resetlemeden ip değişikliği

harakikiri

New member
Arkadaşlar minik bir problem çözmeye çalışıyorum.
İşlerimde LKS kullanılıyor. İnternet bağlantısıda var. Ama benim bilgisayarımdan internet erişimi engellenmiş. Tabi buna bir çözüm buldum; "otomatik olarak ip numarası al" seçeneğini aktif edince nete girebiliyorum. ancak bu kezde LKS yi kullanamıyorum. Hal böyle olunca her internet kullanma ihtiyacında ip nosu değiştirmem sonra eski haline getirmem gerekiyor. şimdi işin en tirajik yerine geldik : işletim sistemim win 98. yani bu işlemler için makinemi resetlemem gerekiyor.
şimdi sorum: resetlemeden bu işlemi yapabilmenin yollu varmı? yada hem nette çıkabilmek hemde LKS yi kullanabilmenin bir yolu... (Ana bilgisayara ulaşamadığımı belirtmek istiyorum. yani oradan yetki veremiyorum)
teşekkürler....

A R E S

New member
malesef yok wın98 de
restart etmeden aktıf olmaz
ancak ılla bunlarıda yapman gerekmıyor
sunucudan permissions atandıgı zaman
olur

St.AnGeR

Document Visor..
98 de rest atmadan yapman olanaqsıs ama 3rd Party Tools.. ler sayesinde yapılabilir sanrm ip renew ip repair qomutları sanrm :s tam hatrlamıorm ama xp de systraydan sağtıq onar dediinde deishir ama 98 bunu sanrm ufaq 3rd Part Tools.. sayesinde yapılabilior chünqü protoqol permleri bunu gereqtrior.. Bence Wins DHCH qur domain systemi yarat DHCP ile bu s0run u chöseblrsn..

HTML