reset sorunu mavi ekran

O-VARLI

New member
merhaba arkadaşlar bilgisayarım mavi ekran çıkıp reset atıyor olay görüntü leyicisinde bu yazıyor acaba sebebi ne olabilir

mesaj : Bu bilgisayar bir hata denetiminden başlatıldı. Yapılan hata denetimi: 0x0000001a (0x00041284, 0xdbe50001, 0x0000b111, 0xc0e00000). Tam bir döküm kaydedildi: C:\WINDOWS\Minidump\Mini072308-01.dmp

sorun nedir nasıl çözebiliriz ustalar:saskin

Yskorpitx

∂єѕριиα - d
ilk açıldıgındamı cıkıp reset atıyo ne zaman mavi ekran cıkkıyo biraz acıklarsan ama kasayı acıp baglantışarı kontrol et ve windowsa girebilyosan driverleri güncelle..

W

WoLF

Guest
yapmış olduğun yanlış bi driver yüklemesi yada herhangi yazılım problemi olabilir.windows logosu çıkmadan önce F8 e ordanda windows hatasında otomotik kapanmayı devre dışı bırak de yada en son iyi yapılandırmayı seç.Olmazsa güvenli modda başlatıp sistem geri yükleme yap eğer açıksa.oda olmazsa güvenli modda c ye sağ tıklayıp özellikler araçlar hata denetiminde şimdi denetleyi seç ordanda iki kutucuğa tik koy ve yeniden başlat.

O-VARLI

New member
arkadaşlar normal pc açılıyor windows hepsi faln normal ama nette dolaşmya başlıyorum ortalama 1 saat falan dolaştıktan sonra pc hafif bir yavaşlama oluor ve ie hata verip kapanıyor eğer int exp kapanmazsa aniden mavi ekran çıkıp kapanıyor bikeresinde ram kullanımı 1.7gb a çıktı kasada zaten 1,5gb rem bide böyle bi ilginç durum oldu ustalar

Newwave

Altın Üye
Isı veya ramlerle ilgili bir problem gibi duruyor fanında arızalanmış olabilir ramde
yetersiz kalırsa donma veya resetleme problemi yapabilir ayrıca bir programda buna neden olabilir.

O-VARLI

New member
program mı nasıl bir program newwave usta anlayamadım ben nette biraz araştırdımda mavi ekran donanım sorunları diye duydum programlarda böle şeylere sebep olabiyor mu

W

WoLF

Guest
bu spyware,virüs yada herhangi bi zararlı da olabilir.kaspersky 2009 ile taratabilirsin.bazı virüsler işlemci yada belleği çok aşırı kullanarak bilgisayarın yavaşlayıp kitlenmesinede yol açabiliyo.senin pc de aşırı ram kullanımındanda reset atıyo olabilir.ama büyük bi olasılıkla donanımlarının driver nı doğru yüklemişsin.yada başlat,çalıştır,msinfo32 yaz.ordanda bileşenler sorunlu aygıtlara gel.eğer gördüğün hata kodu yada herhangi bi kod yazıyosa donanım driverında kesin bir sorun vardır.

O-VARLI

New member
msinfo32 de sorunlu aygıt birimi bomboş pcde şu an nod32 3,0 antivirüs yüklü antivirüs iyi deil mi yoksa

Yskorpitx

∂єѕριиα - d

doganyet

New member
arkadaşlar bu hata ne bir virüs hatası nede driver yanlış yükleme hatasıdır bu memory managment yani ram hatasıdr bilginize hade kolay gele

HTML