Sürreal sanat eserlerı

sonsuzluğa

Moderator

Japon sanatçı Tadashi Kawamata tarafından Abu Dhabi sanat sergisi için tahta iskemlelerden yapılmış bir enstelasyon.

Avusturyalı sanatçı Deborah Sengl'in 'Puma-Dişçi' adlı yapıtı, Berlin.

Bir güvenlik görevlisi, Avusturalyalı helkeltraş Ron Mueck'in Maske II adlı otoportre çalışmasının arkasını incelemekte. Royal Scottish Academy, Edinburgh, İskoçya.

Suyun üzerindeki pembe bisikletler Schalkwijk, Hollanda'da Giro d'Italia bisiklet yarışını kutlamak için yerleştirilmiş.

Doldurulmuş bir Jack Russell, "Öldüm ben" yazan bir pankart taşımakta. David Shrigley'in İngiltere'deki ilk sergisinden bir parça olan bu eser, Londra'da Hayward Gallery'de yer alıyor.

Awilda adlı bu heykel, Rio de Janeiro'da Botafogo plajında yer alıyor. 10 metrelik çalışmai İspanyol sanatçı Jaume Plensa'ya ait.

İspanyol sanatçı Pamen Pereira'nın bu eseri, "Bu bir aşk hikayesi" adlı bir sergide yer alıyor. Burgos, İspanya.

"Fitness Bağımlılığı", Brüksel (Sanatçı: Pascal Bernier)

Tamarama Plajı, Sidney. Jeremy Parnell'in bu eseri, güneşlenme bağımlısı insanları konu alan bir taşlama niteliğinde.

'Cennet Dünyada Bir Yerdir', Jacob Dahlgren, 25 Mayıs Müzesi, Belgrad.

'Kucaklama', Patricia Piccinini, Basel, İsviçre

53. Uluslararası Sanat Bienali, Venedik, İtalya.

Van De Weghe'nin gerçekçi heykeli bir izleyicinin epey ilgisini çekiyor. Art Basel, Miami.

"Kullanım Dışı", David Mach, Kingston, İngiltere.

İnsan yüzlü hamamböceği heykelleri Havana'daki Güzel Sanatlar Müzesi'nin duvarlarına tırmanıyor gibi görünüyorlar. (Sanatçı: Roberto Fabelo)

'Panagiota: Conversation #1, Variation 2', Art Basel, Miami. (Sanatçı: Evan Penny)

Yüzlerce metrelik oyuncak bebek saçı, Londra'daki Riflemaker Galerisi'nin camından sokağa dökülüyor. (Sanatçı: Alice Anderson)

Desesperanza' sergisi, Tri Postal, Lille, Fransa. (Sanatçı: Theo Mercier)

Avusturalyalı sanatçı Nike Savvas, 50 binden fazla polistren toptan oluşan eserinin son dokunuşlarını yapıyor.

Art 39 sergisi, Basel, İsviçre

'Nü No. 2', Hong Kong Uluslararası Sanat Fuarı (Sanatçı: Mu Boyan)

"Başını Serin Tut" (Sanatçı: Erwin Wurm) Moskova.

"Ben domuzları severim, domuzlar da beni" 104 saat boyunca süren bu enstelesyonun fikir annesi New York'lu sanatçı Miru Kim.

'Organ Mapping', Mariechen Danz, Berlin.

Öğrenciler Hong Kong'da bir enstelasyonun içinde poz veriyorlar. (Sanatçı: Simon Birch)

'Vahşi Adam', Avusturyalı heykeltraş Ron Mueck'in eseri. National Gallery of Victoria, Melbourne, Avustralya.

"Bir Yumak Yün" (Sanatçı: Erik Ravelo, Lana Sutra sergisi, New York.)

Robert Therrien'in devasa eseri Metropolitan Arts Centre'da yer alıyor. Belfast, İrlanda.