regedit ile ilgili sorun

Climanjaro

New member
Arkadaşlar regeditten bir kayıt silmem gerekiyor ancak yetkimin olmadığını söylüyor.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\Opera.HTML adlı anahtar ve altındaki bazı anahtarlarda yetkimin olmadığını söylüyor.

aşağıdaki uyarı geliyor.

anahtarlara yetki vermeyi deniyorum olmuyor, admin hesabı ile güvenli modda açtım denedim yine olmadı.

bu engeli nasıl geçebilirim?
Bu konuda bir yardım ederseniz çok memnun kalırım.

işletim sistemi win7 ultimate 32 bit.

Boschwer

M€SHGUL
bilgisayari adminisrator (YÖNETICI izni) yetkisine sahip olarak baslatip veya bu yetkileri regedit.exe SAG TIKLAYIP >özellikler >GÜVENLIK>KULLANICILAR>diger tüm kullaniclar>AKTÜEL olan simdiki KULLANICI> icin tüm yetkileri etkin kildikdan sonra mümkün olacakdir, AKSI takdirde gpedit.msc ------- Grup Poliçeleri yönetici grubu olan local kullanicilarin bu kayit defterini acmalarina olanak vermek sart,! biraz karisik gibi olasa aslinda degil, ayrica dikkatli olmanda yarar var, yedeklemeni tavsiye ederim, kolay gelsin,

Climanjaro

New member
@boschwer

cevap için teşekkürler.
admin ile başlatıp denemiştim, hatta admin ile güvenli modda bile denedim.
sistemi admin ile açtıktan sonra regeditte bukayıda sağ tıklayıp "izinler" dedim.
ancak ordan tam erişim izni verdiğimde tamam butonuna basınca yetkiniz yoktur diyor.
hiçbir şekilde yetki veremedim.
bugün eve gidince gpedit.msc yi de deneyeceğim, sonucu yazarım tekrar.
bu sorunu halletmem gerek, sırf bunun için format atmak istemiyorum.

react

Admin
Süper Moderatör
CCleaner ile kullanılmayan regedit kayıtlarını sildirebilirsin, bir dene istersen.

Boschwer

M€SHGUL
bir bakarmisiniz -<<< ilk önce yetkinizin gercekden var olup olmadigina bunun icin
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System\DisableRegistryTools
Wort degeri" 1 " ise izin kapali demekdir, degeri 0 yapabilirseniz olacak olmazsa eger> ! Kücük bir iki komut yazdirmam lazim burdan,ayrica programda paylasmam lazim ki siz bu yetkileri konusunda istediginizi kayit defterinde yapabilesiniz diye OK.
not
explore.exe calisdigi sürece kulanilan .dll aktiv olabilir, önce programin calismasini tamamen durdurdugunuzdan emin olun,

Climanjaro

New member
@boschwer

o değer 0 dı ama yine yetkim yok diyordu.
muhtemelen sonradan kurduğum bir program sadece bu dizini kilitledi.
Zira başka anahtarları silebiliyorum. Sorun sadece bu anahtarda.

Fazla uğraşmaya gerek yok, seni de boşuna uğraştırmayayım Allah razı olsun senden.
mesajını okuduktan sonra yazdıklarını denedim sonuç vermeyince 4 ay önceki Ghost yedeğimi geri yükledim. aynı anahtar ordaydı ancak bu sefer hem anahtara girebiliyordum hem de silebildim.
tabii 4 aydan bu güne tüm programlarımı ve ayarlarımı yeniden yapacağım şimdi.

berkwas

New member
Arkadaşlar bu ilk mesajım öncelikle meraba, daha önce bir kaç kez proğramda indirmiştim sizden emeği geçenlere çok telekkür ederim..
Benim regeditle ilgili danışmak istediğim bir şey vardı o yüzden bu konudan devam ettim umarım mahsuru yoktur. ben burdaki regedit ayarlarını pc ye uygularken bir ara yetkiniz yok ibaresi aldım sonra kendimi yetkilendiriyim derken tamamen yetkisiz klmışım şimdi hiçbir şeyi çalıştıramıyorum sadece internet çalışıyor, hep yetkiniz yok uyarısı alıyorum yda windows ilişkilendiremedi diyor, format atcam biostan tanılamama rağmen usb yi ve CD yi görmüyor , her modda açmayı denedim ama olmadı, acaba online virüs siteleri gibi ayarlarıda yapan br site varmı bu biraz komık oldu ama çaresizim umarım anlarsınız acaba bana ne onerirsiniz , şimdiden herkeze teşekkür ederim..

HTML