Sıradaki Hedef ''Devlet Bahçelidir.''

Laroxyl

New member
Tesadüf mü?

Açın haritayı, Tanganika’dan Yeni Zelanda’ya, Güney Afrika’dan Norveç’e kadar, son 8-9 senesindeki siyaset sahnesinde, Türkiye kadar “tesadüf”ü olan bir başka ülke gösterebilir mi kimse?

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil son yıllarda Türkiye siyasetinde yaşanan 'değişimleri' yazdı...

İşte Özdil'in yazısı

Ülkücülere ambargo uygulanıyordu, bırak ekrana çıkarmayı, telefonla bağlanıp iki kelime görüşleri bile alınmıyordu, miting görüntülerine karartma uygulandı, yok sayıldı.

*
Ya şimdi?
Saatlerce canlı yayınlara çıkartıp, karşılıklı oturtup, söz hakkı tanıyoruz ayaklarıyla birbirlerini dövdürüyorlar.
*
Haliyle soruyorsunuz...
“MHP’de ne oluyor?”
*
Aslında...
“MHP’ye ne yapılıyor?”
Böyle sormanız lazım.
*
Dökelim hele...
*
Ecevit hastaydı, yürüyemiyor, bırakmıyordu, İsmail Cem ile Hüsamettin Özkan gidişatı değiştirmek için ayrıldı, yeni parti kurdu, sol için umut oldu... O da ne? ABD’den gelen arkadaş “ben de varım” dedi, işin içine girdi, n’oluyo demeye kalmadan, “ben artık yokum” dedi, çarşı karıştı tabii, kaçan kaçana, lider adayı İsmail Cem aniden bertaraf oldu.
*
Mehmet Ağar ile Erkan Mumcu, ortak oldu, barajı geçmelerine kesin gözüyle bakılıyordu, tarih başka akacaktı, bi katakulli, darmadağın, ikisi de tasfiye.
*
Cem Uzan, parti kurdu, bismillah, üç ayda langırt diye yüzde 7’yi geçti, faktör oldu... Ve, hızar çalıştı, onu da biçti.
*
Tuncay Özkan, partisi marjinaldi ama, milyonları sokağa dökmeyi başarıyordu, doooğru Silivri’ye... Doğu Perinçek, milyonları sokağa dökemiyordu ama, ne diyecek diye milyonlar onun ağzına bakıyordu, takır takır anlatıyordu çünkü...
Tuncay’ın yanına.
*
Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düştü. Herkes dinleniyor, herkesin o anda nerede olduğu biliniyor, kokpitteki gazetecinin imdat çığlıkları canlı yayında, köylüler düşse düşse şuraya düşmüştür diyor, nafile, öldüğünden emin olunana kadar kıç kadar arazide bulunamadı.
*
Deniz Baykal’a komplo; cezaevine gönderilemediği için, evine gönderildi.
*
Açın haritayı, Tanganika’dan Yeni Zelanda’ya, Güney Afrika’dan Norveç’e kadar, son 8-9 senesindeki siyaset sahnesinde, bu kadar “tesadüf”ü olan bir başka ülke gösterebilir mi kimse?
*
Gösteremez... Çünkü, bizim manzarayı “görmek için” devrimci ülkücü gazeteci filan olmaya gerek yok, haritacı olmaya da gerek yok... “Bakarkör” olmak yeterli.
*
Sıradaki hedef... Devlet Bahçeli’dir.

Yılmaz Özdil / Hürriyet

KAYNAK

NeCcko

Altın Üye
Mehmet Ağar ile Erkan Mumcu, ortak oldu, barajı geçmelerine kesin gözüyle bakılıyordu, tarih başka akacaktı, bi katakulli, darmadağın, ikisi de tasfiye.

367 krizinde çözüm olmak yerine sorun çıkararak kendi ettiklerini buldular. Onları tasfiye eden halktı bir başkası değil.

Cem Uzan, parti kurdu, bismillah, üç ayda langırt diye yüzde 7’yi geçti, faktör oldu... Ve, hızar çalıştı, onu da biçti.

Ne mal olduğu neler çevirdiği ortaya çıktı. Uzan başına gelecekleri bildiği için siyasete girdi, milletvekili olmak kurtarmazdı onu en az bir grup kurması gerekiyordu.

Tuncay Özkan, partisi marjinaldi ama, milyonları sokağa dökmeyi başarıyordu, doooğru Silivri’ye... Doğu Perinçek, milyonları sokağa dökemiyordu ama, ne diyecek diye milyonlar onun ağzına bakıyordu, takır takır anlatıyordu çünkü...
Tuncay’ın yanına.

Tuncay Özkan tamam milyonlar onu dinliyordu doğru ama Perinçek zaten siyasi bir liderdi o kadar ağzına bakılan bir lider olsa komik rakamlarda oy almazdı

Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopteri düştü. Herkes dinleniyor, herkesin o anda nerede olduğu biliniyor, kokpitteki gazetecinin imdat çığlıkları canlı yayında, köylüler düşse düşse şuraya düşmüştür diyor, nafile, öldüğünden emin olunana kadar kıç kadar arazide bulunamadı.

Arkasında kim varsa Allah belalarını versin...

sherlock_holmes

New member
Bu adamın yazarlığından nefret ediyorum gerçekten edebi hiçbir birikimi yok ve yazıları tamamen bir meydan bildirisi gibi... Bunu görüşüme ters olduğu için söylemiyorum benim görüşüme mensup olup sevmediğim yazarlar da mevcut...

Bir kere Yılmaz Özdil zamanında köşende atıp tuttuğun bir tehdit olarak gördüğünüz ülkücüler neden bu kadar değerlendi gözünüzde ? Dur ben söyleyeyim referandumda birbirinizin kovasına su taşıdığınız için olabilir mi ?

Mehmet Ağar.. Barajı geçemedi ne oldu hakkında bin bir türlü suçlar gün yüzüne çıktı. Susurluğun baş aktörlerinden olduğunu herkes duymuş oldu..

Tuncay Özkan'ı Doğu Perinçek'i kim hakettiği yere gönderdiyse ben onun ellerinden öperim arkadaş. İşlerine gelince PKK illetinden en çok dert yanan bu adam Doğu Perinçek'in PKK kampından çekilmiş olduğu fotoğrafları ne çabuk unuttu acaba ?

Ah be Yılmaz Özdil senin Oktay Ekşiden tek farkın ağzını bozmaman... Hepiniz aynısınız..

l3adl3oy

New member
Bu adamın yazarlığından nefret ediyorum gerçekten edebi hiçbir birikimi yok ve yazıları tamamen bir meydan bildirisi gibi... Bunu görüşüme ters olduğu için söylemiyorum benim görüşüme mensup olup sevmediğim yazarlar da mevcut...

Bir kere Yılmaz Özdil zamanında köşende atıp tuttuğun bir tehdit olarak gördüğünüz ülkücüler neden bu kadar değerlendi gözünüzde ? Dur ben söyleyeyim referandumda birbirinizin kovasına su taşıdığınız için olabilir mi ?

Mehmet Ağar.. Barajı geçemedi ne oldu hakkında bin bir türlü suçlar gün yüzüne çıktı. Susurluğun baş aktörlerinden olduğunu herkes duymuş oldu..

Tuncay Özkan'ı Doğu Perinçek'i kim hakettiği yere gönderdiyse ben onun ellerinden öperim arkadaş. İşlerine gelince PKK illetinden en çok dert yanan bu adam Doğu Perinçek'in PKK kampından çekilmiş olduğu fotoğrafları ne çabuk unuttu acaba ?

Ah be Yılmaz Özdil senin Oktay Ekşiden tek farkın ağzını bozmaman... Hepiniz aynısınız..
Yani benimde sevmediğim 10 tane yazar var çoğu yalancının önde gideni ama çıkıpta çatır çatır yazılıyor forumda paylaşılıyor... Senin sevmemen hiç birşey ifade etmiyor.. İnsanlar seviyor okunaklı anlaşılır yazıyor.. Ki zaten öyle olmalı.. Hukuki siyasi terimlere girse kim okuyacak...

Ülkücüler onun için değil hükümet için neden değerli oldu.. Onu soruyor.. Hatta bide ben sorayımm neden artık değeri kalmadı..

Yav şu işinize gelmeyince yok böyle suçluymuş böyle yapmış demeyi bırakın.. Sanki çok masum bir başbakan bir cumhurbaşkanı varda.. Sağ sola laf atıyorsunuz...

Tuncay ÖZkan Perinçek her neyse fotoğraf falan... ADamların muhalefet oldukları için içeri atıldıgını dünya alem biliyor.. Her hafta bdpliler pkk ile görüşüyor.. Git tutuklasana.. Başbakanın apo ile pkk ile pazarlık yaptıgı konuşuluyor..Hani soruşturma... Azcık olaylara geniş bakın yav..

Oktay Ekşi birşeyler yazmış.. Belki tepkisini sert göstermiş.. Ama özür dilemiş.. Peki başbakan ananıda al git dediği çiftçiden özür diledi mi? Ya da diğer hakaretleri için..
Marifet hatayı farketmekte.. Hatasından kaçmakta ya da savunmakta değil... Şunu anlasınız çok daha güzel olacak ama nerde...

sherlock_holmes

New member
Yani benimde sevmediğim 10 tane yazar var çoğu yalancının önde gideni ama çıkıpta çatır çatır yazılıyor forumda paylaşılıyor... Senin sevmemen hiç birşey ifade etmiyor.. İnsanlar seviyor okunaklı anlaşılır yazıyor.. Ki zaten öyle olmalı.. Hukuki siyasi terimlere girse kim okuyacak...

Ülkücüler onun için değil hükümet için neden değerli oldu.. Onu soruyor.. Hatta bide ben sorayımm neden artık değeri kalmadı..

Yav şu işinize gelmeyince yok böyle suçluymuş böyle yapmış demeyi bırakın.. Sanki çok masum bir başbakan bir cumhurbaşkanı varda.. Sağ sola laf atıyorsunuz...

Tuncay ÖZkan Perinçek her neyse fotoğraf falan... ADamların muhalefet oldukları için içeri atıldıgını dünya alem biliyor.. Her hafta bdpliler pkk ile görüşüyor.. Git tutuklasana.. Başbakanın apo ile pkk ile pazarlık yaptıgı konuşuluyor..Hani soruşturma... Azcık olaylara geniş bakın yav..

Oktay Ekşi birşeyler yazmış.. Belki tepkisini sert göstermiş.. Ama özür dilemiş.. Peki başbakan ananıda al git dediği çiftçiden özür diledi mi? Ya da diğer hakaretleri için..
Marifet hatayı farketmekte.. Hatasından kaçmakta ya da savunmakta değil... Şunu anlasınız çok daha güzel olacak ama nerde...
Sırasıyla cevap vereyim sana:

1-) İstediğin yazarı istediğin şahsiyeti paylaş ben sadece sevmediğimi tamamen yazdıların meydan bildirgesi özelliğini taşıdığını düşündüğümü söyledim

2-) Ülkücüleri bitiren hükümet mi ? Yoksa en yakınınızda şakşakladığınız genel başkanınız mı ?

He bir de arkadaşım nasıl bir suçluluk psikolojisi içerisindesiniz ki hemen savunmanızda konu Başbakan'a geliyor ? Bu kadar mı acziyetsiniz ya merak ediyorum...

Sırf burada iktidar düşmanı olduğunuz için her konuyu buraya bağlamayı nasıl beceriyorsunuz ayrı bir tebrik etmek lazım....

Peki o zaman sen açıkla da bilelim zamanında senin mensubun olduğun partinin genel başkanının terörden nasıl nemalandığını Barzani'ye giden yardımların hesabının ne zaman verildiğini... Belgelerle ispatlanmış hala kimlere alkış tutuyorsunuz bunu sorgulayın önce

Ben sana başbakan hatasız mı dedim ? Evet özür dilemedi dilemeliydi, ben bunun sonuna kadar arkasındayım ama sen ne kadar yüreklisin genel başkanının yanlışlarını söyleyecek kadar...

İkili polemiğe girmek sistemiyorum ama arkadaşım hatırlarsan ben seni koyu bir CHP'li sanıyordum halbuki görüşünle alakası yokmuş.. Ama nasılda referandum döneminde,hükümete sadece karşıt olmak için yazılan mesajlarda CHP'lilerle bir ağızdan yorum yaptığınız farketmek mümkün değildi...

He başbakan'ın yanlışlarını senden fazla sayarım.. Çünkü ben hiç bir zaman at gözlüğünü takmadım gayet reel siyasi düşünceler taşıdım doğru olana doğru yanlış olana yanlış dedim.. Benim benimsediğim siyasi liderim Numan Kurtulmuş.. Sonuna kadar da savurum.. Peki sen ne kadar savunabileceksin ?

levent32

New member
Ya boş yere tartışmayın yılmaz özdil in de günleri sayılı

Yakında silivri mi olur başka bir yer mi olur

Yada samimi bir ortamda konuştugu bir cümlemi olur

Net olmasada yetiyor bir bant kaydımı olur

Yoksa dinlemeye takılan bir konuşması mı olur

Kim vurduya gider alayı gibi

kİMSSE sormaz niye vurdular diye

Bizde vardır ya hani atasözümüz

Ölende mi suç öldürende mi diye ?

Ölen suçludur....

Kimse sormaz bu kayıtlar bu yayınlar nerden çıkıyor

DERİN DEVLETTEN BİLE DERİN OLAN BU KİMSELER KİM DİYE ?

Baksanıza bir belge bir ses yada görüntü kaydı düşüyor nete KAYNAĞI BELİRSİZ Türkiye değişiyor.

KAYDI DÜŞENLER Mİ DERİN YOKSA KENDİNİ DERİN SANANLARI DAHA DERİNDEN DÜŞÜRENLER Mİ?

l3adl3oy

New member

Sırasıyla cevap vereyim sana:

1-) İstediğin yazarı istediğin şahsiyeti paylaş ben sadece sevmediğimi tamamen yazdıların meydan bildirgesi özelliğini taşıdığını düşündüğümü söyledim

2-) Ülkücüleri bitiren hükümet mi ? Yoksa en yakınınızda şakşakladığınız genel başkanınız mı ?

He bir de arkadaşım nasıl bir suçluluk psikolojisi içerisindesiniz ki hemen savunmanızda konu Başbakan'a geliyor ? Bu kadar mı acziyetsiniz ya merak ediyorum...

Sırf burada iktidar düşmanı olduğunuz için her konuyu buraya bağlamayı nasıl beceriyorsunuz ayrı bir tebrik etmek lazım....

Peki o zaman sen açıkla da bilelim zamanında senin mensubun olduğun partinin genel başkanının terörden nasıl nemalandığını Barzani'ye giden yardımların hesabının ne zaman verildiğini... Belgelerle ispatlanmış hala kimlere alkış tutuyorsunuz bunu sorgulayın önce

Ben sana başbakan hatasız mı dedim ? Evet özür dilemedi dilemeliydi, ben bunun sonuna kadar arkasındayım ama sen ne kadar yüreklisin genel başkanının yanlışlarını söyleyecek kadar...

İkili polemiğe girmek sistemiyorum ama arkadaşım hatırlarsan ben seni koyu bir CHP'li sanıyordum halbuki görüşünle alakası yokmuş.. Ama nasılda referandum döneminde,hükümete sadece karşıt olmak için yazılan mesajlarda CHP'lilerle bir ağızdan yorum yaptığınız farketmek mümkün değildi...

He başbakan'ın yanlışlarını senden fazla sayarım.. Çünkü ben hiç bir zaman at gözlüğünü takmadım gayet reel siyasi düşünceler taşıdım doğru olana doğru yanlış olana yanlış dedim.. Benim benimsediğim siyasi liderim Numan Kurtulmuş.. Sonuna kadar da savurum.. Peki sen ne kadar savunabileceksin ?

He birşeyleri anlamaya başlamasın en azından.. Ama yanlış anlamışsın... Ben bu başbakanı sevmiyorum saklıyacakta değilim.. Ben sizin taraflı sözlerinize lafım var.. Ben diyorum niye kendi hatalarınızı görmüyorsunuz.. Dönüyorsun aynı soruyu bana soruyorsun.. Yok Bahçeli yok barzani.. E kardeşim madem kanıtımda var diyorsun Bahçeli orada kaldır dokunulmazlığı yargıla.. Yemiyor mu yoksa....? Bdp ülkeye rest çekiyor.. Polise kafanı patlatırım diyor.. Sen hala iddialar peşindesin.. Yok ergenekon yokk fotoğraf. Varsa aslı soruştur bugüne kadar engelleyen mi ya da engelleyebilen mi oldu?
Ama şu koltuklarda oturuyorlarsada asıl yapması gerekenleride yapsın.. Toz kondurmıycam diye kılıktan kılığa giriyorsunuz.. Yalandan yalan yaratıyorsunuz..

Beni Chplide sanabilirsin... Ben doğruyu söylüyor ve yapıyorsa Chplide olurum.. Allaha şükür takım tutar gibi parti tutmuyoruz... Sizin gibi hala işin sağında solunda değiliz..

Ülkücülere gelince her zaman Mhp ve Ocaklar birbirine bağlıdır.. Seçimlerden öncede sonrada.. Biz timsah gözyaşlarına kanmayız.. Değiştirilen mektupları yemeyiz... İşine gelmeyince yaygaracı diyecek ülkücülere.. İşine gelince oy isteyecek... Yav nasıl bir gündem takip edişidir sizinkide... Polemiğe falanda girme zaten cevapta verme... Dön dolaş aynı şeyi söylüyorsunuz..

sherlock_holmes

New member
He birşeyleri anlamaya başlamasın en azından.. Ama yanlış anlamışsın... Ben bu başbakanı sevmiyorum saklıyacakta değilim.. Ben sizin taraflı sözlerinize lafım var.. Ben diyorum niye kendi hatalarınızı görmüyorsunuz.. Dönüyorsun aynı soruyu bana soruyorsun.. Yok Bahçeli yok barzani.. E kardeşim madem kanıtımda var diyorsun Bahçeli orada kaldır dokunulmazlığı yargıla.. Yemiyor mu yoksa....? Bdp ülkeye rest çekiyor.. Polise kafanı patlatırım diyor.. Sen hala iddialar peşindesin.. Yok ergenekon yokk fotoğraf. Varsa aslı soruştur bugüne kadar engelleyen mi ya da engelleyebilen mi oldu?
Ama şu koltuklarda oturuyorlarsada asıl yapması gerekenleride yapsın.. Toz kondurmıycam diye kılıktan kılığa giriyorsunuz.. Yalandan yalan yaratıyorsunuz..

Beni Chplide sanabilirsin... Ben doğruyu söylüyor ve yapıyorsa Chplide olurum.. Allaha şükür takım tutar gibi parti tutmuyoruz... Sizin gibi hala işin sağında solunda değiliz..

Ülkücülere gelince her zaman Mhp ve Ocaklar birbirine bağlıdır.. Seçimlerden öncede sonrada.. Biz timsah gözyaşlarına kanmayız.. Değiştirilen mektupları yemeyiz... İşine gelmeyince yaygaracı diyecek ülkücülere.. İşine gelince oy isteyecek... Yav nasıl bir gündem takip edişidir sizinkide... Polemiğe falanda girme zaten cevapta verme... Dön dolaş aynı şeyi söylüyorsunuz..
He sen burada topa tut cevap verme yok ya !

Yahu o kadar toz pembe bir dünyada yaşıyorsunuz ki zannediyorsunuz ki birilerinin elinde değnek var.. Peki diyelim ki o değnek gerçekten vardı.. Bana açıklasana zamanında değil miydi bu ülkeyi koalisyon döneminde mahvedenler... Kullansaydınız ya o zamanında değneği.. Kullanamazsınız çünkü siyasi kapasite buna müsait değil..

Başbakan'ı sevmeyebilirsin.. Ben de Devlet Bahçeli ve Kemal Kılıçdaroğlu'ndan nefret ederim. Ama doğru söyledikleri doğru yanlış söylediklerine yanlış diyecek kadar siyasi iradeye sahibim...Ben Başbakan'ın üslubunu da hiç beğenmiyorum mesela fazla sert ve yerinde ifadeler değil.. Bunu da bağıra bağıra söylerim.. Ama Ben ne başbakan'ın partisine oy vermişim ne de aktif rol üstlenmişim.

Referandum sonucu hala belli ki partinizde kazınmamış... Sadece benim tandığım eski ülkücülerin ben evet verdiğine şahit oldum. Üstelik o eski ülkücüler bugünkü ülkücüler gibi lafta değil özde siyaset yapanlar... 12 Eylül'de işkenceler görenler... Devlet Bahçeli paçalı donla gezerken bu ülkede ÜLKÜCÜLÜĞÜ MİLLİYETÇİLİĞİ oluşturmak ve rayına koymak için gecelerini gündüzlerine katanların evlatları,torunları...

Ben onlardan öğrendim milliyetçiliği ülkücülüğü.. Onlardan öğrendim siyaset ahlakını.. Onlardan öğrendim gerçek ülküyü,vatanı,bayrağı,ezanı.. MHP çatısı altında Devlet Bahçeli ve her dönem mecliste olabilmek için etrafında fır dönenlerle değil...

Keşke doğruya doğru yanlışa yanlış diyecek olacak cesarete sahip olabilseniz..

Belki o zaman bu millet iktidar yüzünü gösterir size...

kanaryam12

New member
Yılmaz Özdil'in kaleminden süper bir yazı.Merak ediyorum referandum öncesi cemaat gazetelerinin ve iktidarın yalan dolanlarına kanıp 12 eylülcülerden hesap soracaklar diye evet diyenlere sormak lazım.Bugün savcılık zaman aşımından dolayı görevsizlik kararı verdi 12 eylülcülerin yargılanamayacağı hükmü verildi.Peki seçimden önce tüm propagandayı 12 eylül üzerine kurup yargıdaki değişimlerden ağzını açmayanlar nerde.Hepsi ellerine avuşturup keyiflerine bakıyor.Din yaftası altında toplumu sömürenlerin peşinden giden kitlelerin halini görüyoruz bugün.Ülkücüler veya MHP kitleleri eğer bu yalanların peşinden giderse kaybeden kendileri olacak.Zamanla hem partileri hem bugün arkalarında olan güç yok olup gidecek.Konuşacak tv ekranı bile bulamayacak ülkücüler.Bugün din sömürücüsü ve iktidar yandaşı cemaat gazetelerinin ve onların organlarının hedef belirlediği kitle Ülkücü ve MHP'li tabanlardır.Çünkü sol kesim zaten cemaatlere,tarikatlara onların uzantılarına karşıdır.Onların yazdıkları veya söylediklerini sadece gülüp geçerler.Çünkü solcular sağlam bir tabandan ve gelenekten yetiştirilir.Oysa ülkücü değerleri din ile harmanlandığı için bunlara ulaşmak çok daha kolay bir hedefdir.Umarım bu türlü kandırmacalara kanmayarak sahip oldukları değerlere sahip çıkar ve kamuoyunda güçlerini korurlar.shakespear'in butun olayi ozetledigi gibi olmak ya da olmamak,bütün mesele bu..

LOOPUSED

Altın Üye
yılmaz ÖZDİL,sol dan ümidi kesmiş anlaşılan, ondan bari BAHÇELİYE sarılalım demeye getiriyor işi belli.. sarılın abicim, elbirlik sol u yediniz,sırada baheçeli avar evet, ama sizin elinizden gümler başka yerden değil.. kime sarıldıysanız yok ettiniz.. hadi el birlik chp nin küskünleriyle birlikte doğrrru mhp ye..özdil in diline doladığı bişey varsa kesin vardır bir durum..)) chp çarşamba pazarı gibi ya, mhp ana muhalefetin yerini almasında diye şimdiden kumpanya hazırlıyor.. tabii aklınca-solun sahip çıktığı mhp!! senin derdini yılmaz özdil çekiyorsa,seçime girmene bile gerek yok,otur şimdiden ağla....

bakınız yılmaz özdil sol un düştüğü durumu nasıl anlatmış dünkü yazısında;

http://www.hackhell.com/serbest-kursu/700439-ozdil8217den-chp-genel-sekreterleri-yazisi__.html

HTML