ruh halinize göre besin alın...

SAHRANİL

Altın Üye

Beslenme şekli ruh halini etkiliyor. Öfkeliyseniz fındık; yorgunsanız kivi, hayalleriniz yıkıldıysa enginar yiyerek mutlu olabilirsiniz..

Yorgunluğun ilacı kiviRuh haliniz beslenmenizi ve tükettiğiniz besinleri etkiliyor. Hayal kırıklıkları, endişe, bezginlik, aşırı öfke, çekingenlik gibi durumlarda iştahınız da olumsuz etkilenir. İşte ruh halinize göre hangi besinleri tüketmeniz gerektiğinin listesi:

Kivi İle Enerjik Olun

Yorgunluğa karşı kivi: İştah, yorgunluktan olumsuz etkilenir. Kişi yemek bile yemek istemez. Böyle dönemlerde C vitamini yönünden zengin taze meyve ve sebzeler daha yararlı olur. Bu sebzeleri özellikle vitamin kaybına uğramaması için çiğ tüketin! Bu dönemde portakal, kivi, havuç, yeşil biber ve maydanozu beslenmenize ekleyin, içecek olarak kuşburnu

ile bitkisel çayları kullanın. Bezginlere süt takviyesi: Bu dönemde özellikle kalsiyum açısından zengin süt, yoğurt ve peyniri bolca tüketin. C vitamini ihtiyacı da bu dönemde artacağı için taze meyve ve sebzeye hem sabah hem de akşam öğünlerinde ağırlık verin.

Öfkeye Karşı Ceviz

Çekingenlere balık: Beslenme listenize bu dönemde; fosfor açısından oldukça zengin olan balık, kurubaklagil ve bulgura ağırlık verin. Haftada 3-4 öğün istavrit, levrek, hamsi, çipura, palamut ve lüfer tüketebilirsiniz. Bu besinler çekingenlikten çabuk kurtulmanıza yardımcı olurken kendinize olan güveni tekrar kazanmanızı sağlar.

Öfkelenince fındık: Sinirliyken yağlı tohumlar, özellikle fındık, ceviz ve fıstık tüketilmesi uygundur. Kafeinli içeceklerden ve kırmızı etten mümkün olduğunca uzak durun.

Hayal kırıklığına kereviz: Sebzelerin hayal kırıklığını hafifletici özellikleri vardır. Özellikle enginar ile kereviz yaşadığınız hayal kırıklığını kısa zamanda atlatmanıza yardımcı olur.

Passenger

DontWannaMyDiaßLo
atıyorum evdeyim ;cok öfkelıyım fındık yemem lazım evdede bitmiş:( gidip kuruyemişçiye fındık ıstıyorum o andada kuyruk var bekle dıyoo bendede cok ofke var o kuruyemişciyi guzelce dovuyorum ....:) emegıne saglık guzel paylasım evde ne varsa onu yıyelım​

klavuz13

Banned
evin beyi: bugün benim moralim çok bozuk hanım

evin hanımı: hayrola bey! karadenizde gemilerinmi battı

evin bey: nevet hanım, lotoda 6ncıyı kaçırdım hayallerim yıkıldı yaaa

evin hanımı: bak bey sana ne diyecem, sahranil abla varya hackhellde hani bizim sitemizde

evin beyi: eee ne olmuş sitemize

evin hanım: dur ya bey anlatacam sabırlı ol biraz

evin beyi: tamam tamam hadi söyle

evin hanımı: sahranil abla konu açmış hayalleri yıkılan insanlar enginar yesin demiş yaaa

evin beyi : yokya, hanım çabuk bana enginar getirrrrrrrr çabuk ol hayallerim yıkıldı

evin hanımı mutfağa doğru yönelirken mırıldanmaya başlanır " hay senin hayallerine ömrümü çürüttün ömürümü"

evin beyi: mırıldanma hanım enginarımı getirrrr, moralim çok bozuk

evin hanım: al işte hayalleri yıkılmış, bende biraz kivi yiyim bari malumbayram temizliği yaptım o kadar yorgunluğumu alır Sahranil abla öyle diyo, al birazda fındık ye gece olur alimallah öfkelenirsin birşey mirşey olur bide seni çekmiyeyim al fındık ye bey,

evin beyi: fındık niye yiyecekmişim,

evin hanımı: fındıkda öfkeye iyi geliyormuş canım,

evin beyi: kim diyor onu

evin hanım: Sahranil abla öyle diyo yaa

evin beyi : İyi o zaman ver birazda fındık yiyeyim. Bu gidişle kilo aldırtacan sen bana Hey Allahım ya, ne kadınlara kaldık,

evin hanımı: Söylenme ye hadi canım benim, afiyet olsun aşkıma

evin beyi: hanım Sahranil ablaya mesaj at bakim şu sayısal lotoyu tutturmak için ne yemek lazım

evin hanımı mırıldanmaya başlar yine "dayak yemen lazım dayakkkk"

evin beyi: ne dedin hanım duyamadım

evin hanımı: yok birşey kocacım ben hemen mesaj atıp geliyorum....

evin beyi: çabuk ol hadi seni bekliyorum, fındık içimi ısındırmaya başladı, malum her gün bir avuç fındık iyi gelir, anlarsınya aganigi naganigi :)

HTML