Ruhun ßedenden ayrıLması...

mercandede

New member
Okuduğum ve mantık üzerinden yürüdüğüm yoLda ßazı izLer yakaLadım ve ßunLarı HH de neden payLaşmıyorum dedim aha da payLaşıyom :)

ArkadaşLar ruhun ßedenden ayrıLması oLası ßir durum qißi qözüksede asLında değiL.ßirçok ßiLim adamı ruhun ßedenden ayrıLmasının imkansız oLduğunu savunsa da ßunun ßireßir örnekLeri ve hatta yaşadığımız ßirçok oLay ßunun qerçek oLduğunu ispatLıyor.ßakın meseLa dejavu dediğimiz şey vücudun uyku haLindeyken ruhun ßizim ßedenimizden ayrıLıp o sonradan yaşadım dediğimiz şeyLeri yapmsıdır.Siz uyurken asLında ßedeniniz ruhunuzu dışarı atıyor.MeseLa ßirini uynadırıken dikkat edin qeneLde insanLar yavaş davranırLar hatta ßüyükLerimiz ßesmeLe çekerLer işte ßunun ana nedeni ruhun ßedenden ayrıLması dünya üzerinde uyku haLinden uyanırken öLen ya da feLç oLan ßir sürü örnek ßuLunmakta...

Her ne kadar ßirçok insan inanmasa da ruhumuz ßedenimizi öLmeden önce defaLarca kez terkeder.ßunun ßazı durumLarda isteniLerek yapıLaßiLeceği qerçeği de taßii ki mümkündür ama ßunun için çok iyi ßir eğitim qerekir.Ruh deniLen şey ßir enerji kütLesidir ve isteniLdiğinde ßedenden ayrıLaßiLir ama ßüyük ßir qücü ayırmak için ßüyük ßir qüç qerekir :eek:

Menhenger isminde ßir aLman iş adamı ßu metodLara sarmış ve seneLerce Tüm parasını ßu işLere yatırmış.Eğitimini tamamLadıktan sonra adam defaLarca Ruhunu ßedeninden ayırmış fakat ßirqün arkadaşLarının önünde ruhunu ßedeninden ayrıdığında son sözü "Tanrım ßeni affet" oLmuş ve adam oracıkta öLmüş.ArkadaşLarının hepsi adamın ßedenin yükseLen enerjiyLe ßir karton qißi etrafa saçıLmışLar ve 2 tanesi kör oLmuş.(SüzüLen ışık üzmesi yüzünden)

Siz siz oLun herşeyi sorquLayın... Ama derine inerim diyorsanız ßence sürekLi tedßirLeriniz oLsun yoksa sizLerde ßu gücün etkisi aLtında eziLeßiLirsiniz...

onurdrom

New member
kardeş çok haklısın ya :eek: bende diyodum bu olayları daha önce nasıl yaşadım.o kadar inandırıcı geliyordu ki sanki bir olaın tıpatıp aynısını tekrar yaşamışım hissine kapılıyordum.
bilgi paylaşımın için sağol.. :clap:

Kasırga61

New member
ya bende de oluyor yaşadığım olayları aynen yaşıyorum sonra kendime soruyorum (ben bunu ne zaman yaşadım) diye çok garip oluyor :eek:

~uYuSTuRuCu~

New member
Huha GeRÇeKTeN iNaNDiRiCi GeLiYo :D

Leke

Altın Üye
Gerçekten çok enteresan .
Mesela uykuda bir yerden düşer gibi oluruz . Buda bence bunun en basit kaynağıdır .

Blue_Dark

New member
Bu sadece suur projksiyonu olarak tanımlanır.Ruh asla bedenden ayrılamaz.Ancak suur ayrılabılır.Bunada da ruh bedenden ayrılır demek yanlıs olur.Biraz astral projksiyon konularını arastırırsanız orada sorunuza cevap alacabileceksiniz

By CaPTaiN

New member
Ayrılsa ne olur ayrılmasa ne olur ;)

Uzunefe

Altın Üye
işte burada en güzel göre Azrail (A.S.) e düşüyo . O , insan iyi de olsa kötü de olsa ruhu mucizevi biçimde alıyo . O yüzden Azrail (A.S.) hakkında kötü düşünmeyelim

mercandede

New member
"Bu sadece suur projksiyonu olarak tanımlanır.Ruh asla bedenden ayrılamaz.Ancak suur ayrılabılır.Bunada da ruh bedenden ayrılır demek yanlıs olur.Biraz astral projksiyon konularını arastırırsanız orada sorunuza cevap alacabileceksiniz."

Blue Dark kardeşim ruhun bedenden ayrılması zaten jeotermal biçimde ölüm anında gerçekleşir.Şuur projeksiyonu sadece beynin gördüklerini algılamasından ibaret bir durum ben ise burada beynin değil ruhun gördüklerini anlattım.Astral seyahatler dediğimiz şeyde zaten kısmen ruhun bedenden ayrılmasıdır.Sen ruh bedenden ayrılmaz derken Astral projeksiyondan bahsediyorsun bu da ruhun bedenden ayrılmasıdır zaten.Bence daha iyi bir araştırmaya ihtiyacın var. ;)

mercandede

New member
"Bu sadece suur projksiyonu olarak tanımlanır.Ruh asla bedenden ayrılamaz.Ancak suur ayrılabılır.Bunada da ruh bedenden ayrılır demek yanlıs olur.Biraz astral projksiyon konularını arastırırsanız orada sorunuza cevap alacabileceksiniz."

Blue Dark kardeşim ruhun bedenden ayrılması zaten real biçimde ölüm anında gerçekleşir.Şuur projeksiyonu sadece beynin gördüklerini algılamasından ibaret bir durum ben ise burada beynin değil ruhun gördüklerini anlattım.Astral seyahatler dediğimiz şeyde zaten kısmen ruhun bedenden ayrılmasıdır.Sen ruh bedenden ayrılmaz derken Astral projeksiyondan bahsediyorsun bu da ruhun bedenden ayrılmasıdır zaten.Bence daha iyi bir araştırmaya ihtiyacın var. ;)

shaheen

New member
yaa eywallahh dostumm bunları açıkladığınn için ama
doğruysaa tabii bende hep derdim "ya ben bunu daha
önce yaşadım"die meğer olay buymuş
paylaşımın için sağol

acun_karo

Banned
bilim daha ruhun varlıgını kanıtlayamadı..kanıtlansa duylurdu...

zaten İslamda insanın uyku halindeyken yarı ölü oldugu sölenir..Ne jadar doru yanşlış bilmiyorum kulaktan dolma bendekide....

dejavu ise bence sadece zaman la ilgili bi kavramm..zamanında tam olarak nasıl bir kavram

oldugu ayyuktaki bir mesele...

astral seyehate bence parapsikolojik bi durum...İnsan her istediginde Ruhunu bedende

ayıramaz..Ruh demek can demektir ki insan intihar etmedigi sürece böle bi durum szö konusu olmaz...

ama dedigim gibi sadece bana göre...

tavukçiftliği

New member
Evet

BU KONU ruhun bedenden ayrılması degilde astral bedenin yani frekans boyutunun insana bi sekilde geri donut vermesidir.ruh ancak olumle bedenden ayrılabilir.uyku sırasında yasanan ise beyinin bizim normal hayatta kullanmadıgımız yada farkına varmadıgımız bi sekilde dıs dunyadan gelen frekansları algılayıp kendisininde ortama busekilde tepki vermesidir.eger bu konuda daha cok bilgi edinmek isteyen varsa pm atsın yada ASTRAL SEYAHAT-OBE-LUCID DREAM-LUSİD RÜYA anahtar kelimeleriyle arama motorlarında arama yapsınlar.
BE AWAKE

Blue_Dark

New member
[Mercandede]Şuur projeksiyonu sadece beynin gördüklerini algılamasından ibaret bir durum

[Mercandede]Sen ruh bedenden ayrılmaz derken Astral projeksiyondan bahsediyorsun bu da ruhun bedenden ayrılmasıdır zaten.Bence daha iyi bir araştırmaya ihtiyacın var
Sence soylediklerinde bir celiski yokmu ;) Projeksiyon demek yansıtmak sen suuru astral beden denilen yogunsal kutleye aktartıyorsun o da zaten suurun urettıgı bır nesne yukarıdakı yazılar sana aıt bır karsılastır:: senin benden cok arastırmaya ihtiyacın var

GREAT İDEA

Banned
Sİzİn YÜzÜnÜzden Ate Olacam Ruhtur ,ÖlÜmden Sonrakİ DÜnyadir ,ruhum ÖlmÜŞ Bedenİm Ölse Ne Olur:)bİrde Ruhum Sikildi Dİye Bİ Deyİm Wardir İlgİnÇÇ:)

legolas

New member
hımmmmmmmm geçen benim ruh bedenimden ayrılmış lem uyandım ruh yok olm nerdesin felan derken geldi. bizim dedeyi ziyarete gitmiş diğer tarafa selamlarını getirdi. :)

rahman.mashadow

New member
insanlar ruhunu çıkartamaz.bence çok saçma bir düşünce yinede sana saygı duyuyorum yaptığın araştırma nedeni ile.ruh sadece allah ın izni ile vücudu terkeder ayrıca güçten bahsdilmiş konuda eğer öyle bir güçle ruhunu bedenden ayırabilirsin peki o kadar büyük bir gücü nasıl elde edebilirsin.

1.kaynak Kur-an
2.kaynak bilim

kur-an ın yalanladığı hiçbirşeye inanmam.bence sende inanmamalısın

HTML