Sünnet siyasal simgedir. Yasaklansın!

ASİL_1

New member
Siyasal simge tartışmalarına bir yenisi daha eklendi. İşte tartışmaları bambaşka bir boyuta taşıyacak Siyasal simge: “Sünnet”

Bu tartışma son günlerde moda olan Facebook’ta Necip Fazıl Kurt’un açtığı "Sünnet siyasal simgedir. Yasaklansın!" grubunda epey ilgi görüyor.

Siz değerli Hackhell okuyucuları için bildirinin tam metnini kopyalayıp yapıştırdık!

Sünnet neden bir siyasal simgedir?

1)Sünnet halkın inananlar ve inanmayanlar şeklinde kamplara ayrılmasına yol açmaktadır.

2)Sünnet bir mahalle baskısı unsurudur. Bildiğiniz gibi sünnet düğünlerinin bir kısmı mahallelerde yapılmakta ve mahallenin diğer sakinleri, kendilerini baskı altında hissetmektedir.

3)Sünnet çocuklarına giydirilen kıyafetlerde “Maşallah” yazısı, bu körpe dimağları kaderciliğin kara ellerine teslim etmektedir. İşte bu çocuklar da ileriki yaşlarında, “Ödevi yarın getirir misin?” şeklinde yöneltilen soruya, “İnşallah” diye cevap vermekte, bu cevap da diğer öğrenciler üzerinde baskı unsuru oluşturmaktadır.

4)Sünnet türbandan bile daha tehlikelidir. En azından türban görülüp başı ezilebilen bir tehlikedir. Oysa sünnet, sinsi ve gizli yollardan amacına ulaşmak için çalışmanın simgesi haline gelmektedir.

5)Sünnet olan çocuklara bilindiği üzere “sünnet çocuğu” denmektedir. Oysa Türk çocuklarının “cumhuriyet çocuğu” olması, ülkemizi ilerletecek yegane güçtür.

6)Bilindiği sünnet operasyonu sırasında dualar okunmaktadır. Bu merasim, yaşları küçük olan çocukların beyinlerinin yıkanması anlamına gelmektedir.

7)Sünnet masum bir operasyon olarak gösterilemez. Sünnet operasyonu ile, “şeriatın kestiği parmak acımaz” sözüne gönderme yapılmakta, böylece çocuklar şeriatçı olarak yetiştirilmek istenmektedir.

İşte bu sebeplerle, masum bir operasyon olarak gösterilmeye çalışılan sünnet’in siyasal bir simge olduğu açıkça ortaya çıkmaktadır. Sünnetin yasaklanması, bizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak bir adımdır.
:durdurun

cheshire

New member
Bu Ne Be. Sankİ Yazilanlarin Bİlİmsel Bİr DayanaĞi VarmiŞ Gİbİ Maddeler SiralanmiŞ. Bu YÜzyilda Bu Da Yapilir Mi Dİye İslam Ve İslam Kaİdelerİ Hakkinda Yazilan Yazilar Var Ya Ben De Aynisini Dİyorum. Birakin Bunlarla UĞraŞmayi KardeŞİm. Herhalde Bazi Kesİmler TÜrk Erkeklerİnİn Sihhatİyle Oynamak İstİyor. Herkes SÜnnet Olmali, SaĞlikli Olmali.

react

Admin
Süper Moderatör
Hertürlü görüşe saygı duymak gerekir ama cidden merak ettim kim bu yazar veya kim bu dengesiz yazar desem daha doğru olacak,çünkü; kendisi saygı sınırlarını çoktan aşmış. Ülkenin %95.5'nin müslüman olduğunu hiç göz önünde bulundurmamış.

Asi & Mavi

New member
belki yaklaşımı mantıklı ama bu tip konularla toplumun kafasını karıştırmaya hiç gerek yok
ne sünnet ne de türban ortandan kalkmaz
bunlar insanların inancı , değişmez

iSpiK

Kadim Dost
kesilen parcalarla bı pılav yapıp yedırsek bu sözüm ona yazara fikri değişirmi..

hayır bı kuyruk acısı var sünnetci kökten mi kesti acaba anlayamadım..

delacuesta

New member
sünnet , başörtüsü, türban sıradaki ?
Başörtüsünü sindirdiler bi şekilde ,sünnet te olmayalım kaldıki sünnet bilimsel bir gerçek bu adamlar bizimle oynamaya çalışıyorlar pirim vermeyelim pozitif bilim derler ilmi savunurlar çağdaşlık derler başörtüsüne öte yandan sünnet e gelince bu tutum çelişiyorlar demekki ikiside bizi biz olmaktan çıkarmak mide bulandırmak ,vallahi sinir olmamakta elde değil insanın zoruna gidiyor sinek kücük ama ...:vur

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Daha ilk maddede koptum...Bu yazı büyük ihtimal bazı cumhuriyetç geçinenlerin ne kadar zırvaladığını göstermek amaçlı yazılmış bir yazı olsa gerek...Aksi halde bu kadar geri zekalı bir yazı için daha çok erken...Henüz bu kadar kör ve cahil olmamıza biraz daha var...

Paylaşım için saolasın abi..Enteresan bir yazı olmuş...

ALIEN_07

Türk Genci
sünnet olmanın bilimsel acıdan penisiin devamlı mikrop olması engellesi acısından bütün TIP dünyasında kabul görmüştür o yazar milletin şeyi ile uğraşacağına başka ciddi konularla uğraşsa daha mantıklı olur..

+ kardeş acaba kaynak nerede ?

64general1

New member
Toplum ayrıştırıcılarının,kullanabiliriz diye ortaya çıkarttıgı bir yazı daha,kaşıyın kaşıyın azkaldı böleceksiniz bu ülkeyi "ha gayret"...

Fatih Hoca

Banned
Abicim süper bi yazı olmuş, ben de başka türlü anlamıştım. Helal olsun.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
bu yazılanlar "şaka" olmalı
yazar (?!?) ne demiş:

mantıksal hatalar:
"halkın inananlar ve inanmayanlar şeklinde kamplara ayrılmasına"
-sünnet olanlar sadece Müslümanlar mı?
(((Sünnet, asırlardan beri Müslümanlar ve Yahudiler tarafından dini bir vecibe olarak yerine getirilmektedir. Ancak bugün sünnetin yapılmadığı pek çok ülke olmasına rağmen erkeklerin beşte birinden fazlası sünnetlidir. Bu kimselerin % 98'i inanç, % 2'si tıbbi sebepten sünnet olmuşlardır.)))
-İslam'a inanıpta sünnet olmayanlarda(çok az da olsa vardır) "inançsız" mı oluyor?

"Bildiğiniz gibi sünnet düğünlerinin bir kısmı mahallelerde yapılmakta"
1-Çocukların bir kısmı da hiç "düğünsüz" sünnet edilmekte veyahutta belediyelerin toplu sünnet törenlerinde sünnet olmaktadır.
2-"mahalle" kelimesi geçen her yerde "mahalle baskısı" vardır demekse kişinin hayatında hiçbir "mahalleyi" uzaktan yakından görmediğini ve de "mahalle baskısı" olgusunun sosyolojik anlamını bilmediğini gösterir.

Ayrıca;
Sünnet çocuğuna "Maşallah" yazılması ile gelecekte inşallah denilmesi arasında mantıklı bağ kurmak söz konusu değildir.

Sünnet türbandan bile daha tehlikelidir. En azından türban görülüp başı ezilebilen bir tehlikedir. Oysa sünnet, sinsi ve gizli yollardan amacına ulaşmak için çalışmanın simgesi haline gelmektedir.
-yok artık daha neler!!! Türbanla sünnetin hiçbir bir alakası olmadığı gibi, türbanlıların başını ezme fikri(?!?) ise çağdışı,hayvani,insan haklarına saygısız,tektipçi bir yaklaşımdır.Bunları düşünen birisinin önce insan olup olmadığı araştırılmalıdır.

Sünnet olan çocuklara bilindiği üzere “sünnet çocuğu” denmektedir. Oysa Türk çocuklarının “cumhuriyet çocuğu” olması, ülkemizi ilerletecek yegane güçtür.
Yazarın çok özendiği ama hiç olamadığı "cumhuriyet çocuğu" olması için önce "adam olması" lazım.Atatürk'ün bir sözü var "Laiklik adam olmaktır" diye,Ata nın bu sözünün bu insana benzer varlığa açıklanması ve de ezberletilmesi lazım.Laik bir insan başkasının sünnet olmasıyla ilgili böyle yorumlar yapmaz!Çünkü kimsenin sünneti onu ilgilendirmez.

Bilindiği sünnet operasyonu sırasında dualar okunmaktadır. Bu merasim, yaşları küçük olan çocukların beyinlerinin yıkanması anlamına gelmektedir.
-Şimdi! kendisi dua okunmasından rahatsız oluyor olabilir, ama dua okumak ve beyin yıkamak arasında hiçbir bağ yoktur.Yazarın(?!?) en büyük ve en sinir bozucu mantıksal hatası bu olmuş.Kendisinin inancı beni hiç ilgilendirmez ama dua okuyanlara çok büyük saygısızlık yapmış burda!

7)Sünnet masum bir operasyon olarak gösterilemez. Sünnet operasyonu ile, “şeriatın kestiği parmak acımaz” sözüne gönderme yapılmakta, böylece çocuklar şeriatçı olarak yetiştirilmek istenmektedir.
1-Şeriatın kestiği parmak acımaz sözünün Türkiye'de yeri olmadığı gibi, sünnette kesilen parça ile de bu sözün hiçbir alakası yoktur.
2-"Şeriatçı çocuk sünnetle yetiştirilir" gibi saçmasapan bir önermenin yanlışlığı Türkiye gerçeği ile kanıtlanmıştır.

Bunları okumak insanın sinirini bozuyor açıkçası
Bana sorarsanız bunları yazan kişi

1-)"Normal" değil.(hade bunu anladık neyse dedik)
2-)Saygısızdır(bu olmamalı!)
3-)64general1 inde dediği gibi: "Toplum ayrıştırıcılarının,kullanabiliriz diye ortaya çıkarttıgı bir yazı"dır
4-)Tıbbı olarak sağlıklı olan sünnetten söz etmeyi unutmuş mu?yoksa işine mi gelmemiş ona da siz karar verin
5-)Ne bilimsel,ne tıbbı,ne de dini yönden hiçbir içeriği olmayan yazı,yazarın(?!?) hayal dünyasında canlandırdıklarını anlattığı bir metindir.açıkçası okumakla zaman kaybettiğimi düşünüyorum.
6-)Tıp konusunda bilmediklerini öğrenmesi lazım(Sünnetin tıbbı yararları vardır niye onları söylemiyor.)
7-)Fazla ciddiye almayın bu yazarı(?!?), yazımda da belirttiğim gibi yazısında çok fazla "mantıksal tutarsızlık" var(saygısızlıkta cabası)
:cool:Sadece kendini temsil eden yazar, bir Cumhuriyet çocuğu olmak yerine kaliteli bir .... olmuştur.
Bir Cumhuriyet çocuğu olarak onun gibi .... larının aramızda bulunmaya çalışmasından(ne kadar istese de bulunamaz!) ve Atatürk'ün Türkiye hedefi olan "çağdaş uygarlık seviyesi" kelimelerini ağzına almasından bile, çok rahatsız oldum.Ama dediğim gibi sallamamaya çalışın bu tür yazar nüsvettelerini.Sadece kendisini temsil ediyor Cumhuriyet çocuğu gibi ifadeleri de kendisine kalkan olarak kullanıyor.

bu arada;
haber kaynağını buldum: http://www.8sutun.com/node/42762 linkinden okuyabilirsiniz.

facebook sitesine de üye olmadım , ama eğer bu tür marjinal(tamam olsun) ve saygısız(!!!!) kişiler çoğunlukta ise üye olmayı da düşünmüyorum.

RuTH

Altın Üye
Necip Fazıl Kurt gibi densizLeri şeyinden tavana asıp hadım etmek çok güzeL oLurdu :)

bre zındık bree deyyus, yabancı üLkeLerde biLe insanLar çocukLarını sağLık için sünnet etmekteLer, sen kaLmış neLer diyorsun ibLisin tohumu...

ISHYnum846

New member
Uzun bir yorum yazdim sonra opera kapandi
sonra farkina vardim ki Fletch ayzacak herseyi yazmis zaten benim bos yere sinirlenmeme
gerek bile yok..

murat2121

New member
iyi okuyun. adam espiri yapıyor. görme olayıı. yanii perstpektif farklılığını ortaya koymaya çalışıyor.

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
!!!!!!!!!!!!!!!!
???????
&&&&&

HTML