RipLi oyunlar nasıl kurulur ve Oyun Riplemek [Resimli Anlatım]

Arpej

♪ iяяєpℓαc&#110
Ripli oyunların kurulumu genelde böyledir...

Öncelikle win-rar programına sahip olmanız lazım:
Son Sürüm İçin Tıkla

Oyun Riplemek Resimli Anlatım

Oyun riplemek teknik olarak bir oyunun (fiziksel manada) içeriğini değiştirmektir. Biz burada bunu yapacağız.
Oyunun boyutunu küçültmek için UHARC ile sıkıştırma yapmayacağız!

örnek kurulum paketi hazırlayacağım oyun Black&White.

Önce bu oyunu cd den bilgisayara kuruyorum. crack ve turkçe yama işlemlerinden sonra elimde cracklenmiş, türkçe bir black&white oyunu oluyor.

Şimdi bize gereken program bir kurulum programı. Ben burada "install creator" programını kullanıyorum. Kullandığım sürüm türkçeleştirlmiş versiyon olduğundan işleri daha da kolaylaştırıyor.

Ayrıca kurulum sırasında ekrana gelecek arayüz için uygun bir arayüz kullanmak isterseniz internetten oyununuz ile ilgili bir screenshot ve ya wallpaper de önceden hazırlayın. Kulanacağınız bu resimi de bmp olarak kurulum klasörü içine atın. Oyun wallpaperleri için http://www.gamewallpapers.com/ sitesine bakılabilir.

Kurulum paketi yapmadan önce son bir kez daha oyunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Hatta mümkünse bu kontrolü birden fazla bilgisayarda (ya da kendi bilgisayarınızdaki diğer bölümlerde) deneyin. Mesela oyunu C: ye cd den kurup crack ve yama yaptıysanız daha sonra bu haliyle d: ye kopyalayıp kopyaladığınız bu klasörden çalıştırmayı deneyin. Sorun yoksa oyunu paketleyelim:

Şifre: Arpej@Hackhell

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
FaydaLı ßir Konu oLmuş ßeLirLi ßir Süre Saßitte.. emegine SaĞLIK..

helly_zone

New member
Cok guzel Arpej ellerine saglik bende bu rip olayini merak etmisimdir sayende ogrendik paylasim icin tesekkurler

thefao

El-fetih
sağol çok faydalı bi çalışma olmuş
-----------------------------------------------------------

ersankaan

New member
yardım

merhabalar..nereye yazacağımı bulamadım..bu topic te şansımı deniyorum..yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.. benim pc

inter R pentium 4 CPU 1.80 gHz 1.82 GHz
512 mg RAM
Direct X 9.0 C sürüm yüklü. ve ben hiç oyun yükleyip oynayamıyorum..sizce sorun nedir? program mı eksik.. hız mı düşük.. kopya oyun mu kabul etmiyo.. ne bileyim..

hayata küstürüp süper mario oyunlarına atmayın beni. :D