ikinci versiyonu var çok küçük bir değişiklik)

14-Temel ile Dursun bir aksam otobanda iki sarisini arabalarina almislar ve issiz, kuytu bir yere gitmek için basmislar gaza...

Yarim saat sonra gidecekleri yere

yaklastiklarinda sarisinlardan biri der ki :

- Simdiden söyleyelim, biz dönmeyiz.

Temel:

-Olsun bizde kalırsınız

15-Üc Kayserili kafadar bir gün ormanda gezintiye cikmislar ve orada kaybolbuslar.Havada iyide kararmis.Bu arada uzakda bir isik görmüsler ve oraya dogru yol almislar.
Oraya varmislar ve kapiyi calmislar.
Karsilarina aksi bir adam cikmis.

"Amca bizi bu aksam misafir edebilirmisin,yolumuzu kaybettik"
demisler.
Adam bi bakmis bunlarin biri kel,biri kör,biride topal.
"Tamam sizi misafir ederim ama sen kel kafani kasimayacan,sen kör gözünü silmeyecen,sen topal ayagini uzatmayacan. yoksa misafir etmem"demis aksi adam.
Bizim kafadarlar caresiz kabul etmisler ve iceriye girmisler.Kel artik dayanamamis ve bir care bulmus.
"Benim babam kalayci idi"demis."tencereleri böyle tutarak kalaylardi "diyerek kafasini bir güzel kasimis.

Bu arada kör ise "benim babamda okcu idi " demis ve "oku atmadan önce böyle terini silerdi "demis ve "bu arada gözünü silmis"ve oda kurtulmus.
Topal ise ayagini uzatarak "Yalanciya bu girsinmi"

16-kızın biri gitmiş annesine demişki :
anne ben süpürge hastalığına yakalandım,anneside;nerden nerden çıkardın öyle bir hastalık yokki demiş .Kızı: şeyimin üstündekiler ne ozaman demiş.Annesi anlatmış herkeste çıkar demiş.kızına ne söylediyse inandıramamış.En sonunda doktora götürmüş.Doktor sormuş neyin var diye ; süpürge hastalığına yakalandım doktor bey demiş kız.Doktor gülümsemiş ve herkeste varoduğunu ve süpürge hastalık olmadığını söylemiş.Kız ona inanmayınca kendi şeyini açmış göstermiş.Kızda ona gülümseyerek demişki; oooo doktor bey sizin hastalığınız ilerlemiş sizin süpürgenin sapı bile uzadı demiş:)

17-Hoca, bir gece gürültüyle uyanmış.Bakmış, bir hırsız eşyaları topluyor.Adamdan korkmuş.Sesini çıkartmamış.Ama peşine de düşmüş.Az sonra, durumu farkeden hırsız, kızgınlıkla sormuş:- Beni neden takipediyorsun bakayım?Hoca, sakin, pişkin yanıtlamış.- Taşıdığın evin sahibiyim de.

18-Temelle dursun afrikada salla nehirden geçerken salları batmış
bunlar başlamış yüzmeye.
nehir ya hem afrika eeeeeeeeee timsah eksik olurmu
tşimsahklarda bunlara doğru yüzmeye başlamış.timsahları gören temel dursuna
_ula dursun demiş
_ne oldu temel
_ula habu adamlar ne kadar moderundur
_ula nerden anladun oni
_ula baksana adamların kurtarma botları bile LACOST

19-Pilot Temel telsize var gucuyle bagiriyordu :

- "Ula, sag motor bozuldu. Duseyrum, duseyrum.Meydey duseyrum.Kule duseyrum."

Kule hemen cevapladi :

- "Mesaj anlasildi. Yerinizi bildirin, yerinizi bildirin."

Temel gayet ciddi :

- "Pilot kabini, ondeki sol koltuk, pilot kabini, ondeki sol koltuk!."

20-Fadime tutturmuş ehliyet alacağum diye.
-Temel, vallah ehliyet almazsam bir daha sevmem senu.
Olsun demiş, Temel. Şu alemde penim karunun ehliyeti olsun da millet de görsun.

Derken Fadime ilk pratik dersinden dönüp akşam yatakta olanları kocasına heyacanlı, heyacanlı anlatır. İşte nasıl ilk kez şoför koltuğuna kaykulduğunu, nasıl aynayı ayarladuğunu, nasıl kemerinu taktuğunu...

-Muhabbete gel, avrat, demiş Temel. E... çaluşturdun mu arabayu?
Çaluşturdum derken Fadime birden Temelin kamışını tutar ve:
-Ondan sonra da ha böyle 1. fites, 2. fites, 3. fites, 4. fites, Temel...

Neye uğradığını şaşıran Temel aynı anda da acısından kıvranır. Ula yapma, ula etme derken... Fadime daha da ileri gidip:
-Ondan sonra da ha pöyle geri fites, Temel...

Ama Fadime, o ilk araba kullanmanın heyacı ile yerinde duramamaktadır:
-1. fites, 2.fites, 3. fites...
-Yapma avrat, etme avrat, aciyi avrat...

Temel bakmış olacak gibi değil, aklına gelen bir fikir ile, çocuklar avrat, çocuklar uyanır, demiş.
Bunun üzerine Fadime de Temelin ayalarını kavradığı gibi:
-Daat, daaat... çocuklar çekilin bakalım yoldan.

21-Küçük bir kasabada bir gün iki Hiristiyan yolda giderken bir kiliseye raslamışlar...
Birisi diğerine...

-"Şurda iki dakka beklede bir günah çıkartıp geleyim" demiş.
Diğeri...
-"Tamam..Bekliyorum..." demiş...

Günahkar hiristiyan rahibin perdeli odasına girmiş...
Rahip perdenin arkasından...

-"Anlat evladım ne günah işledin..." demiş..
Günahkar...
-"Ben zina yaptım sayın rahip..onun için geldim..." demiş...
Rahip...
-"Kiminle zina yaptın...Falan adreste bir or*spu var onu mu beceriyon..." demiş...
Günahkar...
-"Hayır.." demiş...
Rahip...
-"Falan adreste bir kasap var..onun karıyımı yoksa..." demiş...
Günahkar...
-"Yok..Hayır..." demiş...
Rahip...
-"Falan adreste bir kumarbaz adam var evine gitmiyo..onun karıyımı düzüyon..." demiş...
Günahkar..
-"Sana ne kardeşim ! Çıkar günahımı gideyim.." demiş

Bunun üzerine rahip adamı kovmuş...
-"Yürü git günah münah çıkarmıyom " demiş...

Günahkar adam kiliseden çıkmış..Arkadaşı onu görünce...
-"Vay benim temiz arkadaşım tertemiz oldun gelseni bi öpeyim..." demiş
Günahkar
-"Bırak lan ne günah çıkarması !...Günah çıkartamadım ama üç tane sağlam adres aldım !" demiş...:durdurun

22-imamın teki birgün balkondan dışarı bakıyormuş karşıdakı evin balkonunda bir kızın kilotsuz olduğunu görmüş bu duruma çok üzülmüş yanına çağırmış al kızım şu parayı git kendine bi don al demiş kız sevinçle annesinin yanına gitmiş ve anne karşıdaki adam bana don almam için para verdi demiş bu durumu gören annesi balkona donsuz çıkmış adam kadını yanına çağırmış ve al şu parayı git kendine bi jilet al demiş

23-Askeri bir birlikte tören geçişi sırasında komutanın yanındaki karısını gören bizim abaza askerlerden biri "ben karıyı s*kerken kıvılcım çıkartırım " diye yüksek sesle konuşurken komutan duyuyor.
çağırın ulan şu askeri deyip bizim abazanı apar topar getiriyorlar. "s*k lan benim karıyı ama kıvılcım çıkaramazsan ben seni s*kerim" diyor.

bizim asker başlıyor düşünmeye nasıl yapsada kıvılcım çıkarsa?, babasına haber yolluyor bu işi nasıl halledeyim baba diye. babasıda ona ateş böceklerini bir kavanoza doldurmasını ve her vuruşta bir tane serbest bırakmasını söylüyor.

bizim abaza denileni yapıyor. ve komutanın karısını sikerken her vuruşta bir tane ateş böceğini serbest bırakıyor. orda gözcülük ve sayım yapan asker "vuruş bir kıvılcım bir" sayım yapıyor.
vuruş iki kıvılcım iki
vuruş üç kıvılcım üç
vuruş dört kıvılcım dört
....
derken bizim abaza boşalıyor ve kavanozu yere düşürüyor.ateş böcekleride birden uçuşuyor.bunu gören gözcü
"VURUŞ YİRMİ. A* İNFİLAK ETTİ" diye tekmil veriyor.

24-Cabbar eve papağan almış
Ama papağan buna her gün küfrediyomuş.
Yine bir gün cabbar işten gelmiş kapıdan içeri girmiş
papağan buna :
"ananı tikeyim cabbar , sülalene atlıyım cabbar" diye sıralamış
bu böyle günlerce devam etmiş.
adam papağana giderek "ulan bi daha küfredersen dünya ile ilişkini keserim demiş
Papağan:
"kesmeszen *mıma koyem" demiş
adam bunun üzerine bir örtü kapatmış
aradan haftalar geçmiş papağandan ses seda yok en sonunda dayanamamış ve örtüyü hafifçe aralamış.
Bunun üzerine naif bir ses duyulmuş "Kaşınıyon mu Cabbar"

25-Ayakları çok fena kokardı.Bir gün bir arkadaşına birlikte tiyatroya gitmelerini teklif etti.

-Hay hay, dedi arkadaşı.Ama eve git, ayaklarını yıka ve temiz bir çorap giy. Söz mü?

Tiyatroya gittiler.Yerlerine oturdular.Aradan beş on dakika geçmeden etrafındakiler mendillerini

burunlarına götürmeye başladı.

-Hani söz vermiştin, dedi arkadaşı.

-Vallahi değiştirdim, dedi.ve ekledi:

-İnanmazsın diye kirlileri de cebime koydum.Nah!...

26-Bir çocuk kimya konusunda çok meraklıymış. Babasına bir kimya seti alması için yalvarıp duruyormuş. Babasının bir gün canına tak etmiş ve oğluna içinde yok yok olan bir kimya seti almış.

Çocuk bugünden itibaren setin başından ayrılmaz olmuş. Bir gece babası uyurken kulağına çivi çakma sesleri gelmeye başlamış. Kalkmış ve bir bakmış ki oğlunun elinde bir çekiç ve çivi var.

"Oğlum ne çivisi gecenin bu saatinde?" demiş baba."Babacım bu çivi değil ki." demiş oğlu buna karşılık. Babası yaklaşmış ve hakikaten bunun bir çivi olmadığını anlamış.

Sormuş:"Peki ne bu?"
Cevabını almış:"Ben bir icat yaptım baba. Bir sıvı buldum.Bu sıvının içine bir solucanı attım ve bu solucan çivi gibi sert oldu."Babası bu buluşu çok sevmiş ve oğlundan bu sıvıdan biraz daha yapmasını istemiş.

Eğer sıvı işine yararsa ona bir Toyota alacağını söylemiş. Ertesi gün eve geldiğinde çocuk ne görsün:Kapının önünde son model bir Mercedes var. Çocuk içeri girip babasını bulmuş; niye Toyota değil de Mercedes aldığını sormuş.

Babası cevaplamış:"Oğlum bu benim hediyem değil, annenin hediyesi. Toyotan da garajda duruyor"...

27-Bi öğrenci üniversitefe ilk gününü yaşamaktadır.Kantinde yer bulamayınca prof. un masasına oturur.Bunu gören prof.
-Olum öküzle kuş bi masada oturmaz. Öğrenci ;
-O halde ben uçuyorum. Hocası buna çok sinirlenir ve bu öğrencisine sınavda düşük not vermeyi düşünür.Sınav günü gelir ve ardından hoca kağıtları okur bakarki öğrencinin kağıdı hep doğru.Bunun üzerine sınıfta öğrencisini çağırarak ona ;
-Olum Yolda yürüyorsun karşına biriğnde akıl birinde para olan iki torba çıktı, Hangisini alırsın? Öğrenci;
-Hocam paralı torbayı alırım. hoca ;
-Ben olsaydım akıl olan torbayı alırdım der. Öğrenci de ;
-EEEE hoca çok doğal insanda ne eksikse onu ister. Hoca onun bu lafınada çok sinirlenir.Ve not defterine Öküz yazar.Bunu gören öğrenci ;
-Hocam not defterine imzanızı attınız ama halen notumu vermediniz der.

28-adamin biri yeni bir araba alir,
arabasini aksam kapinin önüne park eder, fakat ayni aksam hirsizlar arabanin camini kirarak icerden teypi calarlar,

adam gider yeni bir teyip daha alir, fakat hirsizlar bir hafta sonra
gene arabanin camini kirarlar, ve gene teypi calarlar...

adam artik bundan sikilmaya baslar. ve artik arabaya teyp
takmamaya karar verir,

gidip arabasinin camina bir kagit yazar,lütfen artik cami kirmayin cünki arabada artik teyp yok der...

adam ertesi sabah kalkar ve gönül rahatligiyla arabasinin yanina gitmek ister fakat oda ne arabanin yerinde yeller esiyor ,
adam arabanin oldugu yere dogru söyle bir bakar,orada aynen söyle yazar,sen kafani yorma beyamca biz ona yeni bir teyp takariz....

29-Temel ile İdris bir gün 2 tane at almışlar. Ancak bir tane ahırları varmış iki atı da aynı ahıra koymuşlar. Temel demiş ki:

-Yaw İdrus, biz ha punlari kariştiriruk. Pen penumkinin yelesini kesayum daa - Ha çan temamdur, diyor İdris. Aradan bir iki gün geçiyor. Bir de bakıyorlar iki atında yeleleri kesik. Temel hemen olaya el koyup,

-Ulu uşağum baksana daa. İkusinin de yeleleri kesuktur. Pen penumkinin kuyruğunu kesayum, haçan sen kesmeyesun. Temel kendi atının kuyruğunu kesiyor. Bir iki gün sonra yine bakıyorlar iki atında kuyrukları kesik. Temel de İdris de hayvanların bir taraflarını kesmekten bıkıyorlar sonunda Temel bir çözüm söylüyor:

-Uşağum İdrus cel piz şöle yapalum. Siyah olanı sen al beyazı ben.

30-nasrettin hoca birgün yağmuru izliyormuş bir adamın koştuğunu görmüş allahın rahmetinden kaçma demiş adam buna hak vermiş sonra yıllar geçmiş yine yağmur yağmış nasrettin hoca koşuyormuş adamlar:yahu hoca allahın rahmetinden kaçma. Demişler nasrettin hoca:ben allahın rahmetini çiğnememek için koşuyorum. Demiş.

ARKADAŞLAR(BAKIN BÜYÜK HARFLE YAZIYORUM ÖNEMLİ) LÜTFEN EMEĞİMDEN BİR TEŞŞEKKÜRÜ VE YORUMU ESİRGEMEYİN EĞER BAKIP GEÇERSENİZ GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLÜRÜM. EĞER BU DEDİKLERİMİ YAPARSANIZ HER 2 GÜNDE 1 BU ŞEKİLDE FIKRA YIĞINI YAPACAĞIM:çaliş SAYGILARIMLA _EmelD_

EMEĞE SAYGI LÜTFEN

Eleganc3

New member
o kadar uğraşmış bi tek ben yazıyorum yorumu nese ilk yorum benden eline sağlık gerçekten güzeller oku oku bitmedi yahu :)

| PoSeiDoN |

gσd σŦ тнє &#1109
eline sağlık dai...

HTML